Dökülmeye sarımsak iyi gelirmi

Sarımsak yada diğer deyimle sarmısak dendiğinde akla ilk gelen tansiyon yüksekliğidir, tansiyon yüksekliği çok yaygın olduğu için tedavilerde sarmısak kullanmakta akla en sık gelen bitkisel tedavilerden biridir.
Saç dökülmesi tedavisi konusundaysa en çok yanlış değerlendirilen bitki yine sarımsaktır.
sarımsakla saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılırSarımsak Saça Nasıl Etki Eder?
Sarımsak saç dökülmeleri içinde sadece saçkıran tedavisinde kullanılır ve kullanıcıların yaklaşık yarısında saçlar geri çıkar, burada da şu şekilde etki eder. Sarımsağın içinde cildi tahriş eden bir madde vardır, kesilerek cilde sürüldüğünde cilt hafif tahriş olur ve kanlanması artar, saç köküne daha fazla kan geldiği için dökülme durur ve dökülenler geri çıkar ama unutulmamalı ki bu etki sadece saçkıran için geçerli bir durumdur diğer saç dökülmelerinin hiçbirinde asla böyle bir etki yapmaz. Saçkıranın sakalda yada kaşta görülen şekillerinde de kullanılabilir.
Piyasada onlarca sarmısak veya sarmısak özü içeren şampuanlar bulabilirsiniz.T üm bu ürünlerin sıradan şampuanlardan hiçbir farkı yoktur sadece daha pahalıdırlar ve boşu boşuna daha fazla para vermeniz anlamsızdır.
Sizi aldatmak için sarımsak özü, sarımsak ruhu gibi içeriklerle abartılı etkilerden söz edebilirler sakın bunlara inanmayın, saç dökülmeniz varsa bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış sprey ve hapları kullanın yada hiçbir şey kullanmayın dökülecekse dökülsün 
Saç Dökülmesine Sarımsak Kürü; İnternette araştırma yaparken sıkça karşınıza çıkar prof.dr. bilmem kimin bilmem ne kürü. Dikkat edin bu profesörlerin hepsi kendini tıp profesörü gibi göstermeye çalışmaktadır ama ne yazıkki bunların hiçbiri tıp fakültesinin kapısından bile girmemiştir. Yani dil kurumunun tarifiyle tam bir şarlatanlıktır. Saçınız dökülüyorsa bu konuda etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ilaçlar kullanın bu tür kürlerle zaman kaybetmeyin ve evinizi kokutmayın.

Share

Bu haber 15 Haziran 2013 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 3 Yorum yapılmış

Dökülmeye sarımsak iyi gelirmi için 3 yorum yapılmış


Efiraze
17 Mart 2018

Mrh.
Ayrica tomoxsifen kullaniyorum. Minoksil veya hairford gibi
Sprey ilaç kullanabilirmiyim. Etkileşim olurmu. Aslinda saça
Kullanilan spreyler kana karişiyormu acaba yoksa yuzeysel mi
Tedavi ediyor onuda bilemiyorum.
Bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkurler
Op.Dr.Atilla Kaya
biotin 10 mg kullanabilirsiniz.lokal etkili ürünlerde kullanabilirsiniz

Mehmet
28 Eylül 2017

Kucukken sacimda cibanmı başka bir şey mi cikti ve yerinde sac cikmadi tedavisi varmi
Op.Dr.Atilla Kaya
ekim yaptırabilirsiniz

aylin
30 Temmuz 2014

Saça sarımsak surmenin zararı var mı ben bir ara sürmüştüm kızarıklık yapmıştı.sac köklerni yakma gibi etkisi var mı
Op.Dr.Atilla KAYA
dozunda tahriş zarar vermez ama çok tahriş olursa zarar verebilir


Yorum yapın


babi