Güğüs kılından saç ekimi

Ense donör alanı yetersiz olan yani ensesi seyrek olan kişilerde ekilecek kök yetersiz olduğundan diğer donör alanlardan alınarak ekim yapılabilir.Ense dışında donör alan olarak sakal ve vücut kılları akla gelir bunlardan sakal kılı saçtan bile kaliteliyken vücut kılları saçtan kalitesizdir.Vücuttaki göğüs kılı dışındakilerin kalitesi genellikle ekilemeyecek kadar düşük olduğundan sadece göğüs kıllarından saç ekimi yapılabilir.Özellikle yüksek kaliteli göğüs kılına sahip kişilerde elde edilecek saç sıklığını artırmak için bu alandan ekim yapılabilir ancak her halükarda göğüs kılları saç ve sakala göre daha az dolgunluk sağlayacaktır bunun iki sebebi vardır.

1-Enseden alınan greftlerde 1-2-3 kök içeren greftler olurken göğüsten alınan greftlerin tamamı bir kök içerir yani aynı emek çekilmesine ve aynı ücret ödenmesine rağmen çıkacak saç teli sayısı daha azdır

2-Göğüs kılları çok kaliteli gibi görünse dahi saçtan daha kalitesizdir ve 3 göğüs kılı ancak 2 ense kılı kadar dolgunluk sağlayabilir,göğüs kılı kalitesiz kişilerde bu durum daha da kötüdür.

Tüm bu bilgiler ışığında göğüs kılıyla saç ekimi yapılıp dolgunluk sağlanabilir ama beklenti düşük düzeylerde olmalıdır ve eğer varsa sakal kılları tercih edilmelidir çünkü sakal kılları daha kalitelidir.

göğüsten saç ekimi

https://www.canisler.com/sac-ekimi/

Share

Bu haber 27 Ocak 2014 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


ikan