Seboreik dermatit saç ekimi

Sebore (Seboreik dermatit) bir tür deri hastalığıdır ve dökülme sebepleri arasında sayılır. Ekim yapılacak alanda dökülme sebebi ailesel değil de cilt hastalığından dolayı olmuşsa ve cilt sorunu aynı şekilde devam ediyorsa ekilenler de aynı sebeple dökülebilir.Bu durum kesin olmamakla birlikte aynı sorunun ekilen köklere de zarar verebileceği görüşler vardır.

Sonuç olarak seboreik dermatit olan bir kişide saç dökülmesinin sebebi seboreik dermatitse ekim tedavi bitiminde yani hastalık iyileştikten sonra yapılmalıdır,seboroik dermatit olmasına rağmen saç dökülme sebebi aileselse bu durumda saç ekimi yapmanın sakıncası olmaz.Ancak dokuyu rahatlatmak ve kısmi düzelme için ekim öncesi 1 hafta kadar dermotto losyon kullanılmalıdır.Bu şekilde sebore varken saç ekimi yapıldığında ekimden sonraki ilk banyodan çıkışta dermotto gibi kortizon içermeyen seboreik dermatit ilacı kullanımına hemen başlanmalıdır.Ekim sonrası kortizonlu losyonlar kortizonların yan etkileri sebebiyle önerilmez.Saç ekimi gibi sakal bölgesindeki seboreik dermatitte tedavi edildikten sonra sakal ekimi yapılmalıdır.Tedavi yapılmadan ekim yapılırsa ciltteki sorunda büyüyebilir.

seboreik dermatit saç ekimi

Share

Bu haber 1 Temmuz 2013 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


tikus