Op. Dr. Atilla KAYA İle Saça Dair Herşey

Op. Dr. Atilla KAYA

İlk defa 2004 yılında eğitim alıp ekim yapmaya başlamış ve sektördeki uygulamalardan kaynaklanan hasta memnuniyetsizlik oranının yüksekliği ve dökülme konusundaki ürünlerin büyük oranda şarlatanların elinde kalmış olması sebebiyle toplum aydınlanmasına az da olsa katkı sağlamak için bu konuda ilk Türkçe kitabı yazmıştır.

Detaylı Bilgi: www.dratillakaya.com

Saça Dair Herşey Sitesi Hakkında

1990 lı yıllarda saçlarım dökülmeye başladı ve 2000 li yıllarda artık tam kel olmuştum ve o yıllarda etkili bir ürün olmadığı için saçlarımı koruyamamıştım.Sosyal hayatımı etkilemese de saçsızlık canımı sıkıyordu ve ne yazık ki çaresizdim. O yıllardan beri saç ve saç sorunlarına karşı hep ilgili oldum.

Saç sorunu toplumda en yaygın görülen estetik sorunlardan biridir. Hayati önemi olmasa da bir çok insanda ciddi sosyal sıkıntı yapabilmektedir. Her ne kadar “keller daha karizmatiktir” dense de gerçek ne yazık ki bu değildir ve züğürt tesellisi lafına tam uymaktadır.

Atilla Kaya Saç Ekimi

2004 yılında saç ekimi ile ilgili eğitim verilmeye başlanmıştı hemen gittim ve saç ekimini öğrendim.Öğrendim ama ilk dönemlerde ektiğimiz saçlar içime sinmiyordu,hasta memnuniyetimiz düşüktü.Yaptığım araştırmalarda saç ektiren insanların % 90 kadarının beklentisinin karşılanmadığını ve % 70 kadarınınsa dik çıkma,kirpi gibi görünme,seyrek olması gibi bir çok sebeple pişman olduğunun tespit edildiğini gördüm.

2005 yılında yeni yöntem FUE ye geçtim ve üzerine eğilerek hastaları pişman eden sorunların bir çoğuna çözüm bulacağımı fark ettim ve yöntemi kendi içinde geliştirdim.

Saç ektirdiğine pişman olmuş binlerce insana yenilerinin eklenmemesi için bir şeyler yapmam gerektiğine karar verdim.O yıllarda internet bu kadar yaygın olmadığı için kitap yazmaya karar verdim.Kitap temelde saç ekimi üzerine olacaktı ama böyle bir şeye niyetlenmişken diğer saç sorunlarını da kapsaması gerektiğine karar verdim.

Saç Ekimi ve Saça Dair Herşey Kitabı

2006 yılında “saç ekimi ve saça dair her şey” adlı kitabım çıktı. Saç ekim merkezlerinde 18-20 yaşlarında hiçbir cerrahi eğitimi olmayan yardımcı personellere “saç ekimi uzmanı” adı altında saç ektiren kliniklerin saldırısına maruz kalsam da genel olarak okuyucudan olumlu tepkiler aldım.İnternetten bilgiye rahat ulaşılabilmesi sebebiyle kitabın yeni baskısının yeterince satamayacağını ve yeterince güncelleyemeyeceğimi düşündüğüm için bu konuda bir internet sitesi yapmaya karar verdim.

Sitenin amacı ve içeriği şu konulara göre şekillendi;

Ekimi yaptıracak kişilerin pişmanlık oranını azaltacak bilgiler

Dökülme sorunu olan kişilerin hiçbir işe yaramayacak ürünlere boşa para harcamasını engelleyecek bilgiler

Saç sorunları ile ilgili ayrıntılar.

Şampuanlarla ilgili düşünceler.

İlaçlardan neler beklenmesi gerektiği konusunda mantıklı veriler.

Sitede bir çok konu hakkında ayrıntılı ve anlaşılabilir bilgiye erişebileceksiniz,bulamadığınız konuyu belirtmeniz halinde o konuda yeni ve güncel bilgiler eklenecektir ayrıca kişisel olarak bilmek istediklerinizi direk yorum sayfasından yada mail yoluyla öğrenebileceksiniz.

543 Comments

Add a Comment
 1. Hocam erkek tipi dökülmem var çok cesitli ilaçlar kullandım sımdı de xpecia erkek kapsül aldım bunu kullansam olur mu yoksa kadın tipi mi almalıyım pkos var minoksil de kullanıyorum dıane 35 kullanınca dökülmem duruyo bırakınca tekrar baslıyo 29 yasındayım diane35 ne kadar süre kullanabılırım

  1. merhaba Hilal hanım
   kullanabilirsiniz.ama devamında kadın formu ile devam edebilirsiniz.diane 35 için jinekologunuzun görüşünü almalısınız.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. iyi günler hocam yaklaşık 120 tablet günde 2 tablet olmak üzere xpecia tablet kullanıyorum bugün 3 kutuyu aldım saç dökülmem durdu dökülen saçlar geri çıkar mı çıkarsa ne kadar sürede çıkar
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dökülmenizin üzerinden 3 yıldan uzun süre geçmediyse ve 30 yaş altı iseniz 3 ay civarı çıkmaya başlar,yaş ve dökülme süresi uzadıkça bu süreçte 1 yıla kadar uzayabilir.daha hızlı bir cevap almak istiyorsanız hairforte spreyle birlikte kullanmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saça Dair Herşey © 2018