Saç Nasıl Gür Çıkar

Her iki cinste de görülen seyreklik erkeklerde kadınlara kıyasla daha sıktır ancak kadınlarda daha az rastlanır ama daha rahatsız edici bir sorundur. Seyreklik büyük oranda çözülebilir bir sorundur. Gürleştirme denildiğinde genellikle belirli alandaki sayıyı artırmak olarak algılanır ancak kalite kaybetmişlerin kalitesini artırmak ta gürleşme gibi algılanır. Seyreklik iki türlü olabilir;

 • Doğuştan saçlar seyrektir
 • Sonradan dökülme ile saçlar seyrekleşmiştir.

Doğuştan Seyrek Saç

Doğuştan seyreklik varsa bunun sayısal olarak artırmak mümkün değildir aynı ağızdaki dişlerin sayısı artırılmayacağı gibi kafadaki saç sayısı da artırılamaz. Yani insan doğduğunda gelecekte ne kadar saçı olacağı bellidir ve sayısal olarak değiştirilemez.

Dökülmeyle Saç Seyrelmesi

Burada temel sorun kök kaybıdır. Sebebi % 95 ihtimalle hormonal olmakla birlikte çok sayıda sebep olabilmektedir. Özellikle hormonal dökülmede yıllarca devam eden ve giderek artan kalite kaybı ile seyrelme olur ve tedavi edilmezse tam kellikle sonuçlanır.

Saçın Gür Çıkması Nasıl Sağlanır?

Sorun doğuştansa sayı artırılamaz ama var olan saçların kalitesini artırarak daha gür bir görünüm elde edilebilir. Bu amaçla yani kalite artışı için 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane alınması yeterli olabilir, ek olarak keratin içeren tablet kullanılması etkiyi daha da artıracaktır. Reklamlarda duyacağınız “yeni saç oluşumu” sağlar gibi laflara itibar etmeyiniz, tamamen gerçek dışıdır.

Sonradan saç dökülmesi sonucu olan seyreklikte iki beklenti dökülmenin durdurulması ve tüyleşmiş saçların kalitesinin artırılması şeklinde olmalıdır. Kısa süre önce dökülmüşlerin önemli bir kısmı geri kazanılabilir ancak uzun süre önce dökülmüşlerde kökler öldüğü için saçların geri çıkışı mümkün olmaz. Bu şekilde seyrelme için kullanılacak ürün hem dökülmeyi engellemeli hem kalite artışı sağlamalıdır.

Bu amaçla 2 gurup ürün kullanılabilir;

Bölgesel ürünler, procapil içeren spreylerden birinin cinsiyete göre % 3 veya % 2 olanı veya minoxidil içeren spreylerden  % 2 veya % 5 olanlardan biri kullanılabilir. Procapil içeren Hairforte sprey procapile ek olarak içerdiği diğer maddeler sayesinde bölgesel olarak DHT oluşumunu engellediği için uzun vadede etkisini kaybetmez. Minoxidil ile birlikte propecia gibi DHT yi engelleyen ilaç kullanılmazsa zamanla etkisi azalır ve biter.

Bölgesel ilaçlara ek olarak xpecia tablet veya benzeri içerisinde dökülmeyi önleyici ve saç kalitesini artırıcı maddeler bulunan ilaçlar kullanılabilir. Bu tarzda dökülmeyle seyrelme durumunda yukarıdaki ilaçlarla % 95 oranında saçla gürleşme elde edilir ve dökülme durur. Seyrelme tedavisi 6-8 ay sonra bitirilebilirken dökülmeden kaynaklanan seyreklik için sürekli tedavi gerekir.

Saç seyrelmeniz doğum, stres, ilaç kullanımı gibi sebeplerle ise 3-6 ay ilaç kullanımı yeterli olur ancak erkek tipi dökülmeniz varsa kısa süre kullanıp geri bırakacaksanız tedaviye hiç başlamamanız daha akıllıca bir yaklaşım olur.

Menopozda Saç Seyrelmesi

Büyük oranda hormonların dengesindeki değişimden kaynaklanır, yumurtalıkların ürettiği östrojen azalır, testosteron azalmadığı için denge östrojen aleyhine bozulur ve bu bozulma kalite kaybına neden olur. Diğer taraftan yaşın ilerlemesi de hücre yenilenmesinin yavaşlamasına neden olur. Hücre yenilenmesinin yavaşlaması saçlarda sorun yaşatır. Menopoz dönemi saç sorunları için üretilen Türkiye’deki tek ilaç Menopecia tablettir ve sonuçları yüz güldürücüdür.

