Saç Botoxu

Klinik komşumuzun tabelasında saç botoxu yaptıklarını okudum, saç botoxu nedir diye merak ettim ve gidip sordum, bir şeyler anlattı ama anlattıklarının hepsi akla, mantığa bilime hiç uymayan daha doğrusu tamamı saçma sapan ve bildiğimiz botox ile hiçbir ilişkisi olmayan bir uygulama. saç botoxu
Botox bilindiği gibi mikroplardan elde edilen ve enjekte edildiği alandaki kasları felç eden bir ilaçtır. O bölgedeki kasların felç olması kırışıklıkların düzelmesini sağlar.
Saç botoksu ise tüm bunlarla hiç ilişkisi olmayan bir uygulama. Adında bu kelimeyi kullansalar da uygulanan sadece bazı proteinleri içeren ürünün saçlı deriye verilmesidir. Yani botoxla yakından uzaktan alakası yoktur ve tamamı tüketicinin kafasını karıştırıp parasını almaya yönelik bir işlem. İnterneti biraz karıştırdım nedir ne değildir diye çok şaşırtıcı bilgilere ulaştım.
Yine anlamadığım bir şekilde nedense önüne “The Best” yani en iyi kelimesinin İngilizcesini de eklemişler, neyin en iyisi bilmiyorum ama şarlatanlığa madalya verilse sanırım altın madalyayı bu uygulama alır.
Saç Botoxu Nedir? sorusunu da şu şekilde cevaplamışlar;
saç botoxu yapılan yerlerpH+ Arındırıcı şampuan ile yıkanır
Ürün dipten uca boya sürülür
Geniş ağızlı kolay fön tarağı ile kurutulur
Dipten uca sıkı bir fön çekilir
Sonrasında saçın yapısına gore ayarlanacak ısıda düzleştirilir
İsteğe gör aynı gün veya ertesi gün Moisturizing veya Balancing Şampuan ile yıkanırsaç botoksu
Bunları okuyunca anladım ki bildiğimiz botoxla hiç ilişkisi olmayan tamamen uyanıkça düşünülmüş bir tür şarlatan uygulaması, Allah saç sorunu olan insanları bu tür şarlatanlardan korusun. 🙂
Siz en iyisi işi Allaha havale etmeyin dökülme yada kalite sorunu yaşıyorsanız bilimsel olarak etkinliği tarafsız kurumlarca onaylanmış ilaçlar kullanın bu tür kelime oyunlarıyla aklınız çelmeye çalışanlara prim verip, hiçbir derdinize deva olmayacak bu uygulama için boşu boşuna canınızı yaktırmayın ve paranızı çöpe atmayın. Daha da önemlisi ilaçlar ve uygulamalara karşı güveninizi ve ümitlerinizi bir kez daha yıkmayın. Unutmayın dökülme tedavi edilebilir bir hastalıktır ve tedavisinde kullanılan madde sayısı 3-5 tir ve bunlardan biri de botox aldatmacası değildir.

Saç Botoxu Yaptıranlar;
Boşuna canları yanar
Boşa para kaybederler
Beklentileri boşa çıkar
Ümitleri yıkılır
Uyanıklara para kazandırmış olurlar
Bu sayfayı okuduklarında kendilerine kızarlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.