Dökülenler geri çıkarmı

Dökülen kıllar geri çıkarmı

Genel olarak bu sorunun cevabı “hayır çıkmaz” gibi verilse de gerçek böyle değildir.Dökülenlerin geri çıkıp çıkmaması neden döküldüğü ve dökülmenin üzerinden ne kadar süre geçtiğiniz bağlı olarak değişir.

Şöyleki;hamilelik veya doğum sonrası görülen dökülmeler genellikle hiçbir şey yapılmasa da geri çıkar ancak B7 vitamini yada xpecia gibi formülasyon ürünler alındığında daha erken ve kaliteli çıkma sağlanır.

Saçkıranda dökülenlerin % 30-35 i si hiçbir şey yapılmasa da çıkar, sarımsak kullanıldığında % 50 olumlu sonuç alınır, kortizon enjeksiyonu yapılırsa bu başarı % 85 ler düzeyine çıkarılabilir, SADBE adlı madde kullanıldığında % 95-97 ihtimalle çıkar. Az bir kısmı asla çıkmayabilir.

En sık görülen ailesel yada diğer adıyla erkek tipi dökülmede kökler tamamen ölmemişse yani kafa derisi tam parlak hale gelmemişse doğru tedavilerle % 95 oranında ciddi düzeyde geri kazanım elde edilebilir ancak kökler tamamen öldüyse geri çıkması mümkün değildir.Bu tip dökülmelerde önemli olan kökler ölmeden önce tedaviye başlamaktır.

Diğer dökülme sebepleri guatr,kansızlık gibi saç dökülmelerinde ise asıl hastalık tedavi edildiğinde dökülenlerin çıkması beklenir, ek olarak saç kalitesini artıran ilaçlar kullanılırsa daha erken ve daha yüksek oranda çıkması beklenir.

Sonuç olarak; Önemli olan sebep ve tedavinin doru ve ciddi bir şekilde uygulanmasıdır.

dökülen saç

1.920 Comments

Add a Comment
 1. Hocam minoxsili bıraktım kötü oldu xpecia
  Folthen serum kullanıyorum bunun yanında hair forte kullansbilirmiyim

  1. Kullanabilirsiniz, düzenli kullanmanız öneririm.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Merhaba sacimi fönle kurutdukda cok tökülüye fönden tökülün sac yeniden çikarmı?

  1. Saçını da fön dökülmesin çok kalite kaybına, kuruluna ve kırıklara neden olur. Saç dökülmesini gerçek nedenini araştırmalısınız
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. hocam merhabalar
  doğal olan sabunları mesala zeytinyağlı gibi kullanıyorum saçlarımı baya topladı ama kepek yapı bu sorunumu nasıl yok edebilirim şimdiden ilginiz için tşk ederim iyi çalışmalar…

  1. Sabunlar saaçlı derideen iyi temizlenmez, çok iyi durulamak gerekir, kalıntı bırakır bu da kepeğe neden olur. Arada seoddwrm şampualaa yıkayabiilirsin.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 4. hocam merhaba ardıç katranı diye bir sabun kullanıyorum arada zeytinyağı da sürüyorum fakat bir kaç tel dökülmelerim oluyor ama eskisine nazaran azalttı saç tellerim çok ince kalnlaştırabilmem için ne yapmalıyım…

  1. Biotin tablet kullanabilirsin
   Op. Dr. Atilla Kaya

 5. Oncelikle merhabalar hocam
  Sac ekimi yaptirdiktan 5 ay sonra evimdeki sink i costic soda ve su ile temizlerken costic soda patlamasi sonuvu yuzumun bir bolumunde ve kafamda kimyasal yaniklar olustu.
  Hasteneye gittigimde yetkililer kafami sivi bir madde ile yikarken yikanan yeredeki saclarimin dokuldugunu gordum.aynada kendime baktigimida yanik yerinde diger yerlrre oranla cok sacsiz oldugunu goruyirum.
  Size sormak istedigim sivi maddenin doktugu saclar yeniden cikar mi?
  Tesekurler

