Climbazol şampuan

Climbazole kafa derisi mantarı tedavisinde kullanılan en etkin mantar ilacıdır. Yoğun kepek olan hastalar tamamında yağlı egzaması olan hastaların %70-80 kadarında asıl sebep malessezia furfur adlı manatardır ve mutlaka içeriğnde mantar ilacı bulunan şampuanlar tercih edilmelidir.

Climbazol üretilmeden önce ketokonazol, itrakonazol adlı mantar ilaçları kullanılıyordu ancak uzun yıllardır kullanılmasına bağlı olarak mantarlar tanımış ve eskiye göre etkinliği azalmıştır.Bu gurup ürünler yan etkileri sebebiyle genellikle haftada 2 defa kullanımla sınırlıdır oysa climbazol istenilen sıklıkta kullanılabilen bir maddedir.

Şiddetli seboreik dermatit vakalarında görülen yoğun kepeğin tedavisinde egzamaya bağlı tedaviler uygulanmalı buna ek olarak şampuan kullanılmalıdır hastalığın tekrarını engellemek için de climbazol içeren şampuanlardan biri kullanılmalıdır.

Burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor kullanımı rahatsız edici şampuanlar saçta parlaklığını kaybetme, kurutma gibi sorunlara sebep olmaktadır.Bu tür şampuanlar yerine günlük kullanıma uygun ama içinde mantarı öldüren şampuanlar tercih edilmelidir.Günlük kullanıma uygun kaliteli şampuan içeriği yanı sıra climbazol içeren şampuanlar diğer egzama şampuanları gibi tedavi etme etkileri yanı sıra saç kalitesini koruma ve saçı besleme özelliğine de sahiptir.

İçeriğnde climbazol olan şampuan çeşitleri

climbazol içeren şampuanlar

Share

Bu haber 3 Nisan 2014 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


siput