 

87 comments

 1. Hocam merhabalar. Benim dhea so4 hormonumun yüksek çıkması nedeniyle doğum kontrol hapı kullanıyorum fakat pcos rahatsızlığım yok buna rağmen sivilcelenme ve Saçlarımda erkek tipi dökülme ile incelme sorunu yaşıyorum yıllardır. 1 yıldan fazla prp tedavisi aldım ama bıraktığımda tekrar aynı dökülme ve incelme sorunuyla karşılaştım. Aynı zamanda biotin 5000mg ve çinko takviyesi kullanıyorum ama seyrekliğe ve ince telli olma sorunuma tam anlamıyla bi çözüm bulmuş değilim. Ne yapmamı önerirsiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba,
   erkek tipi dökülme de düzenli tedavi almak gerekir. Xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. Hocam sacımda fön kullanmadan önce hic dökülme yoktu sacıma en sıcak kısmında hemen hemen her gün fön vurdum ve dökülme başladı ön kısımda sadece fönü tuttugum kısımda acıklık oluştu şimdi fönü bıraktım ve saclarımı jilete verdim dökülen yerdeki saclar geri cıkarmı hocam ailemde sac dokulmesi yok

  • Isıl işlemler kökleri tahrip olmasına ve dökülmesine neden olabilir. Sadece dökülmesin olduğu alanda hairforte yada minoxil sprey kullanarak beslenmeyi artırırsan çıkabilir. Maximum 6 ay kullan, çıkmazsa kıl kökleri ölmüş demektir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Hocam minoxil kullandım çok… saçlarımı biraz olsa korudum…. Ama şimdi ara verdim çok pahalandi…60 tan 160 geldi.biraktim saçlarım baya seyreldi…ne önerirsiniz…

 4. Mrb hocam ben şuan 17 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır saçım dökülüyor ve bundan dolayı tepe bölgesinde baya seyrelme girdi hala da dökülüyor.kan değerlerim gayet iyi gözüküyor yardımcı olur musunuz.

  • Genetik dökülme başlamış, hairforte sprey ve HP biotin 10 mg tablet başlayabilirsin.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Hocam merhabalar , 22 yaşındayim ve sadece magnezyum eksikliğim var o da çok belirgin bir derece de değil , asiri derece de saç dokulmem var. Ne yapmamı onerirsiniz

  • Mineral eksikliği yerine konmalı, Bunun yanısıra xpecia tablet ve biotin tablet 5mg başlayabilirsin.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Merhaba hocam, saçım aşırı derece inceldi ve özellikle tepe kısmı seyrekleşti. Doktora gittiğimde dökülme olmadığını mezoterapinin yeterli olacağını söyledi yaptırdım 6 ay boyunca ama bir faydasını görmedim. Bana uardımcı olabilir misinİ?

  • Kan değerlerine baktır ve yumurtalıklarına Da PCOS hastalığı için USG yaptırmalısın. Xpecia tablet ve hairforte sprey başlayabilirsin.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. hocam 1.5 hafta önce minoxil+xpecia tablete başladım çok bi dokülme olmuyor sadece bir günden fazla süre yıkamayınca kaşıntı oluyor ben 20 yaşındayım daha öne fön+brezilya fönü yaptım saçlarım tam 3 sene önce baya gürdü işte gecen 2 ay önce arkadaşimin çektiği fotoğrafla döküldüğünü farkettim ve sonradan saçlarıma dikkatli bakınca baya seyreldiğini gördüm ve internette bitkisel çözümler araştırmaya başladım karşıma sarımsak çıktı 1 ay kullandım yanında evigen ve 2 tane daha vitamin vardı onlarıda haftada 2 gun yumurtayla karıstırıp kullanmaya başladım 1 ay sonra saçlarımı kazıttım ve sarımsağa devam ettim [sarımsağı haftada üç kere kullanıyordum] sonra rahatsız edici kokusundan dolayı bıraktım şimdi minoxil kullanıyorum minoxilin yanına ekleyebileceğim bişeyler varmı [kusura bakmayın lafı baya uzattım] iyi akşamlar

 8. hocam yaşım 17 ve kardeşimin yaşı 14 seyrek saclarımız yardım edermisniz hocam veya hastaneyemi başvuralım

  • Evet öncelikle bir deematologa görünün, Neden tespit edilsin.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

  • Merhabalar,
   Tavsiyeniz üzerine 4 ay önce xpecia tablet ve hairforte spreye başladım.(ikisi de günde 2 defa) önlerden bebek saçlarım çıkmaya başladi fakat dökülmem hala çok fazla. Ekstra yapmam gereken bir şey var mı?