  1. yanıklar derinse saç kökleriniz derinse etkilenmiş olabilir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. saçlarım eskiden 1 tel bile dökülmezken şimdi 20 tel kadar dökülüyor ve iki senedir bu böyle demir takviyesi aldım xpecia kullanıyorum sarımsak şampuan ya da davines şampuan önerir misiniz bir de şampuana e vitamini koysam faydası olur mu
  Op.Dr.Atilla Kaya
  günlük 150 tele kadar dökülme normal kabul edilir

 7. Merhaba hocam,
  Saçlarımı yaklaşık 1 ay önce boyattım. Uçları boyandı ve saçlarım yandı. Ertesi gün kuaföre saçımı yaktığı için geri gittim keratin bakımı yaptı ve tamamen yanık kısmını kesti. Bana da saçımı çok yıkamamamı söyledi 3 günde 1 yıka ve krem kullan dedi. Önceleri koparak dökülme oluyordu kafamda kalan yanık saçlar koparak dökülüyordu ama son zamanlarda oluk oluk saçım dökülüyor. Ben boyadan yanmasına bağlıyorum başkaca bi sebep göremiyorum da saçımda da gözle görülür bir açılma yok ama her yıkamada dökülen saçlar yaklaşık tüm saçımın çeyreği. Şöyle bi tezatlık da var kuaför saçımın uçlarını yaktı, bu kökten dökülmesine sebep olur mu?
  Bir de bizde kellik genetik babannem, halam, babam ve amcalarım kel.
  Bu dökülen saçlarım boya kaynaklı mıdır ve yeniden yerine gelir mi? Dökülmeyi durdurabileceğimiz bir ilaç tavsiye eder misiniz?
  Şimdiden teşekkürler
  Not: Bebek emziriyorum. (İlaç tavsiyesi için)

  1. gebelik ve emziklilikte annenin genel olarak vitamin,mineral ve protein ihtiyacı artar,buna bağlı anemide sık görülür.bu nedenle kan değerlerinize baktırmanızı öneririm.siz birde üstüne kimyasal işlem uygulatınca sorun büyümüş.biotin kullanabilirsiniz.fakat demir eksikliği var mı mutlaka kan tahlili yaptırmalısınız.asıl sorun çözülmeden biotinin pek bir anlamı olmaz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. hocam iyi günler şampuan olarak zigavus sarımsaklı bitkisel şampuan kullanıyorum b12 vitamin eksikligim çıktı saçımda dökülmeler başladı b12 eksikliginden kaynaklımı yoksa şampuandan kaynaklımıdır doktorum apikobal tablet verdi onu kullanıyorum bide b12 vitamin eksikliğim düzelince dökülen saçlarım tekrar çıkarmı çok fena strese girdim

  1. vitamin eksiklikleri saç dökülmesine neden olabilir ama ailenizde genetik dökülme varsa erkek tipi saç dökülmesi içinde dikkatli olmanız gerekir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. hocam obsesif kompulsif bozukluk ( takıntı hastalığı ) hastalığına sahip olmak saçları döker mi ?

  1. hayır normalde dökmez.saça yönelik kötü uygulamanız yoksa
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Merhaba hocam 42 yaşındayım. Saçlarımı her yikadigimda. Taradigimda. Çok dökülüyor dökülen saçlara baktığımda. Çok ince vede uçlarında hiç kök gözükmüyor bu saç kirirmasimı yoksa dokulmemi tekrar cikarmi iyi çalışmalar

  1. saçlarınızda incelme varsa genetik dökülme olabilir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 11. Hocam ben 6 aydır depakin ilacı kullanmaktayım 2 aydır görünür biçimde saçlarım dökülmekte . ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla Kaya
  geçici doza bağımlı dökülme yapabilir,biotin 5 mg kullanabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saça Dair Herşey © 2018