Dökülmeye sarımsak iyi gelirmi

Sarımsak yada diğer deyimle sarmısak dendiğinde akla ilk gelen tansiyon yüksekliğidir, tansiyon yüksekliği çok yaygın olduğu için tedavilerde sarmısak kullanmakta akla en sık gelen bitkisel tedavilerden biridir.
Saç dökülmesi tedavisi konusundaysa en çok yanlış değerlendirilen bitki yine sarımsaktır.
sarımsakla saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılırSarımsak Saça Nasıl Etki Eder?
Sarımsak saç dökülmeleri içinde sadece saçkıran tedavisinde kullanılır ve kullanıcıların yaklaşık yarısında saçlar geri çıkar, burada da şu şekilde etki eder. Sarımsağın içinde cildi tahriş eden bir madde vardır, kesilerek cilde sürüldüğünde cilt hafif tahriş olur ve kanlanması artar, saç köküne daha fazla kan geldiği için dökülme durur ve dökülenler geri çıkar ama unutulmamalı ki bu etki sadece saçkıran için geçerli bir durumdur diğer saç dökülmelerinin hiçbirinde asla böyle bir etki yapmaz. Saçkıranın sakalda yada kaşta görülen şekillerinde de kullanılabilir.
Piyasada onlarca sarmısak veya sarmısak özü içeren şampuanlar bulabilirsiniz.T üm bu ürünlerin sıradan şampuanlardan hiçbir farkı yoktur sadece daha pahalıdırlar ve boşu boşuna daha fazla para vermeniz anlamsızdır.
Sizi aldatmak için sarımsak özü, sarımsak ruhu gibi içeriklerle abartılı etkilerden söz edebilirler sakın bunlara inanmayın, saç dökülmeniz varsa bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış sprey ve hapları kullanın yada hiçbir şey kullanmayın dökülecekse dökülsün 
Saç Dökülmesine Sarımsak Kürü; İnternette araştırma yaparken sıkça karşınıza çıkar prof.dr. bilmem kimin bilmem ne kürü. Dikkat edin bu profesörlerin hepsi kendini tıp profesörü gibi göstermeye çalışmaktadır ama ne yazıkki bunların hiçbiri tıp fakültesinin kapısından bile girmemiştir. Yani dil kurumunun tarifiyle tam bir şarlatanlıktır. Saçınız dökülüyorsa bu konuda etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ilaçlar kullanın bu tür kürlerle zaman kaybetmeyin ve evinizi kokutmayın.

5 comments

 1. Ben iki aydır sarımsak kulanıyorum saç saçım dökülüyor beyaz saçta siyah saçta buna devam mı etmeliyim mi yoksa herhangi bir etkisini sonradan görürmüyüm

 2. Mrh.
  Ayrica tomoxsifen kullaniyorum. Minoksil veya hairford gibi
  Sprey ilaç kullanabilirmiyim. Etkileşim olurmu. Aslinda saça
  Kullanilan spreyler kana karişiyormu acaba yoksa yuzeysel mi
  Tedavi ediyor onuda bilemiyorum.
  Bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkurler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  biotin 10 mg kullanabilirsiniz.lokal etkili ürünlerde kullanabilirsiniz

 3. Kucukken sacimda cibanmı başka bir şey mi cikti ve yerinde sac cikmadi tedavisi varmi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ekim yaptırabilirsiniz

 4. Saça sarımsak surmenin zararı var mı ben bir ara sürmüştüm kızarıklık yapmıştı.sac köklerni yakma gibi etkisi var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dozunda tahriş zarar vermez ama çok tahriş olursa zarar verebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.