Saç Dökülmesi Tabletleri

Tabletle dökülme tedavisi kökten besleme mantığıyla düşünülmüş bir tedavi şeklidir ve uygun kombinasyonla ciddi olumlu sonuçlar alınabilmekte ayrıca bölgesel uygulanan spreyle tedaviye ek olarak alındığında cevap çok daha yüz güldürücü olabilmektedir. Sayfada kombine formüllü ürünler ve tek madde içeren ürünler alta doğru sıralanacaktır. Tek madde içerenler madde ve kutu adıyla(örneğin finasterid-propecia) kombine ürünler yani çok sayıda aktif madde içerenlerse kutu adıyla eklenecektir.

Saç Dökülmesi için Tablet Önerileri;

Biotin tablet; B7 vitamini, H vitamini,saç tırnak vitamini isimleriyle de anılır .Keratin yapısında olan saç, tırnak ve cilt kalitesini artırır.Saçın ve tırnağın uzama hızını artırır. Birçok yerde dökülme tedavisinde önerilse de gerçekte dökülme üzerine ciddi bir etkisi yoktur. Bir çok firma tarafından değişik içerikte üretilemektedir, Hair Pharmanın ürettiği 1-2-5 ve 10 mg lık 4 form dışında, solgar 5 mg, GNC 0.6 mg,swanson 10 mg lık markaları vardır .Satın alırken 100 tabletlik kutular tercih edilmelidir çünkü saçtaki değişim en erken 3 ayda görülebilirmektedir.

Biotin tabletlerin içindeki aktif madde mil gram (mg) veya micro gram (mcg) olarak yazılmaktadır.1 mg = 1000 mcg dir.Çok sayıda taklit ve çakma ürün olduğu için biotin alırken üretici firmanın güvenilir olduğuna dikkat etmelisiniz.

Menopecia tablet; Orta yaşı geçen bayanlarda menopoz döneminde östrojen hormonu azalır ve buna bağlı olarak bütün dokular etkilenir.En fazla etkilenen organsa saçlardır,menoppoza giren kadında saç dökülmesi,saçın yavaş uzaması,saçta kalite kaybı,çabuk kırılma gibi sorunlar yaşanır.Menopecia tablet tüm bu sorunlar planlanarak üretilmiş gibi görünüyor.İlk bakışta şunlar söylenebilir,isoflavon östrojen gibi etki ederek eksikliği kapatır,metionin saç beyazlamasını yavaşlatır,keratin, methionin ve L-Sistin ( sistein olarakta bilinir )saçta kalite artışı sağlar,ginkgo biloba kan dolaşımını artırarak beslenmesini artırır.Diğer vitamin ve elementlerin olması da menopoz dönemi saç sorunlarının tedavisinde menopecia yı öne çıkarıyor.

Menopecia hakkında daha detaylı bilgi için : https://www.enbipharma.com/menopecia

 

Propecia ( finasterid ) ;Prostata hastalığının tedavisinde günlük 5 mg kullanan hastalarda saç dökülmesinin durduğu ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı olduğu fark edilince saç dökülmesi tedavisi için 1 mg lık tabletleri yapılmıştır.Etkisi dökülmenin asıl sebebi olan DHT (di hidro testosteron) hormonunun oluşumunu engellemesidir.Bunu 5 alfa redüktaz enzimi üzerinden yapar.Günlük 1 mg finasterid kullanan saç dökülmesi sorunu olan 100 kişiden 70 inde saç dökülmesi durur.Daha düşük dozda kullanım halinde bu başarı düşmektedir 0.5 mg kullanıldığında % 60 başarı elde elde edilir.Erkekte cinsel istek azalması,memelerde büyüme ve sızlama,erken boşalma,ereksiyon kesilmesi gibi yan etkileri vardır.

Dutasterid (avodart); Finasteridden daha üstün olduğu yönünde bilgiler yayınlanmış ancak daha sonra yan etkilerinin de daha fazla olduğu görülmesi üzerine saçta kullanımı önerilmemeye başlanmıştır.

