Saç ekimi kaç yaşından sonra önerilir?

Her ekim işleminde yaş önemlidir ama asıl önemli olan ekimin neden gerektiği ve ekimle ne elde edilmeye çalışıldığıdır. Mesela 10 yaşında kaş ekilir mi ? evet ekilebilir yara izi vardır çocuk bundan rahatsızdır aile onayıyla kaş ekimi yapılabilir. Bu soruyu kaç yaşında saç ektirilir şeklinde sormak gerekir ama yinede net bir cevabı olmayan soru olacaktır. Saç ekiminde yaşın önemi yoktur her yaşta yapılabilir önemli olan yaş değil ekim planıdır.Buna şöyle bir örnek verilebilir; 21 yaşında saç ekimi düşünen birine 17 yaşındaki saç çizgisine göre plan yapılır ve buraya ekim yapılırsa ilk birkaç yıl güzel görünür ama saç dökülmesi 28 yaşına kadar yoğun olarak devam edebileceğinden dökülüp ekim yapılan yerin gerisi açılırsa bu onarılması çok zor bir kötü görünüme sebep olur bu da pişmanlık yaratır.
Dökülme problemi kalmamış kafasında geniş açıklığı olan birine sonraki seanslarda geri kalan alana ekilir diyerek sadece ön 2 cm lik banda sık ekim yapılır ve sonra ekilebilecek kök kalmazsa bu durumda da önde şapka gölgeliği gibi bir görünüm olur,yine çok geniş açıklığı olan birine az sayıda ekim yapıldığında özellikle yatık ekilmemişse çok seyrek ve suni bir görünüm olur ki bu da kişiyi rahatsız edebilir.
Saç dökülmesinden en çok rahatsızlık duyulan yaşlar 20-25 yaşlarıdır ve genellikle öne 1-3 cm lik çizgi şeklinde ekimle eski görünüme kavuşma beklentisi vardır ama bu yaşlarda çok öne yapılacak ekim sonraki yıllarda dökülmenin devam etmesine bağlı olarak geriler açıldığında kişide görsel çirkinliğe sebep olmaktadır.Saç ektirdiğine pişman olanların çoğu plan hatasındandır.
Birde tepeye ekim sorun olabilmektedir tepede dar bir alana ekilen saçlar etrafının dökülmesi sonucu denizin ortasındaki palmiye adası gibi görünür. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.
Tüm ekimlerde olduğu gibi saç ekiminde de önemli olan yaş değil doğru plan yapabilmektedir.18 yaşında bile ekim yapılabilir ama gelecekte olabilecek dökülmeler öngörülerek ekim iyi planı buna göre yapılmalıdır.
Kaç yaşında saç ektirilir sorusunun bir diğer cevabı da kişiden ne kadar saç kökü alınabileceğidir.Kişinin ense sıklığı ,sakalından ve göğsünden alınabilecek kök sayısı kabaca tahmin edilip ona alınabilecek kökler belli bir plan dahilinde yapılmalıdır.
Dökülmeye bağlı saç ekimi dışında bir de yara izi, yanık izi, çekiştirerek dökme, saçkıran gibi hastalıkalrın tedavisi için ekim yapılabilir bu durumlarda kaç yaşında olunduğunun önemi olmaz her yaşta yapılabilir.

kaç yaşında saç ektirilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.