Saç Dökülmesi Tabletleri

Tabletle dökülme tedavisi kökten besleme mantığıyla düşünülmüş bir tedavi şeklidir ve uygun kombinasyonla ciddi olumlu sonuçlar alınabilmekte ayrıca bölgesel uygulanan spreyle tedaviye ek olarak alındığında cevap çok daha yüz güldürücü olabilmektedir. Sayfada kombine formüllü ürünler ve tek madde içeren ürünler alta doğru sıralanacaktır. Tek madde içerenler madde ve kutu adıyla(örneğin finasterid-propecia) kombine ürünler yani çok sayıda aktif madde içerenlerse kutu adıyla eklenecektir.

Saç Dökülmesi için Tablet Önerileri;

Biotin tablet; B7 vitamini, H vitamini,saç tırnak vitamini isimleriyle de anılır .Keratin yapısında olan saç, tırnak ve cilt kalitesini artırır.Saçın ve tırnağın uzama hızını artırır. Birçok yerde dökülme tedavisinde önerilse de gerçekte dökülme üzerine ciddi bir etkisi yoktur. Bir çok firma tarafından değişik içerikte üretilemektedir, Hair Pharmanın ürettiği 1-2-5 ve 10 mg lık 4 form dışında, solgar 5 mg, GNC 0.6 mg,swanson 10 mg lık markaları vardır .Satın alırken 100 tabletlik kutular tercih edilmelidir çünkü saçtaki değişim en erken 3 ayda görülebilirmektedir.

Biotin tabletlerin içindeki aktif madde mil gram (mg) veya micro gram (mcg) olarak yazılmaktadır.1 mg = 1000 mcg dir.Çok sayıda taklit ve çakma ürün olduğu için biotin alırken üretici firmanın güvenilir olduğuna dikkat etmelisiniz.

Menopecia tablet; Orta yaşı geçen bayanlarda menopoz döneminde östrojen hormonu azalır ve buna bağlı olarak bütün dokular etkilenir.En fazla etkilenen organsa saçlardır,menoppoza giren kadında saç dökülmesi,saçın yavaş uzaması,saçta kalite kaybı,çabuk kırılma gibi sorunlar yaşanır.Menopecia tablet tüm bu sorunlar planlanarak üretilmiş gibi görünüyor.İlk bakışta şunlar söylenebilir,isoflavon östrojen gibi etki ederek eksikliği kapatır,metionin saç beyazlamasını yavaşlatır,keratin, methionin ve L-Sistin ( sistein olarakta bilinir )saçta kalite artışı sağlar,ginkgo biloba kan dolaşımını artırarak beslenmesini artırır.Diğer vitamin ve elementlerin olması da menopoz dönemi saç sorunlarının tedavisinde menopecia yı öne çıkarıyor.

Menopecia hakkında daha detaylı bilgi için : 

 

Propecia ( finasterid ) ;Prostata hastalığının tedavisinde günlük 5 mg kullanan hastalarda saç dökülmesinin durduğu ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı olduğu fark edilince saç dökülmesi tedavisi için 1 mg lık tabletleri yapılmıştır.Etkisi dökülmenin asıl sebebi olan DHT (di hidro testosteron) hormonunun oluşumunu engellemesidir.Bunu 5 alfa redüktaz enzimi üzerinden yapar.Günlük 1 mg finasterid kullanan saç dökülmesi sorunu olan 100 kişiden 70 inde saç dökülmesi durur.Daha düşük dozda kullanım halinde bu başarı düşmektedir 0.5 mg kullanıldığında % 60 başarı elde elde edilir.Erkekte cinsel istek azalması,memelerde büyüme ve sızlama,erken boşalma,ereksiyon kesilmesi gibi yan etkileri vardır.

Dutasterid (avodart); Finasteridden daha üstün olduğu yönünde bilgiler yayınlanmış ancak daha sonra yan etkilerinin de daha fazla olduğu görülmesi üzerine saçta kullanımı önerilmemeye başlanmıştır.

