Saç serumu

Serum adı ve ampul şeklinde sunulmasının asıl amacı tüketicinin gözünü boyamaktır.Serum adıyla satılan yada enjeksiyonda kullanılan cam ampulde sunulan ilaç hasta tarafından daha ciddiye alınmakta ve “iyi bir ürün aldım” imajı oluşturmaktadır.
Peki gerçek böylemi?
Kesinlikle böyle değil çünkü etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış saç ilaçlarının hiçbiri bu şekilde serum adıyla yada ampulde satılmamaktadır ya tablet şeklinde yada sprey şeklinde sunulmaktadır buna karşın hiçbir işe yaramayan bilimsel hiçbir kanıtı olmayan şarlatan ürünlerin tamamı da serum adıyla yada ampulde sunulmaktadır.
Bunlara iki örnek vermek gerekirse; reklam bombardumanıyla yüzbinlerce insanın parasını alan bioxcin ve vur kaç taktiğiyle televizyon satış kanallarında “vallahide billahide saç çıkarıyor” gibi akla ziyan tanıtımlarla satılan ervematin söylenebilir.Her ikisinin ortak özelliği memnun kalan bir tek kullanıcı yokken parasının çöpe gittiğini düşünen binlerce kullanıcı vardır.
Saç sorununuz varsa siz siz olun bu tür uyanıkların ürettiği akıl çelici serum yada ampullerden uzak durun ve bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış ürünler kullanın,”salaklar olmazsa uyanıklar nasıl geçinir” atasözünü haklı çıkarmayın,paranızı uyanıklara kaptırmayın canınız serum istiyorsa hastaneye gidip yaptırın.

Share

Bu haber 6 Mart 2014 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 4 Yorum yapılmış

Saç serumu için 4 yorum yapılmış


Merve Bakar
19 Ocak 2016

Hocam merhabalr.Saçlarımın yanlarında kellik denebilecek derecede açıklar var.tepede de oluştu. Ama yanlar baya kel. Kullanacağım bi ilaç bulamıyorum lütfen bir isim verebilir misiniz? saç çıkarıcı.
Op Dr Atilla Kaya
Cinsiyetiniz kadınsa % 2 procapil içeren sprey kullanın

Vlk
05 Aralık 2015

Dökülen saçları olabildiğince geri getirecek serum hap yağ vs. önerebilirimisiniz yaklaşık 6 aydır aktardan çeşitli karışım argan yılang vb yağ karışımı ve değişik isimli şampuanlar kullandım çok verim alamadım bu yağlara devammı edeyim yoksa siz bana erum hap yağ vs. önerebilirimisiniz ? Ne yapmam gerekiyor çok üzülüyorum 🙁
Op.Dr Atilla KAYA
Ben genel olarak etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış ilaçlar öneriyorum, hairforte sprey var onu araştırmanızı öneriri, ek olarak 10 mg B7 vitamini kullanabilirsiniz.

Özün korkmaz
12 Ekim 2014

Ben priorin şampuan hapı ve dermozinc saç spreyi kullanıyorum şimdi bide cilt doktoru punplas adında saç BAKIMI hapı verdi punplas ve priorin haplardan hangisi saçımın kırıklarını geçirir ve saçımı uzatır?tesekkürler
Op.Dr.Atilla KAYA
her ikisi de olabilir ama kırıkları geçiren en iyi madde keratin ve L sistindir onlarında en yoğun olduğu içaç xpecia tablettir onu araştırıp öyle karar verin. içeriğini incelemeden ürün almayın bence

aylin
09 Eylül 2014

hocam saç ampülleri bemiks bephanten akşam sürüp sabah yıkasak bir sorun olur mu
Op.Dr.Atilla KAYA
pis koku dışında sorun olmaz


Yorum yapın


burung