Saç dökülmesi Animasyonla Anlatımı

“Silah icat oldu mertlik bozuldu” misali siteme dünya kadar konu ekledim ama bu videoyu izleyince okumak yerine videodan izlemenin daha pratik olduğunu fark ettim. Okumayı sevmeyen bir toplumda böyle bir videonun daha etkili olabileceği açık. İzlediğiniz videoda Dr.seher hanım ekteki animasyonla birlikte saç dökülmelerinin sebebini, bu sebebin nasıl etkili olduğunu ve tedavide yaklaşım prensiplerini ayrıntılı bir şekilde anlatmış. Gerçi biraz bilimsel olmuş ama dikkatli dinlendiğinde ne demek istediği daha net anlaşılıyor.
Sitemde sıkça söz ettiğim “şampuanlar dökülme tedavisinde tek başına yeterli olmaz sözünün desteklenmiş olması da ayrıca hoşuma gitti. Animasyonla anlatımda DHT (di hidro testo steron) nin nasıl oluştuğu, köke nasıl zarar verdiği, oluşumunun hangi yolla engelleneceği ve DHT nin engellenmesinin kökte nasıl bir canlanma sağladığı anlaşılıyor. Saç dökülmesi ve tedavisine ayrı bir bakış açısı getirmiş.

Saç Dökülmesi Video

Videoda anlatılanları okumayı da sevenler için özetlersek;
Saç dökülmesi bir hastalıktır ve tedavi edilebilir
Kronik bir sorun olduğu için tedavi kesilmemelidir
Şampuanlar tek başına dökülme tedavisinde yetersiz kalır
Reklamlardaki abartılı laflara inanmayın
Güvenilir firmaların çıkardığı ilaçları tercih edin
Bilimsel çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış ürünleri tercih edin
Sprey ve tabletin kombine kullanımı başarıyı artırır
Tablet içeriğinde DHT dışında olabilecek sebeplere yönelik maddeler olmalı
Günde yada iki günde bir kullanılan ilaçlarla tedaviye uyum daha iyidir
İlacı kullandığınız sürece dökülmeyi durdurursunuz ilacı bırakırsanız yeniden başlar
Bölgesel olarak kullanılan spreyler cinselliği etkilemez
Bitkisel içerikle DHT nin engellenmesi cinsel istekte azalmaya neden olmaz.
Tabi tüm bu yazılanlar genetik yani ailesel denilen erkek tipi kayıplar içindir, saçkıran, telogen effluvium, DUPA, demir eksikliği, guatr, stres kaynaklı gibi sorunların tedavileri temel soruna göre planlanmalıdır.
Burada asıl dikkat edilmesi gereken şey tedavinin nasıl  ve ne kadar sürdürülmesi gerektiğidir. Dökülmenin nedeni olan DHT testislerden salgılanan testosterondan  oluşur, testislerde testosteron salgılandığı sürece tedaviye devam etmek gerekir, tedavi kesildikten 4-5 ay sonra dökülmenin yeniden başlaması kaçınılmazdır.

İlaç Kesilirse Var Olanlar da Dökülür mü
Kullanıcıların aklına hep bu soru takılır. Aslında olay tedaviden önceki döneme geri döner, yeni çıkanların dökülmesi gibi önceden dökülmemiş olanlar da dökülmeye başlar.

One comment

  1. Hocam 19 yaşındayım. 17 yaşımdan beri saçım inanılmaz dökülüyor. Yavaş yavaş açılmalar meydana geldi. Bu yaşta dökülünce insan psikolojik anlamda çok yıpranıyor. Ailemizde genetik saç dökülmesi. Şuan Bioxcin şampuan kullanıyorum ama faydası yok. Sanırım videonun sonunda sprey ve ilaç adı verilmiş. Orayı anlayamadım, cevap olarak atarsanız onlara başlayacağım. Teşekkürler hocam
    Op Dr Atilla Kaya
    hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.