Pantogar kapsül ; Bir çok madde içermektedir.Gıda takviyesi şeklinde önerilmektedir,bitkisel ürünler açısından zengindir.Bilimsel olarak etkinliği en iyi olduğu bilinen B7 vitamini hiç içermemektedir ki bu önemli bir eksiktir.Saç ve tırnak kalitesine etkili olabilecek  sitsin ve keratin içerir.Günde 3 kapsül alınması hem kullanımını zorlaştırmakta hemde çok pahalıya gelmektedir.Almanyadan ithal ediliyordu ithalatı durdurulu yerine pan-plus kapsül ithal edilmeye başlanmıştır.Pan plus bulgaristanda üretilip İsviçre üzerinden Türkiyeye ithal edilmektedir.İçerik aynı olduğu için pan plus ayrıca yazılmayacaktır.

Xpecia tablet : Benzerlerinden farklı olarak kadın ve erkek formu şeklinde iki formu vardır içerik olarak değerlendirildiğinde etkinliğinin iyi olması beklenir.Özellikle kadınlarda sık görülen kansızlığa bağlı saç dökülmesi tedavisi için ek bir ürüne ihtiyaç duyulmaması için demir eklenmiş olması ve erkeklerde sık görülen genetik saç dökülmesini köktenten çözecek isoflavon ve yeterli dozda saw palmetto içermesi xpecia yı benzerlerinin önüne geçirmektedir.Tek başına kullanımda % 70-75 ihtimalle saç dökülmesini durdurup tüyleşmişlerde kalite artışı sağlaması beklenebilir. Belirlenmiş yan etkisi yoktur.

Telovium Kapsül ;pantogar üreticisinin ürettiği bir üründür, keratin ve metiyonin yeterli miktarda kullanılmıştır,saç kalite artışı için yeterince etkili olması beklenebilir. Üreticinin resmi sitesinde ve tanıtım broşüründe saç dökülmesi tedavisi için önerilmemiştir.

Folixir tablet;

Dr.Meral Şaşoğlunun formülünü belirlediği ve ürettirdiği bir haptır,içeriğinde yeterince ürün var,kişisel formülasyon olarak eklediği kısımda ne var bunu bilmek mümkün değil ama diğer maddeler saçta kalite artışı sağlasa da dökülme üzerinde etkili bir ürün yok. Bölgesel olarak kullanılan bilimsel ürünlere ek olarak alınmasında yarar var.

Shen min ; Abartılı iddialarla piyasaya verilmiş ancak beklenen sonuç alınamayınca ithalatı büyük oranda azalmıştır buna bağlı olarak eczane satışı bitmiş birkaç internet sitesinde satışı devam etmektedir.Narecza adlı sitede 71 TL olan ürün kampanyayla 61 TL ye satılırken gittigidiyor adlı sitede 36 TL ye satılıyor olması ürüne güveni sarsmaktadır.Bu veriler ışığında içeriğini değerlendirmek anlam ifade etmemektedir.

 

.

yeni ürünlerle devam edecek

Share

Bu haber 21 Haziran 2013 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 16 Yorum yapılmış

Saç Dökülmesi Tabletleri için 16 yorum yapılmış


alper
20 Nisan 2018

hocam slm
5 aydır propecıa kullanıyorum.bayagı etkili bır ılaç ama pahalı.?
xpcıa ya gecsem propecıanın şu ana kadarkı etkisi kaybolur mu
kolay gelsın
Op.Dr.Atilla Kaya
sorun beklenmez

göksel
16 Mart 2018

merhabalar hocam benim saçlarım 2 yıl kadar önce hafiften dökülmeye başlamıştı ciddi sorunum olmadıgından hastahaneye gitmedim son zamanlarda aşırı dökülmeye başladı önler ve üst kısımlar çok seyreldi daha fazla gecikmeden gittim cildiyeye aktif dökülmeniz var dedi panplus biotin tablet yazdı eczanede bana xpecia tablet verdiler bu daha iyi sorun çıkmaz dediler sizce panplus mı kullanmalıyım xpecia erkek mi hangisi daha iyi sonuc gösterir ve yanında alpecin likit losyon verdiler şampuan olarakta gene alpecin coffein kullanıyorum sedef hastası oldugum içinde ketoral şampuanda yazdı sizce bunlar yeterlimidir doktorun dediği gibi saçlarım yeniden çıkarmı daha 20 yaşındayım ve çok kötü hissediyorum piskolojim bozuluyor dert ediyorum cevaplarınızı beklıyorum hocam nasıl bir yol izlemeliyim..
Op.Dr.Atilla Kaya
xpecia içeriği daha zengin kullanabilirsiniz.saçlı deride sedef varsa sprey şiddetini arttırabilir.bu nedenle dikkatli kullanmak gerekir

