Kaş ekimi videosu

Kaş ekimi ince ayrıntı ve ciddi tecrübe gerektiren bir işlemdir, yapan yer sayısı arttıkça kaş ektirdiğine pişman olan insan sayısı da artmaktadır. Bunun en önemli nedeni işlemin ayrıntısını öğrenmeden saç ekiminde uyguladıklarının aynısını uygulamalarıdır, oysa çok görsel özelliği olan bu işlemin ayrıntıları vardır ve bu ayrıntılar önemlidir.
Kaş ekimi videosu

Kaş ekimi yaptıracağınız yerle konuşurken nasıl bir teknik kullanılacağı,kanal açılarak mı yoksa iğne ile mi ekileceğini, kaç derece açılarla ekileceği gibi konuları ayrıntılı olarak konuşmalısınız.”Biz yatık ekiyoruz” sözüne değil “ekim açısını 25-30 derece olarak ayarlıyoruz” sözüne itibar edin.Açı vermede bir diğer özellikte zemine göre açılanmadır. Deriye 25 derece açıyla ekilirken üst sıra kulağın memesine bakan 10-15 derece ile, alt sıra ise kulağın tepesine bakan 10-15 derecelerle ekilmelidir. Ancak bu şekilde doğala yakın görünüm elde edilebilir. Kanal açılarak yapılan ekimde doğala yaklaşmak mümkün değildir.

Unutmayın kaş ekimi yardımcı personellere veya “doktor kontrolünde” yaptırılmayacak kadar ciddi bir cerrahi işlemdir ve uzman doktor tarafından bizzat yapılmalıdır. “ekip halinde ekiyoruz” cümlesi de tamamen sizi ikna etmeye yöneliktir çünkü kaş ekip halinde ekim yapılamayacak kadar dar bir alandır ancak tek kişinin çalışabilir.

Kökler kesinlikle tekli olmalıdır, 2-3 kök içeren greftler asla ekilmemelidir. 2-3 kök içeren greft halinde ekilirse hepsi ayrı tarafa bakan iğrenç bir görünüme neden olur.

Ekilecek noktalar kesici aletle kanal açılma şeklinde değil iğne ile delerek oluşturulmalıdır. Kanal açılarak yapılan ekimde çıkış açısı tamamen tesadüflere bağlıdır ve kıl herhangi bir açıyla çıkabilir. İğne ile ekimde kıllar ilk anda verilen açıyla çıkmaya devam eder. Bunun en önemli nedeni kanallar 1.2 mm açılırken iğne 0.6 mm genişliktedir ve kökü sıkı kavrar, açı değiştirmesine engel olur.

Bir defada sık ekmek yerine seyrek ekip ihtiyaç varsa yeniden ekmek daha mantıklıdır. Genellikle 300 kök yeterli olmaktadır. Çok sık ekme çabası açı vermeye engel olur.

Share

Bu haber 6 Şubat 2014 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


burung