Zeytinyağı dökülmeyi durdururmu

ZEYTİNYAĞI DÖKÜLMEYİ ÖNLERMİ?
Zeytinyağı sadece salatalar ve yemeklerin daha güzel olmasını değil ayrıca saçlarınızın ve cildinizin saha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Nemlendirici ve besleyici özelliği ile saç bakımında en kolay ve etkili çözümler arasında yer almaktadır. Saçlarınızda zeytinyağı kullanmaya başladıktan 2-3 hafta sonra saçlarınız daha yumuşak ve parlak olacak ve daha hacimli görünecektir.
Dökülme tedavisi dendiğinde halk arasında en yaygın bilinen iki yağ vardır zeytinyağı ve bademyağı.Yağlar ciltten emilemeyecek kadar büyük moleküllerdir ve saç köküne asla ulaşamazlar ve doğal olarak dökülme köktense hiçbir etkisi olmaz.Yani ailesel dökülmenin nedeni olan DHT hormonu saç köküne zarar vermektedir.DHT den kaynaklanan dökülmeyi engellemek için DHT oluşumuna neden olan enzimin bloke edilmesi gerekir.Zeytinyağı kıl köküne zarar veren DHT oluşumunu sağlayan enzimi bloke edecek etken maddeye sahip değildir.Bu nedenle ailesel saç dökülmesini önleme de herhangi bir katkısı olmaz.
*Saç uçlarının kırılarak dökülmesine karşı zeytinyağı kullanılabilir.Kış aylarında, kuru soğuktan yaz aylarında da tuzlu su ve güneşin zararlı ışınlarından dolayı artan saç uçlarının kırılmasına karşı zeytinyağı kullanabilirsiniz. Haftada bir kez, zeytinyağını köklerden uçlara sürüp 20-25 dakika bekletmeniz yeter.
*Kepeğe Karşı Zeytinyağı:Genellikle aşırı kuru ve pullanan saç derisi yüzünden oluşan kepek sorununa karşı en etkili çözümlerden biri düzenli olarak zeytinyağıyla saç derisine masaj yapmaktır. Nemlendirici etkisiyle saç derisini yumuşatır ve kepek oluşumunu en aza indirir.
* Parlak Saçlar:Donuk saçların daha parlak olması için en etkili doğal ürün sıralamasın zeytinyağı ilk sırada yer alır. Normal şampuanlar ve saç kremleri sülfat içerdiğinde günlük olarak kullanıldığında saç tellerini kurutur. Her gün az miktarda zeytinyağıyla saçlarınıza bakım yapmak kaybettiği nemi geri kazandıracak ve daha parlak görünmelerini sağlar.
*Yumuşak ve Kolay Şekil Alan Saçlar:Zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında saçı yumuşatır ve şekil almasını kolaylaştırır. Her hafta uygulayacağınız zeytinyağı maskesi bakım kremlerinde bulunan silikon ile aynı etkiyi yaratacaktır. Bu yumuşaklığı yakalamak için her hafta saçlı deriye masaj yapıp, 30 dakika bekletebilirsiniz.
Zeytin yağı daha çok kuru saçlarda kuruluğa bağlı olarak oluşan kırılarak dökülmeleri durdurur.Yağ saçın kalitesini artırır ve kırılma,çatallanma gibi sorunlar düzelir.Özellikle bayanlarda görülen saç dökülmelerinin önemli bir kısmı kırılarak dökülmedir ve zeytinyağından yarar görebilir.
Kırılarak dökülmeler dışında genetik dökülme,anemiye bağlı dökülmelerde,guatr hastalığına bağlı dökülmelerde ,gebelik ve doğum sonrası dökülmelerde yağların faydalı olması beklenmemelidir.

Saç derisini ve saç tellerini yumuşatıcı etkisi bulunan zeytinyağı özellikle yıpranmış ve kolay kırılan saçların bakımında kullanılmaktadır. Saç şekillendirici ürün ve cihazların kuruttuğu, zayıflattığı saçlar için kullanabileceğiniz en etkili doğal ürünler arasında yer alan zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında saçlara doğal parlaklık verir, hacim kazandırır ve daha saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

zeytinyağı saça nasıl uygulanır

Share

Bu haber 28 Ocak 2014 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Zeytinyağı dökülmeyi durdururmu için 1 yorum yapılmış


cenk
18 Ocak 2015

Badem yağı mi iyi zeytin yağı mi hocam
Op.Dr.Atilla KAYA
ikisi de iyi


Yorum yapın


kuda