Ekim sonrası hangi şampuan kullanılır

Aslında dökülme döneminde de ekim sonrasında da kullanılacak şampuanların çok önemi yoktur.Her ne kadar ekim yapan klinikler kendi sattığı ürün varsa ısrarla onun kullanılmasını önerse de şampuanların ciddi farkları yoktur çünkü hiçbir şampuan saç dökülmesini durdurmaya yeterli gelmez  ve hiçbir şampuan ekilen saçlara zarar vermez.

İyi de saç dökülmesi için çok sayıda şampuan var bunlara ne demeli,tabiî ki tamamen ticari yaklaşım demek lazım.Çünkü saçı yıkayıp 30 saniye sonra duruladığınız bir maddenin saç köküne olumlu etki yapması yada ekilmiş saçın köküne ulaşması mümkün değildir.

Şampuanlar saç dökülmesini durdurmasa da illa da bir şampuan tercih edilecekse kırılarak dökülmeyi azalttığı bilinen biotinli (tercihen yoğun biotinli) veya saç dökülmesi tedavisinde etkili olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış saw palmetto içeren (tercihen aktif formu olan LSSRE) şampuan kullanılabilir.Kullanırken de normal şampuan gibi köpürtüp hemen durulamamalı ve birkaç dakika kafada tutmalıdır,bu şekilde ciddi etkisi olmasa da kısmen etkili olması beklenebilir.

Ekim sonrası bepanthol losyon en sık önerilen bir üründür,ben bu güne kadar yaptığım hiçbir ekim hastama önermedi ve önerenlerinde ne amaçla önerdiğini hiç anlamadım.

Şampuan soranlara “dün kullandığınızı kullanın” diyorum ancak ısrarla şampuan önermemi isteyenlere de önemli olmamakla birlikte yoğun biotin ve saw palmetto içerenlerden birini tercih edebilirsiniz diyorum,bu arada saça veya cilde zararlı olabilecek SLS,SLES ve paraben içermeyenler olursa daha iyi olduğunu belirtiyorum.

Kullanılan şampuandan çok nasıl kullanıldığı önemlidir, ekim sonrası ilk yıkamalarda kafayı hafif okşar şekilde yıkamak gerekir yoksa kökler zarar görebilir.Bu konu ayrıca işlenecektir.

.

LSSRE Ekim sonrası hangi şampuan kullanılır

Bu haber 31 Ekim 2013 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 2 Yorum yapılmış

Ekim sonrası hangi şampuan kullanılır için 2 yorum yapılmış


mehmet
06 Ağustos 2014

hocam ben saç ektirdim 3 ay oluyor şu anda panten kullannıyorum saçıma farklı birşey uygulamam gerekir mi
Op.Dr.Atilla KAYA
önceden var olan saçlarınız dökülmüyorsa bir şey kullanmanıza gerek yok
10 mg lık B7 vitanmini tabletlerinden günde bir tane alırsanız ekilenlerin daha çabuk ve kaliteli çıkmalarını sağlarsınız

emrullah işler
13 Haziran 2014

hocam ben avodart kullanıyorum ve gunluk duzenlı kafama masaj uyguluyorum sızce saç dokulmesınde bu ıkı etken olumlu etkı gosterır mı ve yenı saç kazanımlarım olur mu yaşım 21 bu arada
Op.Dr.Atilla KAYA
saça masaj yapmak saç dökülmesine etki etmez
avodart iyi gelir ama yan etkilerini gözardı etmeyin


Yorum yapın


penyu