Cinselliği etkileyen ilaçlar

Cinselliği etkileyen ilaçlar özellikle dökülme sorunu olanlar için kabus gibidir. Pirpirik kişiler nerdeyse her ilaçta yan etkileri araştırma eğilimi vardır. Dökülme sorunu olanlarda bu daha belirgindir çünkü internette bu konuda çok yaygın ama çoğu yanlış bilgiler vardır. Bunun asıl sebebi erkekte cinsel isteği oluşturan DHT ( Di Hidro Testosteron) hormonun aynı zamanda saç dökmesidir. Bu bilgi sebebiyle saç sorunu olan kişilerin aklına tüm tedavi yöntemlerinde bu soru akla gelir. Bu sayfada dökülme sorunu olan kişilerin uygulayacakları tedavilerden hangilerinin cinsel istekle yada spermium sayısıyla ilişkili olduğu hangilerinin ilişkisiz olduğu yazılacaktır.
Saç ektiren ne zaman cinsel ilişkiye girebilir ?
Cinselliği etkileyen saç ilaçları
minoxil cinsel isteksizlikMinoxil ; kesinlikle bu konuda hiçbir yan etki yapmaz çünkü hormonlarla ilişkili bir ilaç değildir, diğer taraftan bölgesel kullanılan ilaçlar kandaki hormonları değiştirmez.
en iyi saç spreyiHairforte ; Minoxil gibi hairfort ta sex isteğini kesinlikle etkilemez çünkü bölgesel olarak etkilidir. İçeriğindeki procapil adlı komplex yapı bölgesel olarak saç kökünde DHT yi engeller, bölgesel olarak gösterdiği bu etki vücutta yan etki oluşturmaz.
propecia cinsel isteği azaltırmıPropecia ; benzer ürün olan proscar, dilaprost ta aynı maddeyi yani finasterid içerir. Finasterid cinsel isteği azaltan bir maddedir ve bu ilaçları kullanan kişilerde bu tür yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler kalıcı değildir ilaç bırakıldıktan sonraki 3-5 gün içinde her şey eskisi gibi olur.
Xpecia ;Bitkisel kaynaklı maddeler içerir cinsellik üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur.xpecia cinsel isteksizlik yaparmı Propecia gibi tek madde içermez içeriğinde keratin, l sistin, biotin, saw palmetto, çinko, demir, isoflavon gibi saç dökülmesini önleme yanı sıra kalite artışı sağlayan maddeler de vardır.
Şampuana doğum kontrol hapı katmak ;doğum kontrol haplarında kadınlık hormonu östrojen ve progesteron olduğu için ciddi yan etki yapabilir çünkü kadınlık hormonları ciltten çok kolay emilir. Bu şekilde kullanımın bir yan etkisi de erkekte meme büyümesidir ve bu yan etki kalıcıdır.
dutasteridAvodart ; İçeriğinde dutasterid vardır, cinsellik üzerine yan etkisi olan saç ilaçlarındandır, doz olarak finasteride eşdeğer alınırsa (dotasteridin 0.1 mg ı finasteridin 1 mg ına eşittir) sorun daha az görülür ama Türkiye de sadece 0.5 mg lık dozu vardır ki bu proscara eşit bir dozdur daha kötüsü avodart bölünebilir olmadığı için 0.5 mg alınırsa yan etkisi fazla olur. En akıllıcası kapsülü parçalayıp içeriğinizn herhangi bir şeyle karıştırılıp alınmasıdır bu şekilde sorun olma ihtimali azalır.
Biotin B7 vitaminidir, biotinin cinsellik üzerinde olumlu veya olumsuz yan etkisi yoktur.

saç ilaçlarının yan etkileri

2 Comments

Add a Comment
  1. Hocam öncelikle merhaba, yaşım 22 ve erkek tipi genetik saç dökülmem var. Xpecia tablet ve Hairforte sprey kullanıyorum. 1 ay oldu hala devam ediyorum kullanmaya ama çok tedirginim hocam. Hiç bir yerde kesin bir bilgiye ulaşamadım ve sürekli acaba ilaçlar hormonel yönden veya düşünsel yönden yan etki yapar mı diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. Bu sorumu cevaplarsanız çok ama çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler hocam

    1. hairforte sprey ve xpecia tablet tamamen saç dökülmesi tedavisinde kullanılan,bilimsel olarak etkileri kanıtlanmış bitkisel extractlardan hazırlanmıştır.kimyasal yada hormonal içeriğe sahip değildir.içeriklerine ayrıntılı bir şekilde ürünlerin kendi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz
      Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saça Dair Herşey © 2018