Pantogar kapsül ; Bir çok madde içermektedir.Gıda takviyesi şeklinde önerilmektedir,bitkisel ürünler açısından zengindir.Bilimsel olarak etkinliği en iyi olduğu bilinen B7 vitamini hiç içermemektedir ki bu önemli bir eksiktir.Saç ve tırnak kalitesine etkili olabilecek  sitsin ve keratin içerir.Günde 3 kapsül alınması hem kullanımını zorlaştırmakta hemde çok pahalıya gelmektedir.Almanyadan ithal ediliyordu ithalatı durdurulu yerine pan-plus kapsül ithal edilmeye başlanmıştır.Pan plus bulgaristanda üretilip İsviçre üzerinden Türkiyeye ithal edilmektedir.İçerik aynı olduğu için pan plus ayrıca yazılmayacaktır.

Xpecia tablet : Benzerlerinden farklı olarak kadın ve erkek formu şeklinde iki formu vardır içerik olarak değerlendirildiğinde etkinliğinin iyi olması beklenir.Özellikle kadınlarda sık görülen kansızlığa bağlı saç dökülmesi tedavisi için ek bir ürüne ihtiyaç duyulmaması için demir eklenmiş olması ve erkeklerde sık görülen genetik saç dökülmesini köktenten çözecek isoflavon ve yeterli dozda saw palmetto içermesi xpecia yı benzerlerinin önüne geçirmektedir.Tek başına kullanımda % 70-75 ihtimalle saç dökülmesini durdurup tüyleşmişlerde kalite artışı sağlaması beklenebilir. Belirlenmiş yan etkisi yoktur.

Telovium Kapsül ;pantogar üreticisinin ürettiği bir üründür, keratin ve metiyonin yeterli miktarda kullanılmıştır,saç kalite artışı için yeterince etkili olması beklenebilir. Üreticinin resmi sitesinde ve tanıtım broşüründe saç dökülmesi tedavisi için önerilmemiştir.

Folixir tablet;

Dr.Meral Şaşoğlunun formülünü belirlediği ve ürettirdiği bir haptır,içeriğinde yeterince ürün var,kişisel formülasyon olarak eklediği kısımda ne var bunu bilmek mümkün değil ama diğer maddeler saçta kalite artışı sağlasa da dökülme üzerinde etkili bir ürün yok. Bölgesel olarak kullanılan bilimsel ürünlere ek olarak alınmasında yarar var.

Shen min ; Abartılı iddialarla piyasaya verilmiş ancak beklenen sonuç alınamayınca ithalatı büyük oranda azalmıştır buna bağlı olarak eczane satışı bitmiş birkaç internet sitesinde satışı devam etmektedir.Narecza adlı sitede 71 TL olan ürün kampanyayla 61 TL ye satılırken gittigidiyor adlı sitede 36 TL ye satılıyor olması ürüne güveni sarsmaktadır.Bu veriler ışığında içeriğini değerlendirmek anlam ifade etmemektedir.

 

.

yeni ürünlerle devam edecek

63 comments

 1. Merhabalar kadınlar finasterid kullanabilir mi

 2. Merhaba Hocam, bebek sahibi olmayı düşünenler de rahatlıkla Xpecia’yı kullanabilirler mi? Çünkü bu tablet DHT yi baskılıyor. Konuyla ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim hocam. İyi günler

 3. Merhabalar. Saçlarım oldukça zayıf ve seyrek ailemdeki diğer saç türleri de böyle. Ancak bende ekstra pcos sendorumu tip olarak var. Yani reglim düzenli iki çocuğum var. O açıdan sıkıntı yaşamadım. Ancak saçlarım risk altında 🙁 Ve bu ara inanılmaz bi dökülme var. Olanı korusam kafi. Ne yapabilirim?