   • Merhaba,
    Hp biotin 10mg tablet ve sadbe losyonda başlayın. Sadbe losyonu hairforte spreyi uyguladıktan 4 saat sonra uygulayın. Günde bir tanede biotin tablet almaya başlayın, Xpecia tablete ek olarak.
    Öp. Dr. Atilla Kaya

 9. Merhaba benim saçlarım seyrek yaşım 30 yardımcı olursanız sevinirim doktor bey ne yapmamız lazım

  • Seyrek saçlarda saçın kalınlığı artırılarak daha gür görünmesi sağlanabilir. Xpecia tablet ve biotin 5 mglık tablet kullanın 3 ay süreyle değişim farkederseniz devam edin. Yapılabilecek başka birşey yok.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 10. Hocam 2011 yılında sacim yan kismlari aniden doküldü. Her test yapıldı strese bağlı olabilir dendi. Ama derim kizardi verilen losyonlar etkili olmadi. Seboderm ve dermotto losyon kullandim. Duzeldi ve eskisi kadar gür olmasada saclarimin dokulmesi durdu. Ancak kalitesi cok dustu ve 9 senede her senede dokulme koparak olmaya basladi. Sac diplerim yogun aciklik yok (yanlari daha ince) ancak uzarken kolarak dokuluyor. Ne kullansam ise yaramadi. Testlerimde de bariz birsey çikmadı. Sosyal hayatimi cok etkiliyor. Sacim var ama omuzuma gelen kismi çop gibi hissetiriyor. Dibi gur ancak 10 cm sonra 100 tel 3 tele dusuyor kopuyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

  • .Koparak dökülme için HP biotin 10mglık tablet kullanın, koparak dökülmeyi önlediği gibi cildinizi de koruyacaktır. Biotinin yanısıra 18 yaşından büyük iseniz Xpecia tablet de başlayın, içeriğinde saç için gerekli her tür vitamin, mineral, protein ve diğer yapı taşları var.daha kalıcı ve daha kısa sürede saçlarınız istediğiniz forma ulaşır. Asla saç dökülmesine yönelik süreçleri kullanmayın, egzamanızı tekrar azdırabilir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

  • Yunus Emre Ergin

   Hocam iyi günler ben doktora da gittim 20 yaşındayım sacım cok seyrekleşti acılmaya başladı doktor karışım falan verdi ama fayda yok daha cok oldu yardım edermisiniz

   • Genetik dökülme için xpecia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsin. Günde iki defa 12 saat arayla kullanmalısınız, spreyi saçlı deride en az 4 saat bekletmelisiniz. Düzenli kullanmalısınız.
    Öp. Dr. Atilla Kaya

 11. hocam saclarimin arkaları seyreldi ama sac var güneşte daha çok belli oluyor yaşım 30 ne yapmam gerekir yardımcı.olur.musujuz

  • Genetik dökülme tedavisi için hairforte sprey ve Xpecia tablet kullanmanızı öneririm. Eğer arka tepe bölgesinde yeterli cevap alamazsanız tekrar yazın, tedavinize ek yapmak gerekebilir.genetik dökülme tedavisi sabır ve düzenli ilaç kullanmayı gerektirir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 12. SELAMUN ALEYKUM HOCAM 26 YASINDAYIM 1 SENE ONCESINE KADAR SACLARIM COK GUR IDI UZUN SAC BIRAKTIM 6 7 AY UZUN SACIM OLDU DOKULMEYE BASLADI SONEA KISA SAC KEATIRDIM YANLARDAN ACILMISTI SIMDIDE KAZITTIM FAKAT YENI CIKAN SACLARA BAKTIGIMDA UST BOLGE ALINDAN ARKAYA KADAR COK SEYRELMIS yan taraflar kalin ve gür fakat üst bolge cok ince ve seyrek NE YAPMAMI ONERIRSINIZ ACABA ?

  • Saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız ürün başlamalısınız çünkü genetik dökülke başlamış. Hairforte sprey ve xpecia tablet başlayabilirsiniz. Düzenli kullanın.

 13. Mustafa Birtek

  Hocam iyi günler öncelikle corana günlerinde temizlik babında ilk defa saçımı 1numaraya vurdum fakat tepe kısmında yoğun seyrelmeler gördüm bu beni çok rahatsız etti bariz belli oluyor araştırıyorum fakat bir sonuç elde edemedim ne yapmamı önerirsiniz

  • Erkek tipi dökülme, hairforte sprey ve xpecia tablet kullanabilirsiniz. Saçınızı kısa kestiğimiz için uygulamanız da kolay olur.ve ürün kaybı olmaz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 14. Hocam merhabalar 20 yaşındayim öncelikler roza hastalığım mevcut ve sürekli stres yaşayan birisiydjm. Onun dışında saçlarıma com dikkat eder hergun yıkayıp fön cekerdim. 5-6 yıldır fön makinesini düzenli olarak kullaniyodum. Ve artık saçlarımın yanlarine ve üstleri seyrelmis bayağı ıslakken çok belli oluyo. Ne onerirsininz. Biotin şampuan hakkına ne düşünüyorsunuz bu arada teşekkürler simdiden

  • Saçınızın yanları ve üstlerinin açılmış olması fön makinesine bağlı olmaktan çok genetik dökülmenin başlamış olabileceğini düşündürüyor. Aynı zamanda saç ve saçlı deriye fazla sıcak uygulama saçların kalite kaybederek kalıcı olarak dökülmesine neden olabilir. Her iki türlü de olsa tek şansınız ilaç kullanmak , sıcak ve kimyasallardan uzak durmak.
   Tedavi için Xperia tablet ve hairforte sprey kullanabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 15. Hocam merhaba ben 23 yaşındayım ve polikistik over hastasıyım son iki yıldır da düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanıyorum. Saçlarım ince telli ve her zaman saç dökülmem vardı. Doğum kontrol hapı kullanmaya başladığımdan beri saç dökülmem çok azalmıştı ama birkaç aydır saç dökülmem arttı ve kafamın üst kısımlarının iyice açıldığını farkettim. Yaklaşık bir yıl önceki kan testlerimde tiroidlerim sınırda çıkmıştı ve şeker hastalığına yatkınlığım var. Malumunuz şu an doktora gidemiyoruz. Saç dökülmemi azaltmak ve seyrekleşmeyi gidermek için ne önerirsiniz?

  • Merhaba,
   PCOS erkek tipi dökülmeye neden olur. Bunu önlemek için Xpecia tablet günde iki adet ve hairforte sprey günde iki defa uygulamaların ve sprey saçlı deride Maximum eminim için en az dört saat kalmalı. Troid ve şeker hastalığı olanlar aynı zamanda biotin tablet kullanmalı. Bunun içinde HP biotin 10 mglık tablet günde bir adet almalısınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 16. merhabalar hocam. eşim 35 yaşında başının ön taraftaki saçları gözle görülür şekilde seyreldi. ne yapmamızı önerirsiniz.

  • Saçlı derinin ön tarafındaki kılların incelemesi ve dökülmesi erkek tipi dökülmesin. Bu sıklıkla yumurtalıkların PCOS hastalığında olur. Bir üst yaptırın ve tedavi başlasın. Saçı içinde Xpecia tablet günde iki tane ve HP biotin 10mglık tablet ve hairforte sprey başlamasını öneririm.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 17. Merhaba hocam ben polikistik över hastasıyım 25 yaşındayım saçlarım bu ay çok fazla dökülüyor ve ön koşunları üst koşunları çok seyrekleşti bu bende çok stres yapıyor ve vücutta tüylenmelerimde var yani terslik var eskiden doğum kontrol hapı kullanıodum yan etkilerinden dolayı bıraktım bana acil yardımcı olurmusunuz psikolojim alt üst oldu gidebileceğim bir doktor da yok yardım istiyorum sizden şimdiden teşekkürler

