Saç mezoterapisi işe yarıyormu

Bu yazı kimseyi hedef almadan sadece tüketiciyi korumak amacıyla yazılmıştır.Konuyu sonuna kadar okumadan mezoterapi yaptırmaya karar vermeyin.Mezoterapi doğru yazılışıyla mesoterapi ilk defa Fransa da Dr.Pistor tarafından tarif edilmiş “orta tabaka tedavisi” anlamına gelen bir tedavi şeklidir.Mantığı ilaç sınıfına girmeyen çeşitli maddelerin deri altına yoğun şekilde verilmesidir.Önceleri yüz bölgesine cilt yenileme ve kırışıklık için uygulanırken zamanla ciddi paraların döndüğü selülit,yağ eritme gibi işlemler için de kullanılmıştır.Son olarak tatlı para getiren saç dökülmesi tedavisinde de sokulmuştur.
Saç dökülme sebebi düşünüldüğünde mezoterapinin para tuzağından yada umut tacirliğinden başka bir şey olmadığı görülecektir.
Şöyle ki;
Saç dökülmelerinin % 98 sebebi DHT hormonudur ve gün boyu saç köküne zarar vermeye devam eder buna karşın mezoterapiyle dokuya verilen etken maddeler 5-6 saatte sıfırlamış yani etkisini tümüyle yitirmiş olur.Haftada veya 2 haftada bir uygulanan bu maddelerin 6 saat etki etmesi hiçbir şey ifade etmez ve en küçük bir yararı dahi olmaz.
Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan tüm bilimsel ilaçlar (procapil, minoxidil, finasterid) günde bir veya iki defa kullanılmaktadır ve ancak bu şekilde % 90 lar civarında başarı sağlanmaktadır.
Dünyadaki tüm tedaviler günde 1-4 defa uygulanırken mezoterapiyi 1-4 haftada bir seans uygulayarak yarar beklemek hayal kurmaktan öteye geçemez, mezoterapiyi yapan açısından bakıldığında ise mükemmel bir uygulamadır çünkü hastayı abone ederek önceleri haftada bir sonra 2 haftada bir daha sonra her ay hastadan 200 – 300 TL para almak ve bunu hiç yatırım maliyeti olmadan 5-10 tl ilaç maliyetiyle gerçekleştirmek son derece karlı bir uygulamadır.
Unutmayın saç dökülmesi sebebi süreklilik halinde devam eden bir durumdur ve haftada bir yaptıracağınız hiçbir uygulama bu etkiyi engelleyemez.İsmi bilimsel olsa da bilimsellikle hiçbir ilgisi olmayan bu tür para tuzaklarına para kaptırmak yerine çok daha fazla yarar göreceğiniz spreyler veya haplarla tedavi olun yada bırakın dökülsün.
“Mezoterapili saç eklimi” , “saç ekiminden sonra ücretsiz mezoterapi” ise farenin önüne konan peynirden farklı değildir,mezoterapinin ekilen saça da hiçbir yararı olmaz.
Bu uygulamaya benzeyen PRP de bundan farklı değildir,PRP ile ilgili sayfaya da göz atmanızı öneririm.PRP nin en önemli farkı ilaç maliyetinin olmaması yani hastadan alınan ürünün hastaya enjekte edilmesidir.

saç mezoterapisi yaptıranlar

One comment

  1. hocam ya benim takip ettiğim özel hastanede bir dermatolog var şehrimizden, kadın sürekli kişilere prp ve mezoterapi yapıp video koyuyor.belliki ilgi çok bu işlemlere. şimdi bunlar hepsi boşuna mı yaptırıyor cidden :O
    Op.Dr.Atilla Kaya
    bu tür işlemler sadece yapıldığı dönemde etkili olur.kalıcı etki yapmaz ve pahalı işlemler.kalıcı etki istiyorsak daha ekonomik olan ürün kullanımı tercih edilmeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.