Saçta kuruluk va kaşıntı

Kuruluk daha çok kafa derisinden salgılanan yağ miktarıyla ilgili bir sorundur ve güneş, rüzgar gibi doğal yada kuaförlük hizmetlerinin yapabileceği tahribatlara saçın dayanma gücünü azaltır ve kırılmalar,çatallanmalar olur.Kuruluğun sebebi kişide saç diplerindeki yağ bezlerinden salgılanan yağ salgısının azaldığı durumda ortaya çıkar.

Alkali yapıda olan sabun kullanımı sık görülen saç kuruma sebeplerindendir.Bütün sorunlarda olduğu gibi varsa sorunun asıl sebebi ortadan kaldırılmalıdır.Sabun yerine kuru saçlara uygun şampuan kullanılmalı yinede kuruluk hissi varsa uygun saç kremleri kullanılmalıdır.Uygun şekilde kullanılan kremler kuruluğun saça vereceği zararları engeller.

Kuruluk cildin elastikiyetini bozduğu için kaşıntı ve kepek sık görülen bir durumdur,bu kaşıntı sıklıkla mantar ve seboreyle karıştırılsa da onlarda yağlanmada artış görülür.

saçta kuruluk ve kaşınma

Share

Bu haber 24 Ağustos 2013 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Saçta kuruluk va kaşıntı için 1 yorum yapılmış


omer
01 Kasım 2013

Merhaba.sacimda kasinti ve sivilce var bunu nasil onleyebilirim bilgilendirmeniz onemle rica olunur bu dertten kurtar beni hocam saygilarimla..
Op.Dr.Atilla KAYA
Saçlı deride sivilce çıkmasına genellikle net sebep bulunamaz,önerdiklerimden genellikle olumlu sonuç aldığım dermotto solusyonu araştırın.


Yorum yapın


sapi