Robotla ekim

Robotla ameliyat insan eliyle girilemeyecek kadar dar vücut alanlarında bile mükemmel ameliyatlar yapmaya yarayan bir cerrahi tedavi seçeneğidir. Buna karşın saç ekimi robotu  kelimenin tam anlamıyla “uydurma” bir kavramdır. Robotik cerrahinin son dönemde popüler olmasının avantajını kullanmaya çalışan uyanıklar üretici firmanın “ PUNCH HAIR MATIC ” dediği kökleri alım aletiyle ekimde kullanılan aletin aynı konsole yerleştirdikleri bir cihazdır. Robotik cerrahiyle benzer hiçbir yönü yoktur.
Buradaki temel amaç aslında ne ekim yaptırana nede ekim yapana fiziki anlamda hiçbir katkı sağlamayan bu cihaza yönlendirici isim vererek kişinin aklını çelmektir. Siz siz olun robotun size ne katacağını iyi araştırın yoksa pişman olduğunuzda karşınızda tartışacak bir robot bulamazsınız.
Robot denilen cihazın tek yaptığı şey alınan kökleri toplamasıdır ve 2 metrelik hortumun içinde yol alan kökün zedelenme ihtimali çok yüksektir.
Sonuç olarak;
birilerinin piyasa oluşturup saç ekim merkezlerine satmaya çalıştığı son derece anlamsız bir cihazdır ve bir tek yer dışında kullanmayı deneyen bile yoktur. O robot satın alan kliniğinde kullandığını sanmıyorum. Siz siz olun bu tür kelime oyunlarına kanıp ta astronomik ücretler ödemeyin.

robotla saç ekimi

Robot yönlendirmesinden gelelim bir başka soruya

Bir Seansta En Fazla Kaç Kök Ekilir
bir seansta en fazla saç eken klinikBir seansta kaç kök ekilir sorusunun cevabı piyasanın durumuna göre giderek değişiyor. Eskiden kliniklerin biri 3000 greft derdi bir başkası “biz daha çok ekiyoruz” yalanıyla insanları aldatarak yönlendirmek için 4000 greft ekiyoruz diyordu ama ne kadar abartsalar da 5000 greft diye abartan pek yoktu. Bu gün ilgili kelimede google da bir arama yaptım bir de ne göreyim adamlar “ tek seansta 21.000 saç teli ” kelimeleriyle google a reklam vermişler. Bir seansta kaç kök saç ekilir sorusunu soranları salak yerine koyanlara cevap olması için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Verdim de bir de ne göreyim adamlar “ sınırsız sayıda saç teli ekiyoruz “ güzel ülkemin saf insanları sınırsız saç telini okuyunca kendini 20 yaşındaki haliyle hayal edecek ve ne yazık ki bu tuzağa düşecek. Unutulmaması gereken şey hiçbir şey sınırsız değildir tabiî ki yalan hariç bir tek yalanda sınır olmayabilir. Enseden yada sakaldan alınabilecek kök sayısı bellidir yani sınırlıdır.

Peki bu işin doğrusu ne yani gerçekte bir seansta kaç kök saç ekilir ?

bir seansta en fazla saç ekilir

Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir öyle ki bazı kişilerin ensesi çok seyrek oluyor ve 1000 greft almak bile rahatsız edebiliyor ama bazılarının ensesi abartılı sık oluyor ve 4000 greft kadar alınabiliyor. Daha fazla alınabilecek kadar sık olsa bile böyle bir kişiye saç ekimi gerekmez zaten. Ortalama sıklıkta ensesi olan birinden 4000 greftten fazla alınırsa bu defa ense çok kötü görünür ve yeniden oraya saç ekmek gerekebilir.
Siz siz olun bu tür kelime oyunlarıyla sizi yönlendirmeye çalışanların abartılı rakamlarına inanmadan önce güvendiğiniz bir doktorun görüşünü alın. Ayrıca ekilen saç sayısı değil tutan saç sayısı önemlidir yani ekilen sayıdan çok çıkan saç sayısı neye göre değişir onu araştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.