  • PCOS olduğu sürece erkek tipi dökülmesin olacaktır. Korunmak için düzenli xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Hocam merhabalar iyi çalışmalar Ekim sonrası 1 gün hairforte sprey yada minicik sprey kullanımı ekilmiş saça zarar verirmi yoksa aradan belli vir suremi geçmesi lazım

  • İlk yıkamadan sonra kullanabilirsiniz. Kanlanmayı artıracağı için şok dökülme yaşamazsınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Hocam merhaba sac dokulmesi tirnak ve cilt sorunun da solgar biotin mi kullanilmali yoksa kerozan mi ?
  Tesekkurler

  • öncelikle neden araştırılması, tedavi ona göre başlamalı, ailesel dökülme yada sistemik hastalığını var mı araştırmalısınız. Asıl nedeni tedavi etmeden sonuç alamazsınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. benim 3 senedir saçlarım tüm bölgelerden yoğun olarak dökülüyor.Lise 2’de aniden başladı ve saçımın yarısını kaybettim,7 aydır hairforte kullanıyorum saç çıkışı oluyor ama bir kısmı tekrar dökülüyor.Saçlarımda bir kalite kaybı yok.Stres ortadan kalkıncaya kadar saç dökülmesi devam eder mi? Hormon testlerim normaldi,genetik olma ihtimali var mıdır? nasıl ayırt edebilirim? ve hairforte kullanmadan önce çıkan saçım yoktu,varsa bile fark edilmeyecek kadar azdı.

  • Troid değerlerinize ve yumurtalık USG de yaptırmalısınız.Eğer tepe ve önlerden dökülme yaşıyorsanız bu genetik tip olabilir fakat yumurtalıklardan kaynaklanan PCOS sendromuda olabilir.Şimdilik enfeksiyon riski olduğu için Xpecia tablet ve HP Biotin tablet başlayın.Risk ortadan kalkınca murlaka söylediğim testleri yaptırın.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 7. Merhaba hocam yaşım 25 ve saç dökülmesi sorunu yaşıyorum minoxil forte ve panplus kullanıyorum. Xpecia ve panplusı birlikte kullansam sıkıntı yaşar mıyım panplusda biotin yok o yüzden düşünüyorum. Panplus günde 3 xpecia günde 2 tane yerine panplus 2 xpecia 1 taplet tüketmeyi düşünüyorum.
  Bide minoxil forte saçta yağlı gibi bi görüntü oluyor minoxil yerine baska hangi ürünü kullanabilirim. Cvblarsanız çok sevinirim.

  • Panplus tek , Xpecia tableti 2 tane kullanın , Minoxil yerine de hairforte spreyi deneyebilirsiniz
   Op. Dr. Atilla Kaya

 8. Merhaba hocam bende seboreik dermatit ve genetik dökülme var daha 19 yaşındayım. Benim sorum xpecia finasterid gibi ürünler daha yaşım itibariyle boy uzaması ve sakal gelişimine(bazı bölgelerde çıkmadı) olumsuz yöde etki yapar mı? İyi günler

  • Finasteeid kullanmanı önermem.Xpecia tablet 11 yaşından itibaren kullanılabilir. Hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin
   Op. Dr. Atilla Kaya

 9. revigen tablet’i önerirmisiniz?İçerik olarak nasıl ?Saç çıkardığını ve telleri kalınlaştırdıgını söyleyen ve yorumlarını iyi buldugum bir kaç kişi var.Sizce nasıl ?Ya da xpecia’ ya tablete göre iyimidir?

 10. Saç ekimi sonrası klinikten verilen Evocapil in kapsül ve şampuan kullanıyorum buna ek Xpecia kullansam sıkıntı olur mu

  • Kullanabilirsiniz. Daha etkili olur. Çünkü xpecia tablet saç için gerekli tüm vitaminleri içerir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 11. Hocam merhaba,
  6 7 aydır saçlarım ciddi şekilde dökülüyor. Tüm testler yapıldı herhangi sorun yok. Dökülme hala devam ediyor doktorum biotin 6 ay kullanmamı söyledi. Ayrıca xpecia kullanmalıyım?
  Saclarım artik bir şekil vermeyecek kadar döküldü.