Kartal
08 Mayıs 2017

Saç beyazlaması geçiştirmek için hangi tablet xpecia mı biotin mi
Op.Dr.Atilla Kaya
xpecia daha iyi olur.içeriğinde aynı zamanda biotinde var

Ahmet
15 Aralık 2016

hocam xpecia daha çok dhtnin tip 1ini mi yoksa tip 2sini mi etkiliyor? Sitesinde 1, satınalımda 2 yazıyor. Birde hocam %70 olasılıkla dökülme tamamen mi durur?
Op Dr Atilla Kaya
Hatalı olabilir bilemiyorum ama hatırladığım tip 2 yi etkileyenler cinsellik üzerinde yan etki oluşturmuyor yada daha az oluşturuyor. ama saw pametto ikisini de etkiliyor olabilir.

sura
27 Kasım 2016

Hocam merhaba, yaklasik bir bucuk yıldır sac dökülmesi problemi yaşıyorum. Ilk donemlerde asiri stresten dolayiydi. Sonra demir depolarim bosaldi ve 8 ay kadar demir ilaci kullandim. Demir sorunum cozuldu. Bu surec icerisinde ve sonrasinda sorunum devam etti. Doktorum panplus kapsul önerdi. Sitelerde ve ozellikle sizin onerilerinizde ise xpecia ile karsilasiyorum. Panplus ve xpecia karsilastirildiginda hangisi daha güçlü ogrenebilir miyim?
Op Dr Atilla Kaya
Xpecianın içeriğinde etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış maddeşler var ve daha zengin

melek
23 Eylül 2016

Ayrıca 6 aylık 2×1 kullanımdan sonra 1x1e mi indirsem xpecia’yi yoksa aynı dozda mi devam etsem
Op Dr Atilla Kaya
genetik dökülme ise başka bir ürün kullanmıyorsan 2 doz almalısın

Ali güngör
31 Ağustos 2016

Hocam benim sorunum erkek tipi dökülme var. Xpecia, hairforte kullanıyorum. İlk hafta saç dökülmem çok azalmıştı. Şimdi ise gene eskisi gibi dökülme devam ediyor. Bir arkadaşım cansız olanlar dökülüp daha kalitelileri çıkacak dedi. Sizce doğruluk payı var mı? Xpecia ve hairforte a devam etmelimiyim. Teşekkürler
Op Dr Atilla Kaya
evet doğru söylemiş.saç dökülmesi tedavisi sabır ister.bu nedenle düzenli olarak kullanıma devam etmelisin

aykut
28 Nisan 2016

Hocam benim genetik dokulmem var acaba xpecia tablet kullanırsam tek başına saç dökülmesini engeller mi ve yan etkisi var mıdır cevap verirseniz çok mutlu olurum teşekkurler
Op Dr Atilla Kaya
günde iki doz xpecia tablet alırsan %70 oranında engellersin

Burak kara
05 Mart 2016

Mrb. Xpecia tabletle 4/1 proscar birlikte kullanılırmı sorun olurmu saglık açısından
Minoxilde kullanıyorum
Op Dr Atilla Kaya
proscar yan etki yapabilir, xpecia alıyorsanız gerek yok ama “yan etki olursa bırakırım” derseniz kullanın.

