Şampuana kaç tane doğum kontrol hapı katılmalıdır

Şampuana kaç tane doğum kontrol hapı atmak değilde bunun yan etkileri varmıdır ve bunlar nelerdir öncelikle bunu bilmek lazım sonuçta kadınlık hormonu eklenmiş oluyor. Şampuanlar daha çok temizlik ve içerinde climbazol ve ketokonazol gibi bazı aktifler sayesinde de kafa derisi sorunlarının ( kepek, mantar, egzama gibi) tedavisinde önerilir. Üretici firmalar bunların dışında bir çok etkisinden söz etse de çok gerçekçi değildir.
Şampuana doğum kontrol hapı atmak üzerinde hiçbir bilimsel çalışma yapılmamış ve halk arasında konuşulan hatta uygulanan bir yöntemdir.
İlk bakışta son derece pratiktir ancak mantıklı düşünüldüğünde o kadar da basit değildir, eğer sorun yaratmadan işe yarayacak olsa bütün şampuan üreticileri üretirken bunu karıştırır ve olur biter.
Doğum kontrol hapları kadınlığı belirleyen hormonların sentetik formunu içerir yani tabletlerin içinde östrojen ve progesteron vardır. Kadınlarda saç dökülmesinin daha az olmasının sebebi normalde bu hormonların vücutlarında yeterli düzeyde olmasıdır bu sebeple yani bu hormonlar zaten kanda olduğu için kadınların şampuana doğum kontrol hapı karıştırmasının hiçbir yararı olmaz bilakis şampuandan kana geçerek adet düzensizliğine sebep olabilir. Yani kadınların böyle bir şey yapması mantıklı değildir.
Asıl sorun erkeklerdeki saç dökülmesi için şampuana doğum kontrol hapı atılmasıdır. Karıştırılan bu tablet şampuana yıkarken ondan kana geçer, kana geçen bu kadınlık hormonu saç dökülmesini durdurabilir ancak erkekte çok az olan hormonlar ciddi yan etkilere sebep olabilirler. Çünkü vücuttaki dengeler bozulmuş olur.
Sonuç olarak;
Gebeliği önlemek için kullanılan bu ilaçlar hormondur ve çok dikkatli kullanılması gerekir, üzerinde yeterince bilimsel çalışma yapılmamış, hayvanlarda ve sonrası gönüllülerde kullanılmamış bu tür uygulamalardan uzak durun yoksa kaş yapayım derken kaşlarınızdan olursunuz, saç dökülmesi tedavi edilebilir bir hastalıktır, bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış yan etkileri bilinen ve büyük oranda önlenebilen ilaçlar kullanın.

Saç dökülmesi ilgili ayrıntılı bilgiler için TIKLAYIN O

Saç ekimi resimleri görmek için TIKLAYIN O

şampuana kaç tane doğum kontrol hapı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.