Vücuttan saç ekimi

Vücut kıllarının bir kısmı ekim yapılacak kadar kalitelidir,donör alanı yetersiz kişiler için vücut kılları ciddi çözüm olabilmektedir.Ense dışındaki vücut kıllarının en kalitelisi ve en yaygın kullanılanı sakal kıllarıdır,ikinci sırada göğüs kılları saç ekiminde kullanılmaktadır.Bunlar dışındaki sırt kılı,koltukaltı kılları veya etek kılları alımı zor olduğu için kullanılmamaktadır.

Sakaldan alınıp saça ekilen kıllar saç gibi sınırsız uzar ancak göğüs kılları göğüste uzadığı kadar uzar ve durur daha fazla uzayamaz.Göğüs kılları zamanla saça uyum sağlar ve saç gibi uzar düşüncesi tamamen yanlıştır.

Sayısal olarak değerlendirildiğinde kişinin sıklığına göre alınabilecek greft sayısı çok değişir,sakal bölgesinden 4000 greft kadar alınabilen vakalarımız oldu ancak göğüsten 2000 greft civarı ancak alabildik.

Doğru uçlarla ve teknikle kök alımı yapılması halinde hiçbir iz kalmaz.

vücuttan saç ekimi

sakaldan saç ekimi

Share

Bu haber 31 Ağustos 2013 tarihinde tarafından Bıyık Dökülmesi ve Ekimi kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Vücuttan saç ekimi için 1 yorum yapılmış


Veysel
29 Ağustos 2016

Vücut ve sakal gerekırse etek bölgemdeki kıllarımdan ekım yaptırmak istıyorum daha önce 2010 da saç ekımı gerceklestırdım 3 bın kök kadar ekım yapıldı ense bölgemden kök alınmadan vucudumun dıer bölgelerındekı yerlerı kullanarak saç ekımı yaptırmayı düşünüyorum cevabınızı beklıyorum şimdiden Tşkler
Op Dr Atilla Kaya
yapılabilir ama vücut kıllarından alıp ekim yapan klinklerle görüşmenizi öneririm


Yorum yapın


monyet