burak
17 Şubat 2016

hocam merhaba doktorum panplus tablet verdi ama xpecia tablet e geçsem sorun olurmu acaba ve ikisi arasinda ne gibi fark vardir hangisini önerirsiniz.erkek tipi saç dökülmesi için.
Op Dr Atilla Kaya
Erkek tipi dökülme ise xpecia tercih edilir

ceyda
11 Ocak 2016

hocam merhaba ben ceyda. 18 yaşındayım. saçlarımı uzatmak istiyorıum. eczaneye gittim bana solgar 1000 mg tabletlerden verdi. sizce etkili olur mu ?
Op.Dr.Atilla KAYA
biotin içeriyorsa etkisi olur

burcu
07 Ekim 2015

selam ben 27 yasındayım ve 20 yasımdan bu yana saçlarımla sorunlarım var şu an tepe bölgesi ve topğuz bolgesınde tamamen şaçlarımı kaybettim saclarımı toplamakdan başka bır sey yapamıyorum salamıyorum cunku sacım yok herseyı denedım yağları sampuanarı kansızlık tedavisi yok yok ha la aynı durumdayım ve lütfen artık yoruldum bana gercekden yardımcı olucak bır bılgı ıstıyorum bugun bır arkadaşım punplus onerdı ve cok memnun kalmış lütfen bana yardımcı olun gerçekten kötü durumdayım
Op.Dr.Atilla KAYA
Tarifiniz erkek tipi dökülmeye benziyor, panplus daha çok kalite içindir sizde yararı olmaz, hamilelik yoksa erkek tipi hairforte ve xpecia kullanın.

derya
21 Ocak 2015

Merhaba
Bir hafta önceeczanede saç testi yaptılar aslında benim saçlarım çok güzel ve yoğunluğuda iyidi o kadar fazla dökülüyor olmasına rağmen yani ortalamaya göre iyidi 🙁 ama dün bir cihazla saç diplerimin belirli kısımlarında seyrelme olduğu ve bu seyrelmenin 3 yıldan fazla olduğu ve yine 3 yıldan fazla olduğu için artık bişey yapılamayacağı belki biraz da olsa dökülmenin durdurulabilmesi için tablet kullanmam gerektiği söylendi. Saç diplerimde kabuklu yara gibi şeyler de olmaya başladı ayrıca hiç tarak değdirmeden duş alırken bile inanılmaz dökülme olmaya başladı artık ciddi anlamda psikolojimi de etkiledi ne yapmalıyım panik yaparak önüme her gelen ilacı her tavsiye şampuanı kullanarak daha da kötü sonuçlar doğurmasını istemiyorum…
Op.Dr.Atilla KAYA
birde muayene olun ona göre karar verin

Tuncay - tuncayertem84@hotmail.com
25 Aralık 2014

Selam benim sorum su Xpecia tablet kullandik diyelim , ve dokulme durdu veya normal seyrine dondu , cunki sagliklida olsa bir kac tane dokulme olabilir, dokulme normal seyrine dondukten sonra bu ilaci biraktiktan sonra tekrar dokulme baslarmi ve baslarsa dahami cok dokulur , cunki ben holllandada yasiyorum saclarim icin hastaneye gittigimde bu ihtimal var dediler , sizin dusunceniz nedir bu konuda ?
Op.Dr.Atilla KAYA
dökülmenin tipi daha doğrusu sebebi önemli sebep ortadan kalktıysa ilaç bırakılabilir.

MURAT
12 Aralık 2014

Hocam Merhaba, genellikle size gelen sorularda, xpecia ve hairforte’nin birlikte kullanılmasını tavsiye etmişsiniz. sadece xpecia kullanmak genetik dökülmelerde yetersiz mi kalır ? yada her ikisini kullanıp da etkisini gören hastalarınız çok mu ? bu iki ürünün kullanıcı yorumu yok denecek kadar az olması bizi şaşırttı. teşekkürler.
Op.Dr.Atilla KAYA
kombinasyon tedavilerde başarı daha yüksektir.
siz kullanın sonuçlarınızı bizle paylaşın 🙂

karahan
20 Kasım 2013

Sayın hocam xpecia ve propecia dışında tavsiye ettiğiniz en iyi ürün hangisidir
Op.Dr.Atilla Kaya
Tablet formu olarak günlük 10 mg B7 vitamini (biotin) alınabilir.


Yorum yapın


ayam