  • Xpecia tablet ve hairforte sprey başlayabilirsin. Gebelik xüşündüğün zaman 3 ay önce bırakmalısın. Bu arada polikistik över içinde tedavi almalısın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 18. hocam merhabalar 16 17 yaş aralığındayım saçlarım hep seyrek idi şu an da öyle bu durum benı kaygılandırıyor onca düşünecek şey varken birde bu biraz can sıkıcı oluyor acaba gelecekte bir takım sorunlar ile karşılaşmamak için ne gibi önlemler almalıyım daha gür saçlar için ne gibi şeylere baş vurmalıyım teşekkürler

  • Kansızlık, troid fonksiyonlarında düzensizlik var mı baktır. Biotin 5mg tablet başla.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 19. Hocam iyi günler. Ben 22 yaşındayım yaklaşık 4-5 sene uzun saç kullandım ama geçen sene ağustos aylarında stresli bir dönem geçirdim ve saçlarım tutam tutam dökülmeye başladı ve seyrekleşti. bundan dolayı saçlarımı kazıttım ve o zamandan beri kısa kullanıyorum. Ancak saçlarıma gerekli bakımı yapıp. Saç kökleri ölmediyse eğer bakım yapıp tekrar uzatmak istiyorum. Şu an olağandışı bir dökülme yok. Ben her ihtimale karşı dökülme sorununu engellemeyi engellemek için kerastese adlı şampuanı kullanmaya başlıyacağım. Ayrıca eğer saç köklerim hala canlıysa tekrar çıkmaları için ne yapabilirim. Nasıl bir bakım yapabilirim? Şimdiden çok teşekkürler hocam

  • Saç dökülmesi hangi bölgeden idi, Tüm saçlı deriden mi yoksa tepe bölgesinden mi? Her ikisinde yaklaşım farklı olacağı için ayrıntı yazmalısınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 20. Hocam Merhaba ben 23 yaşındayım ve son bi kaç aydır saçlarımın ön bölgesinin seyreldiğini farkettim. Vigo denen saç kurutma makinesi ile saçlarımın önlerini kıvırcık yapmaya çalışıyordum ve sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum ayrıca ense kısmında da saçkıran olduğunu fark ettim. 3 adet benek şeklinde saçımın arka tarafında dökülmeler var. Sizce ne yapabilirim hocam? Şimdiden çok teşekkür ederim

  • Saçınız yeterince güçlü olsa böyle bir uygulamadan pek etkilenmez ama saç sağlığı birtakım nedenlerle bozulmuşsa her tür uygulamadan etkilenebilir. Sizde sanırım genetik dökülme başlamış olabilir. Arka bölümdeki boşluklar saçkıran nedeniyle oluşmuştur. Bunun tedavisi için Sadbe losyon ve HP 10mg Biotin tablet kullanmalısınız.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 21. hocam 16 yaşındayım 2 senedir saçım dökülüyor ve baya cansız genetik olarak dökülme var bizde ne kullanırsam saçlarımın dökülmesi azalır ve yavaşlar.keratin canlandırmak için işe yarar mı?

  • Simdilik sadece Biotin tablete başlayın, günlük 10 mg kullanın, 18 yaşından sonra tedavinizi tekrar düzenlemek gerekir.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 22. Merhaba hocam 28 yaşındayım bnm saçlarımda son 3 aydır sadece tepe kısmında seyrelme var ama ön tarafta yanlarda arka kısımda saçlarım gür sizce ne yapmam lazım

  • Tepe kısmında seyrelme ve dökülme gemetik dökülme bulgusudur. Hairforte sprey ve Xpecia tablet başlamanızı öneririm.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 23. Hocam ben 30 yasindayim saclarimda son 2 senedir baya seyreldi disarda calistigim icinde surekli bere takiyorum 1 aydir zeytinyagi yumurta bemanten ve e vitsminilerini karistirip suruyorum ise yarar mi ve gurlestirmek icin ne tavsiye edersiniz

  • Eğer bere taktığınız için döküldüğünü düşünseniz de neden araştırılmalı.Bereye bağlı çok yoğun dökülme yaşanmaz.Bazı sistemik hastalıklar yada erkeklerde sıklıkla genetik dökülme nedeniyle saçlar dökülür. Bu nedenle bir deematologa görünmenizi öneririm.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 24. Selamun aleykum Hocam kolay gelsin size bi surum olacak hocam benim saçlarım önden her iki tarafta seyrelme oldu 2 yıl icinde oldu ama öyle duryur ne düzelme var nede kötüye gidiyor ailede kellik yok yok çok sprey kullandım cildiye doktoruna da gittim birkaç ürün sprey verdi ama işe yaramdı Hocam ne yapmam lazim yaşım 28

  • Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama erkekte ön çizgi yaş ilerledikçe maskuleni ifade eden şekilde ‘M’ harfi şeklinde olur,ergenlik ve öncesi düz çizgi şeklindedir ve cinsiyete özgü bir ifade yoktur.eğee bu şekilde ise ve dökülme yoksa saçınızın cinsiyetinize özgü alacağı şekil budur ve tedavi almanıza gerek yoktur
   Op. Dr. Atilla Kaya

 25. MERHABA KOLAY GELSİN BENIM SAÇLARIM İNCE TELLİ VE SEYREKLİK VAR NE YAPMAM LAZIM ZEYTİN YAĞI VE YUMURTA SARISI İYİLİŞTİRİRMİ ?

  • Doğuştan seyrek ise yapabileceğiniz tek şey saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlayacak tedavi almanız, saç miktarını değişmez ama teller kalılaşırsa saçınızdaha volumlu görünür. Bunun için xpecia tablet kullanabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 26. Merhabalar hocam 29 yasındayım saclarım son 1 yılda %15 beyazladı ve öncesinde seyrelmisti.Sac cizgim yıllardır aynı ama seyrelme oldu sadece,gürlestirmek adına ne yapabilirim.Almanyada yasiyorum bu arada

  • Beyazlaşma biotin 5mg günlük kullanırsanız yavaşlar. Seyretme içinde xpecia tablet başlayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 27. Hocam merhaba. Benim saçım lise döneminde başlamak üzere dökülmeye bağlı seyreldi. Genel bir seyrelme var; ancak ön bölgede biraz daha farkedilir durumda. Şu an 31 yaşındayım. Ne kullanmamı önerirsiniz?

  • ön tarafta seyretme daha fazla genetik dökülmesin var demektir. Xpecia tablet ve hairforte sprey başlayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 28. hocam merhaba.bioplas ince telli saçlar için olanı alsam hacmine bir faydası olur mu.iyi günler

  • HP biotin tablet 10 mg kullanmanızı öneririm,hem hacminin hem kalınlığının artmasını sağlayacaktır.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 29. Hocam 22 yaşındayım. Saçlarım ince telli ve önü doğuştan seyrek,cansız ve hacimsiz
  Acaba Hp Biotin 10 mg kullansam faydasını görürmüyüm?

 30. Merhaba ben tesettürlü olduğum için çok fazla saç kaybım oldu. Saçlarım çok cansız ve aralarda kelleşme var. Gözle hemen farkedilicek düzeyde. Saçlarda yaralarda çıkmaya başladı. İlk başlarda havasızlıktan dolayı dikkate almadım ama artık korkutuyor beni sizce ne yapmalıyım

 31. Hocam benim sacım son 5 ay dır önlerden hafif dökülme oldu şuan sacımın önleri hafif belli oluyor daha yaşım 19 ön tarafı nasıl gürleştirebilirim çinko hapı ve haırforte sprey kullanıyorum faydası olurmu yada sizin tavsiye edeceğiniz birşey varmı
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hairforte spreye devam edin,çinko yerinede xpecia tablet başlayın

 32. Hocam merhaba saçlarım çok fazla seyrek ve yaşım 18 doktora gitmeyi düşünüyorum ama pek olumlu değilim ne yapmamı önerirsiniz lütfen yardımcı olun
  Op.Dr.Atilla Kaya
  saçınızın seyrekliğinin nedeninin araştırılması gerekir.eğer genetikse yapacak pek fazla bir şey yok,sadece ürün kullanarak kalınlığını biraz arttırabşlirsiniz.ama hastalığa bağlı yada bir soruna bağlı dökülme var ve buna bağlı seyreklik oluştuysa neden tedavi edilir ve saç için destek tedavi alırsanız istediğiniz sonuca,daha gür ve kaliteli saçlara ulaşabilirsiniz