  • Biotin sadece saç için gerekli vitaminlerden biridir. Fakat saç dökülmesi tedavisinde Xpecia tablet saça yönelik tüm vitamin, mineral, protein ve diğer elementleride içerdiği için daha başarılı olur.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

   • Peki günde 2 tane biotin kullanıyorum. Ayrıca xpecia kullanırsam sıkıntı olur mu?

    • Sıkıntı olmaz. Biotin vücutta sentezlenen, suda çözünen ve vücutta birikmeyen fazlası idrarla atılan birvitamindir. Saça yönelik tüm vitamin, mineral ve diğer elemenüleri de yeterli miktarda içeren Xpecia tableti saç dökülmesi tedavisinde alabilirsiniz.
     Öp. Dr. Atilla Kaya

 12. Merhaba Hocam ben 25 yaşındayım. Son 3 yıldır ciddi saç dökülmesi yaşıyorum. Normalde aşırı gür olan saçlarımda artık açılmalar mevcut.Çikolata kistim var. Şimdi de punplus kullanıyorum. Başka nasıl bir tedavi önerirsiniz?

  • Söylediğiniz durum erkek tipi dökülmeye neden olur. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz, fakat asıl sorunu da çözmelisiniz
   Op. Dr. Atilla Kaya

 13. Hocam merhaba.
  Uzun yillardr sac dokulme sorunum var. Gur saclarim seyreldi. Tahliller yapildi ama spesifik olatak bi sebep gosterilmedi. En son prp ve mezoterapi yapildi. 3 aydr xpecia erkek kullaniorum. Dokulme baya azaldi. Fakat bayagi seyreldi azaldi saclarim ve cok kuru kalitesizlesti. Yeniden gurlesmesi icin ne yapabilirim ? ve bir kadin olarak Xpecia erkek tablet kullaniyor olmam normal mi, xpecia kadin kullanmam gerekmez mi ? Bu iki sorumu yanitlarsaniz cok sevinirim. Tesekkur ederim.

  • Keşek kendinizle ilgili daha detaylı bilgi verseydiniz. Kaç yaşındasınız, aneminiz, troid hastalığı, över hastalıkları var mı? Dökülmesin hangi bölgeden? Bunları bilirsem daha kolay yardımcı olabilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 14. Koray AKBIYIK

  Hocam iyi günler. 40 yaşındayım. Önlerde ki dökülme çok rahatsız etmese de son 3 ayda tepede seyrekleşme başladı. Bende destek amaçlı nutraxin veya xpecia tablet ve şampuan olarak da sawpoo, alopecia, evocapil yada mcg kapigen şampuan düşünüyorum. Hepsinde procapil mevcut. Hangi kombinasyonu tavsiye edersiniz.

  • Size içeriği zengin ve yeterli dozu içerdiği için Hairforte sprey + xpecia tablet+sawpoo şampuan kullanmanızı önerişim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 15. Merhaba hocam.ben 30 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır saclarim dokuluyor.2011 den itibarende tepe bölgesi dökülmeye başladı.su an tepe iyice açıldı ön çizgide geriye geldi.doktora gittiğim zaman ailende akrabalarında varmı diye soruyorlar var deyince hiç test felan yapmadan genetik dökülme diyorlar.dökülmenin sebebini bulmak için hangi testi yaptırmalıyım ?

  • Sizin herhangi bir test yaptırmanıza gerek yok, genetik dökülme gözle muayene ile tanısı konulabilecek bir durumdur ve ailenizde olması bu tanıyı güçlendiriyor zaten.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 16. Hocam traşsız saç ekimi yaptırdım 3. Haftadan sonra edilenlerle beraber mevcut saçımda inanılmaz bir dökülme var doktorum normal olduğunu saçımın 3. Ay da çıkacağını söyledi ama kafama cok takıyorum bunu sizce de normal mi yoksa saç köklerine zarar mı verdiler.

