Yağlı egzama tedavisi

Yağlı egzama kafa derisinde aşırı yağlanma ve yoğun kepeğin eşlik ettiği ve sıklıkla kaşıntınında olduğu bir tür cilt rahatsızlığıdır.En sık görülme yeri kıllı alanlar ve özellikle saçlı bölge olmakla birlikte vücudun yağ salgısı olan her yerinde görülebilir.Vücutta en sık görüldüğü yer burun yan ve üstleri,kulak kanalı,meme altlarıdır.
Bu konuda daha çok saçlı derideki yani kafadaki yağlı egzama konusu ele alınmıştır.
Bütün hastalıklar gibi burada da sebebe yönelik tedavi yapılmalıdır bilindiği üzere yağlı egzamanın bilinen en yaygın sebebi mantarlardır hastalığa sebep olan mantarları öldürücü madde içeren solüsyon ve şampuanlar yüksek başarıyla kullanılmaktadır.Solusyonlarda mantar öldürücü yanı sıra cildi rahatlatıcı da olmalıdır.
Şampuan olarak climbazol içeren şampuanlar yağlı egzamanın tedavisi ve tekrarının engellenmesi yönünde en etkili şampuanlardır ve şampuan alırken içeriğinde % 1 climbazol olduuna dikkat edilmelidir.
Solusyonlar arasında ise en etkili olan ve yan etki yapmayan madde TTO dur TTO içeren solüsyonlarla % 100 yakın başarı elde edilebilir.
Sonuç olarak;Yağlı egzamanız varsa bundan kurtulacağınıza inanmalı ve doğru tedaviyi düzenli uygulamalısınız.Bunun için TTO içeren solüsyonları haftada 1-3 defa climbazol içeren şampuanları haftada 2-3 defa kullanmanız yeterlidir.Günlük kullanıma uygun climbazol içeren şampuanlar her gün de kullanılabilir.
yağlı egzama kalıcı tedavisi

Share

Bu haber 6 Mayıs 2014 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 7 Yorum yapılmış

Yağlı egzama tedavisi için 7 yorum yapılmış


simay
10 Nisan 2016

merhaba hocam saçımda ve kaşlarım da kepek,yüzümde pullanma şikayetleriyle cildiyeciye gittim.yağlı egzama teşhisi koydu ve iki ilaç verdi.ilaçlardan biri saçıma ve kaşıma diğeri ise yüzüme idi.ilaçlardan birisi kortüzonluydu. kullanmam için ayrı bir şampuan da vardı. ilaçları belli bir süre kullana bildim devamını getiremedim. bu arada saçlarımda dökülmeler oldu hala devam ediyor.saç dökülmesine nasıl engel olabilirim.saç derimde ve yüzümde kırmızı noktalar bulunmamakta.
Op Dr Atilla Kaya
hem saçlı deride hem normal deride dermotto losyon kullanmanı öneririm.sür 3-4 saat beklet sonra seboderm şampuanla tüm bu alanları yıka.bu uygulamayı haftada 3-4 defa yap.saç dökülmesini önlemek içinde xpecia tablet başlayabilirsin

süleyman
26 Ocak 2016

Hocam.. yaklaşık 28 senedir yağlı egzema hastasıyım. Bu kadar sene içerisinde bir çok bitkisel ve doktor ilacı kullandım fakat tam anlamıyla bir yarar göremedim. En son gittiğim doktor Sedolin şampuan ve M-Furo damla verdi. Bunları kullandığımda iyi geliyor ama bıraktığım gibi tekrarlıyor. Bu hastalığı bitirecek kesin sonuç alabileceğim bir ilaç ve şampuan önerebilir misiniz lütfen.
Op.Dr.Atilla Kaya
tekrarını engellemek için haftada 1 defa dermotto losyon kullanabilirsiniz.

hasta
15 Nisan 2015

Merhaba hocam kozmetik nemlendiriciler dolayı yağlı Egzama oldum ne yap mam gerekiyor ayrıca bu sebeple siyah noktalarında çok çıktı. Bu kremini etkisi vucuttsn ne kadar süre ile atılı birde yerlerinde yüzüm çok kızarıyor
Op.Dr.Atilla KAYA
dermatologa görün.siyah noktalar için cilt bakımı yaptırıp temizletebilirsin

sertangungor81@gmail.com
23 Şubat 2015

Merhaba. Saç derimde kepek kaşıntı ve dökülme oluyor doktorum bana yağlı egzama oldugunu söyledi ilac olarak sedolin şampuan ve losyon verdi. İki aydır kullanıyorum ancak hastalık geçmiyor. Sizin görüsleriniz nedir?
Op.Dr.Atilla KAYA
bende sana DermoTTO ve climbazol içeren seboderm şampuanı öneriyorum.denemekten başka seçeneğin yok.bunların faydasını göreceğine inanıyorum

sevinc
04 Şubat 2015

Hocam merhaba. Kizim 2.5 yasinda 2 yasina girince saclari daha da dolgulassin diye saclarinin uclarindan kestirdim. Saclari parlak guzel ve saglikli gorunuyordu. Ondan heme sonra saclari avuc avuc dokulmeye başladı. Once kafasinin ust orta kisminda baslayarak kisim kisim sacinin % 90i dokulerek seyreklesti. Doktorumuz saci incelemeye gonderdi normal cikti. Kanda degerlerine bakildi biraz demir eksikligi cikti demir damlasi kullanmaya basladik. Yeni saclar cikiyor ancak ince telli ve yine seyrek. Doktorum ketoral ve memocon verdi. Memocon u birakinca tekrarliyor. 2 gun oldu birakali simdilik derisi temiz. Insallah cikmaz egzama diye dua ediyoru.. yagli egzama oldugu soylendi. Eger ki egzamadan kurtulursak kizima bepanten ampul evin ampul ve bemiks ampul kullanabilir miyim işe yarar mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
kullanabilirsiniz ama çok beklentiniz olmasın

emre
21 Ocak 2015

Saç derimde kepek kaşıntı ve dökülme oluyor doktorum bana yağlı egzama oldugunu söyledi ilac olarak momecon losyon ve prozinc şampuan verdi sizin görüsleriniz nedir
Op.Dr.Atilla KAYA
yağlı egzama varsa bilimsel olarak kanıtlanmış ilaçlar veya şampuan kullanın

emre
21 Ocak 2015

Saç derisindeYağlı egzamada prozinc şampuan nın etkisi nidir ?
Op.Dr.Atilla KAYA
temizlik dışında etkisi olmaz


Yorum yapın


monyet