 33. hocam saça yapılan masajın bir faydası var mı? bazıları hergün belirli dakika masaj yapıyomuş saçına
  Op.Dr.Atilla Kaya
  evet vardır,en başta kanlanmayı arttırır,

 34. merhabalar Hocam benımde son 4 yıldır saclarım ıyıce dokuldu suan seyreklesme oldu yanlardan acılma var ne yapmalıyım gürleşmesi için
  Op.Dr.Atilla Kaya
  saç dökülmesine yönelik ürünler kullanabilirsin

 35. Hocam merhaba. Saçlarımın ön kısmı doğuştan seyrek kıvırcık birde doktora gittim kan değerlerimde veya başka bir problem olmadığını söyledi panplus ve minoxil önerdi kullanıyorum saç dökülmem 1 yıldır başladı çoğaldı 1 aya yakındır kullanıyorum aZda olsa dökülme azaldı şampuan olarakta alpecin verdi kullanıyorum sizce yararını görür müyüm ? Önereceğiniz bir şey var mı ? Birde her dökülen saçın kökü biter mi yeniden çıkma olasılığı var mı ? Minoxil daha fazla döküyor gibi sanki saçlarımı teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  her saç teli mutlaka dökülür,yeniden çıkar.ailesel dökülmede DHT nin kıl köküne verdiği zarar nedeniyle bu dökülüp yeniden çıkma sıklığı artar,saçlar giderek daha cansız hale gelir ve birgün kılı üreten yapı artık kıl yapamaz hale gelir ve kellik oluşur.minoxil minyatürleşen kılların dökülmesini hızlandırır fakat düzenli kullanımla sağlıklı saçlarınız gelecektir

 36. Hocam saclarim kalin ama tepelerde seyrelme baslamis sizce ne yapmaliyim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tepelerde seyrelme olması erkek tipi dökülme belirtisidir.genetik dökülme tedavisini araştırmalısınız

 37. Hocam xpecia ile genetik dökülme durur mu?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  %70 oranında durdurur

 38. Hocam 1.5 sene önce aknetrent kullanmıştım bende çok yoğun saç dökülmesi yapmıştı şu an saçım biraz seyrek ama dökülmem az eski saçlarıma kavuşabilir miyim? Yaş 18
  Op Dr Atilla Kaya
  istediğin sonucu alana kadar HP biotin 10 mg kullanabilirsin

 39. 21 yaşındayım ve saçlarımı çok fazla seyrek. İleride kel kalmaktan korkuyorum. Nasıl gürleştirebilirim? Doğal şampuan veya takviye ilac mı kullanmam gerekir. Saçlarım dökülmüyor.
  Op Dr Atilla Kaya
  seyrek saça yapacak pek fazla bir şey yok.xpecia tablet kullanıp kalınlıklarını artırabilirsin biraz

 40. Hocam merhabalar iyi çalışmalar benim sacim genel olarak seyrek ince telli xpecia veya biotin kullanırsam kalinlastirabilirmiyim saç tellerini
  Op Dr Atilla Kaya
  kalınlaşması beklenir

 41. benim saçımın önleri hafif seyrek ve şuan saçım ağzıma kadar geliyor saçımı 3e falan vurdursam gür olarak uzarmı?
  Op Dr Atilla Kaya
  hayır.dökülme nedenini tedavi etmedikçe gür olarak uzamaz

 42. Hocam benim doğuştan saçım seyrek ve aileden gelio dayimgilde benim gibi benim saçının türleşme ihtimali var mi varsa nasıl gurlesir şimdiden teşekkürler…
  Op Dr Atilla Kaya
  doğuştan seyrek saç gürleşmez

 43. Yazdan sonbahara geçişte saçlarım aşırı döküldü zaten ince telli olan saçlarım çok yıprandı şekil almaz oldu doktora gittim televium tablet verdi acaba işe yarar mı benim olaya birde mevsimsel dökülme diyorlar olabilir mi teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  Mevsimsel saç dökülmesi çok konuşulur ama aslında o kadar belirgin olmaz, ek olarak günde 1 tane 10 mg B7 vitamin tableti alabilirsiniz.

