İlginç Bir Saç Ekimi Vakamız

Bu yazımı ne kadar ilginç hastalarla karşılaştığımızı ifade edebilmek için başımdan geçen bir ekim hastamızla olan diyalogu paylaşmak istedim. Bana değişik geldi size komik te gelebilir.

Ellili yaşlarında bir erkek ekim için randevu almış, randevu güne geldi odama aldılar. Adamın kafası demirel gibi, daha kötüsü ensesinde alabilecek kalitede bir tek kök dahi yok, tüm ense saçları tavşan tüyü gibi yani saç demek bile mümkün değil. Adama “ensenizde alabilecek kök yok size saç ekimi yapamayız” dedim. adamcağız bozuldu ama kendince pes etmedi. “ensemde yoksa sakalımdan alıp ekersiniz” dedi. sakallarına baktım onlar da yetersizdi ve “sakalınızdan ancak 300-500 follikül alabiliriz bu kadar ekmek te böylesi geniş açık alanda bir şey ifade etmez bence çok anlamlı değil” dedim. söylediklerimden ikna olmadı tam tersi beni ikna etmek için bir olay anlattı ve ikna çabasında da başarılı oldu. Bana bir şey anlatması yetti. “hocam geçen hafta torunumu omuzuma aldım gezdirirken saçlarımdan birini çekti ve çıkardı, torunumu aşağı indirdim üst kısımdaki sekiz saçtan biri eksilmişti. O tek saçın eksilmesi bile görüntümde ciddi bir değişime, rahatsız edecek bir eksikliğe neden oldu” deyince ben anladım ki adamcağızın beklentisi oldukça makul düzeyde.

Karar verdi sakalından kaç greft alabilirsek alıp ekeceğiz. Ekime başladık ve toplam 578 sakalı aldık ve saça ektik. 300 cm açıklığı olan kel alana 578 kök son derece komik olmuştu ama adamın çok hoşuna gitti. Bolca teşekkürle ücretini ödedi ve gitti.

Aradan on onbeş gün geçmişti telefon etti, sanki 10.000 saç ekmişim gibi ne teşekkürler ne teşekkürler. Sonuçtan çok memnundu ve beklediğinden bile iyi sonuç almıştı.

Anlatayım dedim işte 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.