Saç dökülmesi spreyleri

Bu sayfada ismi yaygın bilinen formülasyonlar ve bilimsel etkinliği kanıtlanmış hammaddeler olabildiğince anlaşılır şekilde özetlenerek eklenmektedir.Her maddeye bir sayfa açmak zor olduğu için sayfa eklendikçe aşağı doğru uzayacaktır.Eklenen ürünler daha çok saçın en önemli sorunu saç dökülmesi ile ilgili olanlardır.
Minoxidil; İlk olarak tansiyon tedavisi için hap olarak üretilmiş tüm vücutta kıllanma yaptığı görülünce piyasadan toplatılıp saç dökülmesi tedavisi için üretilmiştir. Rogain, kirkland, regain, minoxidil, arak minoxidil, rogan, minoxil, regain adlı markalarla piyasada bulunmaktadır.% 2 ve % 5 spreyleri vardır.Birçoğunun sahtesi yapılmıştır ve piyasada yaygın olarak satılmaktadır.Satın alırken güvenilir satıcıdan alınması akıllıca olur.
Kanıtlanmış 2 etkisi vardır;saç kökünü uyarır ve saça gelen kan miktarını arttırarak beslenme kalitesini yükseltir.Bu etkileri sayesinde saç dökülmesini % 80 ihtimalle durdurur.Minoxidiln en önemli açmazı saç dökülme sebebi olan DHT yi engellemediği için zaman içinde etkisi giderek azalır.Bu etki azalışını engellemek için finasteridle (propecia) birlikte kullanım önerilir.

Procapil; Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiştir.Kadınlar için % 2 erkekler için % 3 lik spreyleri vardır.Minoxidil e benzer şekilde saç kökünü uyarır,köke gelen kan miktarını artırarak beslenmesini arttırır,minoxidilden farklı olarak asıl dökülme sebebi olan DHT yi baskılar, bu etkisi dökülme üzerindeki etkinliğini arttırır.DHT yi engellediği için ek olarak finasterid (propecia) ihtiyacı olmaz.Düzenli kullanımla % 90 lar düzeyinde olumlu sonuç alınması beklenebilir.DHT yi engellediği için zamanla etkisi azalmaz.Türkiyede floxia ve hairforte markaları vardır.

Finasterid; Genhair sprey adıyla İngilterede üretilmektedir,Türkiyede temini zordur.% 0.25 (binde ikibuçuk) finasterid içerir.Ağızdan alınan finasterid (propecia) gibi etki gösterir bölgesel olarak kullanıldığı için yan etkisi daha azdır.Sürekli kullanılması gerekir,ağızdan alınan finasterid gibi  % 70 ler düzeyinde olumlu etki beklenebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.