 44. hocam meraba benim saclarım dogustan az ve seyrek, sac tellerim kalın fakat saclarım az ve hic uzamıyor uzadıkcada sac uclarım yıne kırılıyor doktora gıttım demir eksikligin var dedi ferro sanol verdi 3 ay kullandım sonraki gidisimde yine 3 ay kullanmamı tavsiye etti cınko ılacıyla kullanıyorum, kan degerlerım normale geldıgınde saclarım gurlesıp uzar mı cok uzuluyorum barız bı dokulme yok fakat az sacım var yardımcı olursanız cok sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saça yönelik ürünlerde kullanmalısın

 45. merhaba hocam. Ben 21 yaşındayım saçlarım doğuştan oldukça seyrek. Bu ara alternatif tıp doktorlarından birinin verdiği yağ karışımı ve sabunu kullandım fakat saçlarımda olağanüstü bir dökülme meydana getirdi. Bunu bırakıp fiyto adlı bi markanın şampuanını kullanmayı düşünüyorum. Aynı zamanda erkek kardeşim de minoksil sprey kullanıyor fakat saçlarında herhangi bir değişim veya gelişim yok. Ben bayanlar için olanını kullansam fayda eder mi acaba ?.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  saç dökülmesine yönelik ürünler kullanabilirsiiz

 46. Hocam doktor bi şey söylemedi ama ben minoxidilin yanında 5 mg biotin alıyorum 5 mg yi 10 mg ye çıkarmalımıyım asıl sorduğumda şuydu minoksidil in reçetesinde ilacı bıralınca etki ortadan kalkar diyor yani ben minoksidil i bırakınca saçım tekrardan dökülecekmi yine belirtiyim genetik dökülmem yok

 47. Hocam ben 9 ay aknetrent kullandım kullandığım süreçte kafamın üstü oldukça seyrekleşti hatta kafamın arkasından ve faullerin olduğu kısımlardan bile biraz dökülme oldu ama o kısımlar seyrekleşmedi ben aknetrent i bırakınca dökülmem günde 20-25 tele düştü ama dökülenler geri çıkmadı genetik dökülmem yok doktor bana minoksidil verdi 6 ila 9 ay arası kullanıp bırakmamı istedi size sorum şu bırakınca çıkanlar geri dökülürmü genetik dökülmem yok yaş 18
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aknetrent saç dökülmesine neden oluyor.beraberinde mutlaka biotin de alınmalı.günlük 10 mg biotinde almalısın

 48. Arkadaşlar saçlarım çok seyreldi. Gürleşmesi için hangi maskeyi veya yağı kullanmalıyım? Önerileriniz neler ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle saç seyrelmesinin nedeni belirlenmeli.ona göre tedavi almalısınız.ailesel saç dökülmesi ise kullanacağınız yağ ve maskeler fayda sağlamaz

 49. sinem başaran

  saçlarım aşırı dökülüyor belirli bölgelerde seyrelmeler var ve elimle dokundugumda bir avuç geliyor bıttım sabunu kullanmaya başladım ve sarımsak tedavisini okudum bıttım sabunu ve sarımsağı birlikte kullansam zararı olur mu sarımsak dökülmeyi engeller mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  zararı olmaz. sarımsak saçkırana etkilidir saç dökülmesini etkilemez

 50. Sinemaki bemiks ve badem yağı bunları kullandım sona dökülme başladı doktora gittin demirim çok fazla düşükmüş ilaç kullanıyorum dökülme biraz durdu gibi ama saçlar sanki çıkmıyor önden artık şampuan kullanmıyorum sabun kullanıyorum birde saçıma sarımsak ve saf zeytinyağını sürüyorum kullananlar var iyi geldiğini söylüyor annemi de ikna edebilirsen x pecia alıcam bi de genetik olabileceğini düşünüyorum babamında döküldü saçı ama ben saçlarımı kaybetmeden önlem almak istiyorum çünkü küçük küçük tüyler var ama bunlar da dökülüyo eline geliyor .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  babadan kıza genetk geçiş seyrektir sak konusunda

 51. Meraba ben yazın saç uzatmak için kür uygulamıştım saçıma ama saçlarımı çok döktü bu kür yarısı gitti önler açıldı ama dökülen yerlerde tüylenmeler göremiyorum dökülmenin üzerinden 3-4 ay gibi bi süre geçti sizce xpecia tablet kullansam saçlarım yeniden çıkar mı. Yaşım 16 . ???
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çıkarması için kullanabileceğiniz en etkili içeriğe sahip ama ne kürüymüş anlamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.