Sabun saç dökermi

Sabun kullanımı vücudun kendini soğuk,hava kirliliği,küçük sıyrılmalar gibi doğal zararlara karşı korumak için salgıladığı yağ tabakasını kaldırır.Aynı etki kafa derisinde salgılanan yağ için de geçerlidir.Saçı koruyan,kırılmalara karşı dayanma gücünü artıran,saça parlaklık veren yağ tabakasını temizleyerek yok eder.

Sabunun bu etkileri saçta kuruluk,parlaklığında azalma ,tararken kırılmalara sebep olabilir ancak sabunun saç dökmesi mümkün değildir yani kırılarak dökülmede artışa sebep olsa da kökten dökülme yapmaz.

Bazı kişiler şampuanların içindeki zararlı kimyasallardan çekindiği için sabun kullanmayı tercih etmektedir ancak yeni nesil şampuanlarda bu zararlılar kaldırılmış yada azaltılmıştır.

Özellikle bıttım sabunu,defne sabunu kullanıcıları genellikle çok memnun olduklarını söylemektedir,saçınızda sorun yaratmıyorsa sabunu tercih edebilirsiniz.2-3 hafta kullanmaya rağmen kuruluk,kırılma,kaşıntı yağlanma gibi sorunlar yaşıyorsanız saçınıza uygun bir şampuan seçmeniz daha iyi olacaktır.

en etkili bıttım sabunu

en iyi defne sabunu

Share

Bu haber 13 Ağustos 2013 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 7 Yorum yapılmış

Sabun saç dökermi için 7 yorum yapılmış


Emre
02 Ocak 2018

mrb hocam ben defne sabunu kullanıyorum. yalnız saçım daha çok dökülüyormuş gibi oluyor ama dediğinize göre saçı kırıyormuş dökme yapmıyormuş doğru mu anladım hocam ??? 2 3 hafta böyle devam ederse bırakmam gerekiyor dediğinize göre
Op.Dr.Atilla Kaya
sabun grubu ile yıkamada saçlı deriden temizlenmede zorluk yaşarsınız.bu nedenle saçınıza uygun şampuan kullanmalısınız.dökülme için HPbiotin 5mg yada xpecia tablet kullanabilirsiniz.

cemil
10 Ekim 2015

Şampuanların içindeki kimyasalların zararları nelerdir?
Op.Dr.Atilla KAYA
http://www.sampuan.com.tr/sampuanlardaki-zararli-kimyasal-maddeler bu linkten bakabilirsiniz

Nurullah
17 Eylül 2015

Ellerinizi yikadigimiz beyaz sabunla yikiyorum saçlarımı zararı var mıdır?
Op.Dr.Atilla KAYA
Kurutur ama zarar vermez

bsra
23 Nisan 2014

ben saf sabun kullandım hacışakir ilk kullanmam fakat çok sert ve bakımsız duruyo saçlarım sizce devam ediyim mi yoksa defne veya bıttım sabunu mu kullanıyım ?
Op.Dr.Atilla KAYA
sabun bakımsız gösterir ama hepsi için geçerli bir durum

bsra
23 Nisan 2014

defne mi bıttım mı daha iyi
Op.Dr.Atilla KAYA
bence ciddi bir farkı yok

inci
01 Kasım 2013

cok memnun kaldim

inci
01 Kasım 2013

cok guzel bir site


Yorum yapın


kudanil