Sakaldan saça ekim

Sakal bölgesi kılları donör alan olarak en sık kullanılan ikinci alandır,göğüs kıllarından çok daha kaliteli olduğu içim göğüs kıllarına tercih edilir.Sakal vücutta asla dökülmeyen tek kıldır,ense kılları için asla dökülmez dense de ileriki yaşlarda enseden ekilenlerin bir kısmı dökülebilir.

Geniş açıklığı olan saç dökülmelerinde ense donör alanı daraldığı için alınabilecek kök sayısı sınırlı kalmakta ve bu az sayıda alınabilen kökler hastanın beklentisini karşılayacak düzeyde sıklık sağlayamaz. Sakaldan saç ekimi ense donör alanının yetersiz olduğu durumlarda göğüs kılları ve sakal ciddi çözüm olmaktadır.

Sakaldan saç ekiminde özellikle sakal bölgesi geniş ve yoğun kıllı olanlarda bu bölgeden 4000-5000 greft alınabilmektedir.Sakal daha kaliteli olduğu için saçın verdiği dolgunluk görüntüsünden daha verimlidir.

Sakal alımı daha çok sakalın gereksiz kısımları olan çene altı,boyun kısmı ve elmacık kemiklerinin üstünden yapılır.Bir günde 1500 greft civarı alım yapılabilir.Aynı bölgeden 2 ay sonra tekrar alım yapılabilir.Sakaldan her alım bir miktar seyrelmeye sebep olur.

Sakaldan Saç Ekimi bu şekilde aşamalı olması ekim yaptıran kişiye istediği kadar aldırma şansı tanır.1500 greft alımından sonra oluşan seyrekliğe göre kişi isterse daha fazla aldırmayabilir yada biraz daha seyreltmek isteyebilir.Kişi isterse sakalının sınırını yukarı taşımak amacıyla belirlenmiş alandaki tüm sakallardan kurtulabilir yani sakal alımı epilasyon etkisi de sağlar.

Genellikle sakalın gereksiz alanı olan çene altı,boyun ve elmacık kemiklerinin üzerinde alım yapmaktayız ancak sakal sıklığı rahatsız edecek düzeyde yoğun olanlardan normal sakal alanından seyreltme amaçlı alım yapabilmekteyiz.

Uygun uçlarla kök alımı yapılırsa sakal bölgesinde iz kalmaz.

sakaldan saç ekimi önce

8 ay sonraki görünüm

sakaldan saç ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.