Ekilen saç dökülür mü

Bu tereddüt ekim yaptıracak kişiyi tedirgin ettiği için ekim yapan kliniklerden bilgi alırken ve internet sitelerinde yaygın bir şekilde “ekilen saç asla dökülmez” denir.Ancak bu sözün doğruluk payı olduğu gibi yalan tarafları da vardır.Ekilecek saç kökleri dökülmeye daha dirençli ense kısmından alınır dökülmeye daha dirençli olduğu için enseden alınıp ekilen saçlar erken dönemde dökülmez ama uzun vadede onlarda dökülür.
Ensedeki kıllar DHT (Di Hidro Testosteron) den etkilenme ihtimali düşüktür ama testosteronun dökme etkisinden korunamadığı için 20 yaşında ekim yaptıran bir kişinin ekilen saçları 50-60 yaşlarında dökülmeye başlayabilir.Yani enseden alınan kökler uzun zamanda az veya çok dökülür.Genellikle estetiğin daha az önem arzettiği yaşlarda döküldüğü için ekim yaptıranlar bu durumu sorun yapmaz.
Vücut kıllarından (göğüs,sırt gibi) alınarak yapılan ekimlerin genel davranışı ense saçları gibidir ileriki yaşlarda dökülebilir.
Ekildikten sonra dökülmeyecek tek kıl kökü sakaldır,sakaldan alınıp saça ekilen hiçbir kök dökülmez.Vücutta asla dökülmeyen tek kıl kökü sakaldır.Yeterince yaşayan herkesin ense ve vücut kılları zamanla seyrelir, 20 yaşındaki sayısıyla 80 yaşındaki sayısı aynı olan tek kıl yapısı sakaldır.
Ekli resimde kısmen kayıp olduğu gözlenebilmektedir.

saç ekiminden sonra dökülme olurmu

Ekilen saç dökülürmü

One comment

  1. hayrettin kayar

    hocam ben sac ekimimi 24’mayis 2012’ve 16’mayis 2013’tarihleri arasinda iki seans halinde yaptim sac ekimi yaptigim klinik bana 5000 greft ektik demisler ama bakindigimda ben ekilen bolgeye söylenilen sayinin olmadigini gozlemliyrm ve dokulurmu dokulsede ortalama kac yasima kadar dokulur ben 28’yasindayim
    Op.Dr.Atilla Kaya
    Yalan söyleyeceklerini sanmıyorum,2013 de ekilenler hala çıkmamış olabilir.27 yaşından sonra dökülme giderek yavaşlar ama ileri yaşlara kadar devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.