 17. merhaba ben 18 yaşındayım 2 yıldır sınav stresinden dolayı bir dökülmem var ama aynı zamanda demirim de çok düşük hem demir serumu alıyorum hem xpecia kullanıyorum hem de l-recapin şampuan kullanıyorum saç dökülmem durdu daha hızlı gürleştirmek için ne yapmam gerekir doktorum kerozan tablet önerdi sizce almalı mıyım xpecia kadar etkili midir

 18. hocam biotin tabletlerde minoxsil gibimidir kullanmayı bırakınca tekrar saç güçsüzleşirmi bide b12 vitamin eksikliğim çıktı dökülme sebebim bundan kaynaklı herhalde biotin kullansam kalıcı faydası olurmu

  • biotin eksikliğiniz yoksa sorun olmaz.neden vitamin eksikliği olabilir ama erkek tipi dökülme yönünden de uyanık olmak gerekir önlem almak için
   Op.Dr.Atilla Kaya

 19. hocam önde seyrelmeler 6 7 yıldır vardı şimdi arttı saç zayıfladı tepeler de seyreklik hissi var önce kaşınıyor yağlanıyor ve dökülme gerçekleşiyor xpecia başladım. ne önerirsiniz yaş 28

  • beraberinde hairforte sprey de başlarsanız tedaviniz daha başarılı olur ve daha kısa sürede daha iyi sonuç alırsınız
   Op.Dr.Atilla Kaya

 20. Hocam merhaba
  Ben yaklasik 7 aydir propecia kullaniyordum ve saclarim inanilmaz guclendi. Destek olsun diye xpecia basladim. Ama ilginctir 1 haftadir inanilmaz dokulme basladi. Acaba xpeci ile ilgili olabilirmi

 21. Mrb hocam yaklaşık 4 gün önce x pecia aldım ve kullanıyorum. Saçlarım da dökülme yok ama güçlenmesini istediğim için almıştım. Lakin ilacı kullandıktan sonra elimi saçıma her attığımda ve güçlü bir biçimde çektiğimde saçımın gelme oranı fazlalaştı acaba ilacı kullanmayı bırakmam daha iyi olur mu.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  4 günde saçınızda dökülmeye neden olması beklenmez,tam tersi içeriğinde dökülmeyi önleyen elementler ve vitaminler var,kalite artışı 3 ayda farkedilir.

  • Teşekkürler hocam, bırakmıştım kullanmaya devam etmemi tavsiye edermisiniz?
   Op.Dr.Atilla Kaya
   kullanabilirsiniz

   • Bir de hocam bioxin forte ile daışardan destek yapsam bir sakıncası olur mu ve hocam x pecia gibi tabletler ilk başta dökülme yapıp daha sonra çıkartıyor, zayıf olanları ise destekliyormuş. Şu an kullanıyorum ve ciddi bir kaşıntı yapıp döküyor. Ama zayıf olanları destekliyor hocam son olarak 3 ay kullandıktan sonra tekrar devam etme durumu olur mu ve yeniden çıkan kıl ince ve zayıf mı olur?

    • hayır sakınca olmaz.genetik dökülmeniz varsa hep devam etmelisiniz,bırakınca saçlarınız dökülür
     Op.Dr.Atilla Kaya

 22. hocam slm
  5 aydır propecıa kullanıyorum.bayagı etkili bır ılaç ama pahalı.?
  xpcıa ya gecsem propecıanın şu ana kadarkı etkisi kaybolur mu
  kolay gelsın
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sorun beklenmez

