Jöle saç dökermi

Jöle halk arasında bu konuda çok suçlanan bir üründür ama ne yazık ki zavallı jöle haksız suçlamalara maruz kalmaktadır.Jöleler % 99 düzeyinde su ve % 1 civarında jeletin ve az miktarda parfüm veya boya içermektedir ve bunların saç köküne zarar verme ihtimali yoktur.Seyrek olarak görülen alerjik durumlardaysa cilt rahatsızlığı olur ama saç dökülmez.Aslında dışarıdan uygulanan neredeyse hiçbir ürün saç dökülmesine sebep olmaz çünkü saç dökülmesi kökle ilgili bir sorundur.

İyide jölenin saç döktüğü kanaati nereden çıkmış ?

Bence şöyle izah edilebilir;

Jöle kullanımı başlama yaşı kişinin kendi görüntüsüyle daha fazla ilgilendiği yaşta başlar kişinin kendiyle uğraşma yaşı ergenlik yaşlarıdır yani erkeklik hormonlarının en yüksek olduğu dönemlerdir.saç dökülmesinde en önemli (% 95) suçlu hormonlar olduğu düşünülürse doğal olarak saçın dökülmeye başlama yaşıyla jöle kullanımına başlama yaşı denk gelmektedir.

Sonuç olarak;

Jölenin içinde saç köküne zarar verebilecek herhangi bir madde olmadığı için saçı dökmez ama bu dönemde genetik saç dökülmesi sorunu eklenir kişi genetiğini değil jöleyi suçlar.

Share

Bu haber 12 Mart 2014 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


anjing