Boya saçlara zarar verirmi

Boyalar kimyasal maddelerdir ve yapılarına göre değişik ölçülerde tahriş edici ve yıpratıcı etkileri vardır.Bir kısmı doğal veya bitkisel dese de aslında hepsi kimyasal maddelerdir ve hepsinin zarar verme ihtimali vardır.Markalı ve kaliteli ürünler imajını korumak için saça daha az zarar veren kimyasal maddeler kullanırken ucuz ürünlerin zarar verme ihtimali daha yüksektir.

Buradaki zarar aslında saçın köküne değil kendisine zarar verebilir yani cildi aşırı derecede tahriş etmediği sürece saçın kökü zarar görmez ve saçın yapısı bozulsa da yeni çıkacak saç eski kalitesinde olacaktır ancak cilde zarar veren boyalar saç köküne de zarar verebilir,uygulama sonrası aşırı cilt reaksiyonu yapan marka ürünler tekrar kullanılmamalıdır.

Boyaların saça verebileceği zarar boyanın yapısı kadar uygulayıcıya da bağlıdır,uygulamada üretici firmanın önerdiği süreden daha fazla süre saçta tutmak saçın yapısını bozabilir.Diğer bir etkense saçın boya öncesi kalitesidir,ince telli zarif saçlar daha çabuk hasar görürken kaliteli saç daha dayanıklı olur.

Saçı boyamanın sıklığı da önemli bir durumdur,sık boyamak ta saçı hırpalar bu sebeple mümkün olduğunca çabuk solmayan kaliteli boya kullanılmalı ve tüm saçı değil de daha çok dipleri boyatmalıdır.

İşiniz ve yaşam tarzınız sebebiyle sık boya yaptırıyorsanız saç kalitenizi artırıcı ürünler kullanmak akıllıca olur.

boya saçlara zarar verirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.