 23. merhabalar hocam benim saçlarım 2 yıl kadar önce hafiften dökülmeye başlamıştı ciddi sorunum olmadıgından hastahaneye gitmedim son zamanlarda aşırı dökülmeye başladı önler ve üst kısımlar çok seyreldi daha fazla gecikmeden gittim cildiyeye aktif dökülmeniz var dedi panplus biotin tablet yazdı eczanede bana xpecia tablet verdiler bu daha iyi sorun çıkmaz dediler sizce panplus mı kullanmalıyım xpecia erkek mi hangisi daha iyi sonuc gösterir ve yanında alpecin likit losyon verdiler şampuan olarakta gene alpecin coffein kullanıyorum sedef hastası oldugum içinde ketoral şampuanda yazdı sizce bunlar yeterlimidir doktorun dediği gibi saçlarım yeniden çıkarmı daha 20 yaşındayım ve çok kötü hissediyorum piskolojim bozuluyor dert ediyorum cevaplarınızı beklıyorum hocam nasıl bir yol izlemeliyim..
  Op.Dr.Atilla Kaya
  xpecia içeriği daha zengin kullanabilirsiniz.saçlı deride sedef varsa sprey şiddetini arttırabilir.bu nedenle dikkatli kullanmak gerekir

 24. Saç beyazlaması geçiştirmek için hangi tablet xpecia mı biotin mi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  xpecia daha iyi olur.içeriğinde aynı zamanda biotinde var

 25. hocam xpecia daha çok dhtnin tip 1ini mi yoksa tip 2sini mi etkiliyor? Sitesinde 1, satınalımda 2 yazıyor. Birde hocam %70 olasılıkla dökülme tamamen mi durur?
  Op Dr Atilla Kaya
  Hatalı olabilir bilemiyorum ama hatırladığım tip 2 yi etkileyenler cinsellik üzerinde yan etki oluşturmuyor yada daha az oluşturuyor. ama saw pametto ikisini de etkiliyor olabilir.

 26. Hocam merhaba, yaklasik bir bucuk yıldır sac dökülmesi problemi yaşıyorum. Ilk donemlerde asiri stresten dolayiydi. Sonra demir depolarim bosaldi ve 8 ay kadar demir ilaci kullandim. Demir sorunum cozuldu. Bu surec icerisinde ve sonrasinda sorunum devam etti. Doktorum panplus kapsul önerdi. Sitelerde ve ozellikle sizin onerilerinizde ise xpecia ile karsilasiyorum. Panplus ve xpecia karsilastirildiginda hangisi daha güçlü ogrenebilir miyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  Xpecianın içeriğinde etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış maddeşler var ve daha zengin

 27. Ayrıca 6 aylık 2×1 kullanımdan sonra 1x1e mi indirsem xpecia’yi yoksa aynı dozda mi devam etsem
  Op Dr Atilla Kaya
  genetik dökülme ise başka bir ürün kullanmıyorsan 2 doz almalısın

 28. Hocam benim sorunum erkek tipi dökülme var. Xpecia, hairforte kullanıyorum. İlk hafta saç dökülmem çok azalmıştı. Şimdi ise gene eskisi gibi dökülme devam ediyor. Bir arkadaşım cansız olanlar dökülüp daha kalitelileri çıkacak dedi. Sizce doğruluk payı var mı? Xpecia ve hairforte a devam etmelimiyim. Teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  evet doğru söylemiş.saç dökülmesi tedavisi sabır ister.bu nedenle düzenli olarak kullanıma devam etmelisin

 29. Hocam benim genetik dokulmem var acaba xpecia tablet kullanırsam tek başına saç dökülmesini engeller mi ve yan etkisi var mıdır cevap verirseniz çok mutlu olurum teşekkurler
  Op Dr Atilla Kaya
  günde iki doz xpecia tablet alırsan %70 oranında engellersin

 30. Mrb. Xpecia tabletle 4/1 proscar birlikte kullanılırmı sorun olurmu saglık açısından
  Minoxilde kullanıyorum
  Op Dr Atilla Kaya
  proscar yan etki yapabilir, xpecia alıyorsanız gerek yok ama “yan etki olursa bırakırım” derseniz kullanın.

