Ekilen Saç Neden Çıkmaz

Gerek saç ekimi gerekse kaş, sakal gibi diğer ekimlerde en önemli sorun köklerin tutmaması yada ekilenlerin çıkmamasıdır. O kadar emek ve para karşılığında alınan bu hizmetin sonucu hüsran olursa ektiren kişide ciddi sosyal sıkıntı olmaktadır. Bir diğer sorun da ekilen köklerin alındığı alanda ekilen saç uzarmıalınan kökler tekrar çıkmayacağı için tekrar ekim de donör alanın seyrelmesi gibi başka sorunlara neden alabilmektedir.

Ekilen Saç Neden Çıkmaz ?

Genellikle şok dökülme dediğimiz geçici bir dökülme olur ve 4-12 ayda geri çıkar ama bazı vakalarda çıkmaz. Ekilen saçların neden tutmadığı izahı zor bir durumdur ancak çeşitli görüşler vardır. Tutmama sebebi olabilecek nedenler;

ekilen saç ne zaman çıkarKişinin bünyesi

Ekim tekniği

İlaç kullanımı; şok dökülmeyi azaltmak için günlük 10 mg B7 vitamini alınması tutunmayı artırır

Hastanın yaşı; yaşlılarda daha çok gençlerde daha azdır

Nereye ekildiğine;  tepe kısmında sonuçlar daha kötüdür sebebi gerginlik olabilir.

Köklerin nereden alındığı; Kulağa yakın kısımdan alınanların başarısı daha düşüktür, sakaldan ekimde başarı daha iyidir.

Ekilen Saç Neden Çıkmaz Sorusunun Daha Net Cevapları;ekilen saç dökülürmü

Greftlerin doku dışında kalış süresi, 3 saatten sonra kök ölmleri artar.

İşlem esnasında greftin canlı kısmından tutulması, kanal açılarak ekimde bu şekilde yapılır, iğne ve kalem ile ekimde canlı kısma dokunulmaz ve canlı kısım hasar görmemiş olur

Greftlerin yeterince soğutulmaması, sıcakta kalırsa greftlerin oksijen ihtiyacı artar bu sebeple daha kısa sürede ölür

saç ekimi sonrası iltihapİlk yıkamaların uygun ürünlerle değil sıradan nemlendirici ve sıradan şampuan kullanılması, bu amaçla üretilmiş postop saç ekimi sonrası temizlik seti olabilecek tüm sorunlara çözüm getirmiştir

Saç ekim alanında iltihaplanma; iltihap follikülleri net bir şekilde öldürür, postop set içeriğindeki klorhexidin mikropları % 99.9 oranında öldürdüğü için iltihaplanma olmaz.

Bir yerlere çarparak çıkarmak; dışarıda kalan kökler dakikalar içinde ölür

Sigara tüketimi; Sigaranın içinde binlerce zararlı maddeden biri de karbon monoksittir, karbon monoksit oksijenin 200 katı bir güçle tutunduğu için köke giden oksijen azalır ve kök ölebilir. Tercihen ekimden 1-2 gün önceden başlayıp ekimden sonraki 2-3 güne kadar sigara içilmemeli yada en azından duman akciğerlere çekilmemelidir.

Bu sebepler tüm ekim işlemleri için geçerli sebeplerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.