Dökülenler geri çıkarmı

Dökülen kıllar geri çıkarmı

Genel olarak bu sorunun cevabı “hayır çıkmaz” gibi verilse de gerçek böyle değildir.Dökülenlerin geri çıkıp çıkmaması neden döküldüğü ve dökülmenin üzerinden ne kadar süre geçtiğiniz bağlı olarak değişir.

Şöyleki;hamilelik veya doğum sonrası görülen dökülmeler genellikle hiçbir şey yapılmasa da geri çıkar ancak B7 vitamini yada xpecia gibi formülasyon ürünler alındığında daha erken ve kaliteli çıkma sağlanır.

Saçkıranda dökülenlerin % 30-35 i si hiçbir şey yapılmasa da çıkar, sarımsak kullanıldığında % 50 olumlu sonuç alınır, kortizon enjeksiyonu yapılırsa bu başarı % 85 ler düzeyine çıkarılabilir, SADBE adlı madde kullanıldığında % 95-97 ihtimalle çıkar. Az bir kısmı asla çıkmayabilir.

En sık görülen ailesel yada diğer adıyla erkek tipi dökülmede kökler tamamen ölmemişse yani kafa derisi tam parlak hale gelmemişse doğru tedavilerle % 95 oranında ciddi düzeyde geri kazanım elde edilebilir ancak kökler tamamen öldüyse geri çıkması mümkün değildir.Bu tip dökülmelerde önemli olan kökler ölmeden önce tedaviye başlamaktır.

Diğer dökülme sebepleri guatr,kansızlık gibi saç dökülmelerinde ise asıl hastalık tedavi edildiğinde dökülenlerin çıkması beklenir, ek olarak saç kalitesini artıran ilaçlar kullanılırsa daha erken ve daha yüksek oranda çıkması beklenir.

Sonuç olarak; Önemli olan sebep ve tedavinin doru ve ciddi bir şekilde uygulanmasıdır.

dökülen saç

1.968 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba hocam söylediğiniz gibi hair forte sprey xpecia tablet hp biotin 10 mg ve aralıklarla b12 ve d3 vitamin alıyorum. Saçlarımın önleri daha çok seyrekleşti Ve diğer bölgelere göre daha az uzuyor bununla ilgili yanlış yaptığım bir şey olabilir mi tedaviyle ilgili. Ve ne kadar süre kullanmamı öneriyorsunuz, günde kaç kere vs biraz daha bilgilendirirseniz çok sevinirim

  1. Güne iki defa sprey sabah akşam, Yine xpecia tabletide günde iki defa ve biotini günde bir defa alacaksın. Eğer erkek tipi dökülme varsa saçınızın sağlıklı bir şekilde kalmasını istediğiniz sürece bu ürünleri kullanmalısınız. Fakat sistemik hastalık vb nedenlerle dökülüyor ise tedavinin tamamlanır, saçını istediğiniz forma kavuşunca bırakabilirsiniz. Ürünlere ilk başladığınız aylarda saç dökülmesi normal, özellikle erkek tipi dökülme minyatürleşen saçlar dökülecek onlar dökülürken alttan spreyi ve tabletin uyandığı yeni sağlıklı kıllar gelecek. Bu kişiye göre değişmekle birlikte 2-4 ay kadar devam edebilir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Meraba hocam seneledir saclarim dökülüyor tepelerden erkek tipi dedi doktor kel kaldim resmen ne kullandıysam fayda etmedi gtmedigim doktor kalmadı ne onerirsinz gurlesmesi için

  1. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsin. Erkek tipi dökülme düzenli ilaç kullanmak gerekir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Hocam oğlumda sac yağlanma kepek ve dökülme var dermatologa goturdum alopecia dermal sprey saçtaki açılmalar için verdi sedolin şampuan memocon losyonu alopecia biotin ve pan plas tablet verdi kepek ve yağlanma azaldı ama sac dökülmesi devam ediyor hic azalmadı aşırı dökülüyor saçın tepesinden heryerinden aşırı dökülüyor oğlum daha 14yaşında bu kadar dökülme olması normal mi genetik yatkınlık olabilir mi eşimin saçları da kellik var ama onun saçları askerden askerden geldikten sonra dökülmüş çocuklarımın bu kadar erken sac dökülmesi yaşaması normal mi bu yaşta dökülen saçlar kellik yapar mı çünkü saçları çok azaldı inceldi tüy gibi oldu Tesekkurler

  1. Kansızlık ve troid hormonlaeına da baktırmalısınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Merhaba uzun bir suredir pcos hastaligim vardi yaklasik 5 ay once ilaca basladim ve hastaligim geriledigi icin 3 ay kullanimdan sonra biraktim ayni zamanda cinko eksikligim oldugu icin 3 ay cinko aldim ve minoksidil kullaniyorum ek olarak prp mezo yaptiriyorum ayda bir kez olmak uzere ve de xpecia tablet aliyorum su ana kadar tedavimde toplam 5. Ayim olacak fakat ince 4 5 cmlik saclarim dokulmeye devam ediyor ne yapmaliyim

  1. Lokal etkili üründe başlayın. Hairforte sprey kullanabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saça Dair Herşey © 2018