 31. hocam merhaba doktorum panplus tablet verdi ama xpecia tablet e geçsem sorun olurmu acaba ve ikisi arasinda ne gibi fark vardir hangisini önerirsiniz.erkek tipi saç dökülmesi için.
  Op Dr Atilla Kaya
  Erkek tipi dökülme ise xpecia tercih edilir

 32. hocam merhaba ben ceyda. 18 yaşındayım. saçlarımı uzatmak istiyorıum. eczaneye gittim bana solgar 1000 mg tabletlerden verdi. sizce etkili olur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biotin içeriyorsa etkisi olur

 33. selam ben 27 yasındayım ve 20 yasımdan bu yana saçlarımla sorunlarım var şu an tepe bölgesi ve topğuz bolgesınde tamamen şaçlarımı kaybettim saclarımı toplamakdan başka bır sey yapamıyorum salamıyorum cunku sacım yok herseyı denedım yağları sampuanarı kansızlık tedavisi yok yok ha la aynı durumdayım ve lütfen artık yoruldum bana gercekden yardımcı olucak bır bılgı ıstıyorum bugun bır arkadaşım punplus onerdı ve cok memnun kalmış lütfen bana yardımcı olun gerçekten kötü durumdayım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Tarifiniz erkek tipi dökülmeye benziyor, panplus daha çok kalite içindir sizde yararı olmaz, hamilelik yoksa erkek tipi hairforte ve xpecia kullanın.

 34. Merhaba
  Bir hafta önceeczanede saç testi yaptılar aslında benim saçlarım çok güzel ve yoğunluğuda iyidi o kadar fazla dökülüyor olmasına rağmen yani ortalamaya göre iyidi 🙁 ama dün bir cihazla saç diplerimin belirli kısımlarında seyrelme olduğu ve bu seyrelmenin 3 yıldan fazla olduğu ve yine 3 yıldan fazla olduğu için artık bişey yapılamayacağı belki biraz da olsa dökülmenin durdurulabilmesi için tablet kullanmam gerektiği söylendi. Saç diplerimde kabuklu yara gibi şeyler de olmaya başladı ayrıca hiç tarak değdirmeden duş alırken bile inanılmaz dökülme olmaya başladı artık ciddi anlamda psikolojimi de etkiledi ne yapmalıyım panik yaparak önüme her gelen ilacı her tavsiye şampuanı kullanarak daha da kötü sonuçlar doğurmasını istemiyorum…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  birde muayene olun ona göre karar verin

 35. Tuncay - tuncayertem84@hotmail.com

  Selam benim sorum su Xpecia tablet kullandik diyelim , ve dokulme durdu veya normal seyrine dondu , cunki sagliklida olsa bir kac tane dokulme olabilir, dokulme normal seyrine dondukten sonra bu ilaci biraktiktan sonra tekrar dokulme baslarmi ve baslarsa dahami cok dokulur , cunki ben holllandada yasiyorum saclarim icin hastaneye gittigimde bu ihtimal var dediler , sizin dusunceniz nedir bu konuda ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dökülmenin tipi daha doğrusu sebebi önemli sebep ortadan kalktıysa ilaç bırakılabilir.

 36. Hocam Merhaba, genellikle size gelen sorularda, xpecia ve hairforte’nin birlikte kullanılmasını tavsiye etmişsiniz. sadece xpecia kullanmak genetik dökülmelerde yetersiz mi kalır ? yada her ikisini kullanıp da etkisini gören hastalarınız çok mu ? bu iki ürünün kullanıcı yorumu yok denecek kadar az olması bizi şaşırttı. teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kombinasyon tedavilerde başarı daha yüksektir.
  siz kullanın sonuçlarınızı bizle paylaşın 🙂

 37. Sayın hocam xpecia ve propecia dışında tavsiye ettiğiniz en iyi ürün hangisidir
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Tablet formu olarak günlük 10 mg B7 vitamini (biotin) alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.