Bitkisel saç dökülmesi ilaçları

Bitkisel ilaçlar her zaman insanların ilgisini çekmiştir bunun en önemli sebebi ilaçların yan etkilerine karşı olan korkudur.Bitkisel ilaç çeşitlerinin en fazla olduğu ürün gurubu saç dökülmesini önlemeye yönelik olarak çıkarılan ürünlerdir.Bunun en önemli sebeplerinden biri saç dökülmesinin gerçek anlamda tedavisinin hala bulunamamış olmasıdır.

Yüzlerce çeşidi olan saç dökülmesi bitkisel ürünlerinin hepsinin içerikleri birbirine yakındır ve bir çok bitki bu amaçla kullanılmaktadır.Bazıları abartıp 41 bitki içerdiğini söylemektedir ki bu akla mantığa aykırıdır her bitkiden % 1 oranında konsa bile çamur gibi ürün ortaya çıkar daha az konsa da anlamı olmaz.

Bitkisel ürün bile kullanılırken o bitki hakkında bilimsel çalışmaların yapılmış olduğuna dikkat edilmelidir.Mesela sarımsak gerek şampuan gerek sprey tarzı ürünlere konmaktadır halbuki sarımsağın saç dökülmesine hiçbir etkisi yoktur sadece saçkıranda etkilidir.Benzer şekilde ısırgan otu içeren çeşitli saç ürünleri vardır ama ısırgan otuyla yapılmış bir tek bilimsel çalıma yoktur yani tümüyle aldatmacadır.

Bu konuda hakkında yüzlerce bilimsel çalışma yapılmış tek ürün saw palmettodur (cüce palmiye ağacı).Gerek saç dökülmesi gerekse prostat büyümesi aynı hormon sebebiyle ( DHT-Di Hidro Testosteron) olur.Saw palmetto diğer adıyla serenoa repens saç dökülmesi sebebi olan DHT yi bölgesel olarak ve kan yoluyla engellemekte ve saç dökülmesini durdurmaktadır.

Saç dökülmesi için bitkisel ürün kullanacaksanız içeriğinde mutlaka saw palmetto oşduğuna dikkat etmelisiniz hatta % olarak ne kadar içerdiğini bile sorgulamalısınız.

Saw palmetto hap,sprey ve şampuanlarda (şampuandaki formu LSSRE ) bulunmaktadır.

Bitkisel içerikli saç ilacı kullanacaksanız gerek çeşitlilik gerekse yoğunluk açısından minoxidil + finasterid kullanımına yakın sonuç elde edebileceğiniz HGF spreyi incelemenizi öneririm.Görebildiğim kadarıyla içeriğindeki bitkisel ve bilimsel maddelerin hangi oranda olduğunu belirten ve bunu resmi sitesinde paylaşan tek ürün HGF sprey dir,bu insana güven veriyor.

saw palmetto bitkisi

One comment

  1. hocam peki defne ağaçından yapılan sabunlar etkilimi? Kullanmamzda zarar varmı?
    Op.Dr.Atilla KAYA
    fayda gören çok yazdı zaman içinde
    zarar gördüğünü yazana rastlamadım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.