Saçta kuruluk va kaşıntı

Kuruluk daha çok kafa derisinden salgılanan yağ miktarıyla ilgili bir sorundur ve güneş, rüzgar gibi doğal yada kuaförlük hizmetlerinin yapabileceği tahribatlara saçın dayanma gücünü azaltır ve kırılmalar,çatallanmalar olur.Kuruluğun sebebi kişide saç diplerindeki yağ bezlerinden salgılanan yağ salgısının azaldığı durumda ortaya çıkar.

Alkali yapıda olan sabun kullanımı sık görülen saç kuruma sebeplerindendir.Bütün sorunlarda olduğu gibi varsa sorunun asıl sebebi ortadan kaldırılmalıdır.Sabun yerine kuru saçlara uygun şampuan kullanılmalı yinede kuruluk hissi varsa uygun saç kremleri kullanılmalıdır.Uygun şekilde kullanılan kremler kuruluğun saça vereceği zararları engeller.

Kuruluk cildin elastikiyetini bozduğu için kaşıntı ve kepek sık görülen bir durumdur,bu kaşıntı sıklıkla mantar ve seboreyle karıştırılsa da onlarda yağlanmada artış görülür.

saçta kuruluk ve kaşınma

One comment

  1. Merhaba.sacimda kasinti ve sivilce var bunu nasil onleyebilirim bilgilendirmeniz onemle rica olunur bu dertten kurtar beni hocam saygilarimla..
    Op.Dr.Atilla KAYA
    Saçlı deride sivilce çıkmasına genellikle net sebep bulunamaz,önerdiklerimden genellikle olumlu sonuç aldığım dermotto solusyonu araştırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.