Saçta uçlardan kırılma

Kırılma aslında kalite kaybı anlamına gelir,kalite kaybı güneş,rüzgar kirli hava gibi doğal şartlara veya boya,perma fön gibi kuaförlük uygulamalarına saçın dayanma gücünü azaltır, özellikle uçlarda kırılmalar ve çatallanmalar ortaya çıkar.

Krem veya benzeri uygulamalar saçın dayanma gücünü kısmen artırsa da sorunu temelden çözmek yani saçın kalitesini kökten artırmak daha doğru bir yaklaşım olur.

Saçın kalitesini artırmak için yapım maddeleri olan keratin, L-Sistin, biotin, çinko, pantotenat ve metiyonin içeren tabletler alınması gerekir.Bunları gıdalarla az miktarda alsak ta daha iyi etki için hap şeklinde bir süre yutulması en pratik çözümdür.Zeytinyağı kürü,sarımsak kürü gibi bitkisel içerikli uygulamalar bilimselliği kanıtlanmış bu maddelere kıyasla daha az etkilidir.

Bu tür saç kalitesini artıran maddeler aynı zamanda saçın uzama hızını da artırır.

Tüm bunlara ek olarak uçlarda kırılmaları artırdığı veya saçı hırpaladığı düşünülen uygulamalar varsa bunları daha seyrek uygulamak gerekir.

saç uçlarında kırılma

Share

Bu haber 3 Ağustos 2013 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


domba