Kaş ekimi sonrası bakım

Kaş ekimi yaptıran kişilerin en çok tedirgin olduğu konulardan biri de ilk yıkamadır, haklı olarak köklerin zarar görebileceği veya düşebileceği konusunda tereddüt yaşarlar. Aslında biraz dikkat etmek olabilecek tüm sorunları engellemektedir.
Kaş ekimi sonrası ilk banyo uygulamaları şu şekilde yapılmalıdır.
İlk banyo tercihen 48 saat sonra yapılmalıdır. İlk banyoda saçlarda oluşturulan şampuan köpüğü veya vücut yada elde oluşturulan sabun köpüğüyle kaşlar eller iç taraftan kulağa doğru sürülecek şekilde okşama şeklinde köpükle temizlenmeye çalışılmalıdır. Bir defada temizlemek yerine zamanla temizlenmesini sağlamak daha doğru olur, bir defada hepsi uzaklaştırmaya çalışılırsa ekilen köklere zarar verilebilir. Sabun veya sıradan şampuan gözleri yakabileceğinden bebe şampuanı kullanılabilir.
2.3. banyodan sonra her banyoda kaşlar 2-3 defa yıkanabilir böylece daha çabuk temizlenmesi sağlanabilir.
Kişisel görüşüm ilk banyo 48 saat sonra herhangi bir şampuanla hafif okşama şeklinde yapılmalıdır, öncesi bepanthol losyon kullanmak son derece gereksiz ve hatta iltihap riskini artırması sebebiyle yapılmaması gereken bir uygulamadır.
48 saat sonraki banyodan çıkınca doğal olarak kuruması beklenebilir yada havluyla sürtmeden dokunarak kurulanabilir.
Aslında doğru kurallarla ekim yapıldıysa ciddi bir kirlilik olmaz hatta ertesi gün kalemle çizilmiş gibi görünür yani dikkat çekiciliği azalır.
Köklerin alındığı bölge özel bir bakım gerektirmez zaten saçların arasında kalacağı için görünmez vede normal banyo yaparken saçlarla birlikte donör alanda temizlenebilir.

Ayrıntılı bilgi için https://www.kasekimi.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.