Dökülenler geri çıkarmı

Dökülen kıllar geri çıkarmı

Genel olarak bu sorunun cevabı “hayır çıkmaz” gibi verilse de gerçek böyle değildir.Dökülenlerin geri çıkıp çıkmaması neden döküldüğü ve dökülmenin üzerinden ne kadar süre geçtiğiniz bağlı olarak değişir.

Şöyleki;hamilelik veya doğum sonrası görülen dökülmeler genellikle hiçbir şey yapılmasa da geri çıkar ancak B7 vitamini yada xpecia gibi formülasyon ürünler alındığında daha erken ve kaliteli çıkma sağlanır.

Saçkıranda dökülenlerin % 30-35 i si hiçbir şey yapılmasa da çıkar, sarımsak kullanıldığında % 50 olumlu sonuç alınır, kortizon enjeksiyonu yapılırsa bu başarı % 85 ler düzeyine çıkarılabilir, SADBE adlı madde kullanıldığında % 95-97 ihtimalle çıkar. Az bir kısmı asla çıkmayabilir.

En sık görülen ailesel yada diğer adıyla erkek tipi dökülmede kökler tamamen ölmemişse yani kafa derisi tam parlak hale gelmemişse doğru tedavilerle % 95 oranında ciddi düzeyde geri kazanım elde edilebilir ancak kökler tamamen öldüyse geri çıkması mümkün değildir.Bu tip dökülmelerde önemli olan kökler ölmeden önce tedaviye başlamaktır.

Diğer dökülme sebepleri guatr,kansızlık gibi saç dökülmelerinde ise asıl hastalık tedavi edildiğinde dökülenlerin çıkması beklenir, ek olarak saç kalitesini artıran ilaçlar kullanılırsa daha erken ve daha yüksek oranda çıkması beklenir.

Sonuç olarak; Önemli olan sebep ve tedavinin doru ve ciddi bir şekilde uygulanmasıdır.

dökülen saç

2.016 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba
  Benim saçlarım meme kanseri kemoterapisi sonucu döküldü . Nasıl olsa çıkar düşüncesi ile hiç üzülmedim tedavimi bitirdim . Herkesin saçları tedavi sonrası bir iki ay içinde çıkıyor. Benim bir sene bitmesine rağmen kafam hala kel sadece sönük tüyler var . Korkunç görünüyor . Eskiden inanılmaz sık simsiyah saçlarım vardı . Ne yapabilirim?

  1. Hairforre sprey, xpecia tablet ve HP bittin tablet 5mg kullanabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya l

 2. Merhaba Hocam ben 22 yaşındayım. Benim vitaminsizlikten saçım dökülüyor yaklaşık iki aydan fazladır. Demir B12 çinko biotin gibj vitaminler verdi doktorum bide alopecia sprey verdi.bir aydan fazladır kullanıyorum.uc aylık tedavi surcekmis. Tedavi sürecinde ne yapmam gerek.ve sonrasında saçım geri çıkar mı

  1. Bu ürünleri düzenli kullan ve bunlara xpecia tabletini eklemelisin,
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Merhaba daha 17 yaşındayım saçlarım güzel di fakat saçlarımla çok oynadığım için saçlarım oynadığım bölgeden yani sol taraftan kökleri hafif gözükmeye başladı bende oynamak için saçlarımı alabulaza vurdum dökülen saçların yeniden çıkma olasılığı varmi

  1. Merhaba,
   Eğer saçlarınızı kökünden çekip köklerihaasarlandırmadıysanız tekrar çıkar.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Dilek Hanım hancer

  Merhaba hocam benim saçlarım normalde kalındi ama duzlestirici gibi aletler kullandığımdan döküldü daha sonra bayattım daha çok döküldü ne yapmam lazım eski haline olmasa bile açılan kısımları biraz olsun kapatma şansım var mı yaşım 20

  1. Merhabaa saç kalitesini artırmak için günde iki tablet Xpecia ve HP biotin 5mg lık tablet başlayın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

  2. Hocam merhaba, ben 6 ay tetradox antibiyotik kullandım ve saçlarım büyük oranda döküldü, şimdi dökülmesi durdu. Annem hastanede enfeksiyon tedavisi gördü, çeşitli antibiyotikler kullandı ve onun saçları hâlâ büyük oranda dökülmeye devam ediyor. Acaba dökülen saçlarımız yeniden çıkar mı? Saygılar.

   1. Eğer herhangi bir vitamin eksikliği veya dökülmeye neden olan sorun devam etmiyorsa destek tedavi olmanız halinde çıkar. Xpecia ve HP biotin 10 mg kullanmanız öneeirim
    Op. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhaba hocam 17 yaşındayım saç önlerimde belirli düzeyde seyrelme başladı. Genetik olarak kellik var ama bu kadar erken yaştan gözükecek kadar dökülme başlar mı? Bu arada sınav senem hayliyle stresliyim ve birkaç yerde gördüğüm kadarıyla aşırı kilo kaybı da saç dökülmesinde etkiliymiş bende bu faktör var eğer genetik değilse bu etkenlerdense saçlarım yeniden çıkar mı?

  1. Merhaba
   Aşırı kilo kaybı saç dökülmesine neden olur. Ailede genetik kellikk varsa bunun daha erken ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Genetik değilse yeniden çıkar fakat ön taraftan seyretme genetik dökülmenin başladığının göstergesidir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. merhaba hocam 1 hafta önce saç kesimi yaptırmaya gittim söylememe rağmen ara makas kullandı ve sert traş oldu şu an aynı noktadan elime 10 saç teli geliyor bazıları kökten bazıları yarım bazıları ise saçım düz olmasına rağmen kıvrılmış olarak geliyor saçlarım çok güzeldi ve kaliteli parlak görüntü vardı eski haline getirebilmem için ne yapmalıyım yaşım 34

  1. Ara makası söylediğiniz olumsuzluklara neden olabileceğini düşünmüyorum. Dermatologa görünün belki başka bir sorun vardır.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. Merhaba ben yıllardır ürünlerinizi kullanıyorum önce hgf ile başladım, şimdi hair forte erkek erkek tipini kullanıyorum, saç çizgisi ve tepe bölgesinde dökülme var, scilinik farklı bir yöntem ile saç çıkarıyormuş öneriniz nedir? Teşekkür ederim

  1. Sadbe losyonu tedainizze ekleyin sadece ön çizgide ve tepe bölgesinden kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saça Dair Herşey © 2018