Robotla ekim

Robotla ameliyat insan eliyle girilemeyecek kadar dar vücut alanlarında bile mükemmel ameliyatlar yapmaya yarayan bir cerrahi tedavi seçeneğidir.Buna karşın saç ekimi robotu  kelimenin tam anlamıyla “uydurma” bir kavramdır.Robotik cerrahinin son dönemde popüler olmasının avantajını kullanmaya çalışan uyanıklar üretici firmanın “ PUNCH HAIR MATIC ” dediği kökleri alım aletiyle ekimde kullanılan aletin aynı konsole yerleştirdikleri bir cihazdır.Robotik cerrahiyle benzer hiçbir yönü yoktur

Buradaki temel amaç aslında ne ekim yaptırana nede ekim yapana fiziki anlamda hiçbir katkı sağlamayan bu cihaza yönlendirici isim vererek kişinin aklını çelmektir.Siz siz olun robotun size ne katacağını iyi araştırın yoksa pişman olduğunuzda karşınızda tartışacak bir robot bulamazsınız.

Robot denilen cihazın tek yaptığı şey alınan kökleri toplamasıdır ve 2 metrelik hortumun içinde yol alan kökün zedelenme ihtimali çok yüksektir.

Sonuç olarak;birilerinin piyasa oluşturup saç ekim merkezlerine satmaya çalıştığı son derece anlamsız bir cihazdır ve bir tek yer dışında kullanmayı deneyen bile yoktur.O robot satın alan kliniğinde kullandığını sanmıyorum.

robotla saç ekimi

Share

Bu haber 22 Şubat 2014 tarihinde tarafından Bıyık Dökülmesi ve Ekimi kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


gajah