Saç dökülmesine neden olan protein

   Dökülme konusu büyük oranda aydınlatılmış bir durumdur, ailesel olarak taşınan faktörlerin etkisi uzun süredir bilinmektedir.Son dönemde yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesine sebep olan bir protein tesbit edilmiştir.

   Çalışmalarda saç dökülmesi olan alanda prostoglandin D4 adli bir protenin biriktiği ve dökülmeye sebep olduğu gözlenmiş ve bölgesel olarak Prostoglandin D4 enjekte edilen hayvanlarda o bölgede tüylerin döküldüğü tespit edilmiştir.

   İlk bulgular prostoglandin D4 ü bölgesel olarak azaltılması halinde dökülmenin durdurulabileceği ve ayva tüyü halinde gelmiş kılların kalitesinde artış sağlanabileceği yönündedir.

   Bu güne kadar geliştirilmiş olan bilimsel ürünler procapil ,minoxidil ve finasteridden farklı bir yolla etki etmesi beklenen böyle bir ürünün krem şeklinde üretileceği ve beklide bu güne kadar kullanılanlardan daha etkili olacağı öngörülmektedir.

   Yeni bulunan dökülme sebebi prostoglandin D yi engelleyecek ilaçların 4-5 yılda eczane raflarına gireceği tahmin edilmektedir ancak genellikle bu gurup ürünler öngörülen süreden çok sonra piyasaya verilebilmektedir.saç dökülmesine neden olan protein hangisidir

Share

Bu haber 28 Haziran 2013 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


kodok