Türkiyedeki şampuan markaları

Her halde en fazla çeşidi olan kişisel bakım ürünü şampuanlardır, bulabildiklerimin sayısı bile neni şaşırttı.İnternette bulunabilen şampuanlar özet olarak etkileriyle birlikte yazılmıştır. Özelliksiz şampuanların tümü marketlerde bulunan şampuan markaları olarak değerlendirilmiş etkilerinden söz edilmemiştir.
Etkilerine göre sınıflanan şampuanlar dışındakiler reklamlarında her derde deva gibi sunulsa da içerik açısından bakıldığında hepsinin market tipi şampuanlardan farkı olmadığı ayrıca sınıflama yapılmamıştır.
şampuan
Saç dökülmesine etkili şampuanlar ; Bu amaçla kullanmak çok mantıklı değildir çünkü saç dökülmesi ilaçlarla tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır ve şampuanların çok etkisi olmaz, ancak içerisinde LSSRE (saw palmetto özütü) ve biotin içerenler tercih edilebilir.
Climbazol içeren şampuanlar ; yağlı egzama ve yoğun kepek tedavisinde etkilidirler.
Seboderm, Foika, Hegor, Relieve, Oliprox
Ketokonazol içeren şampuanlar ; kepek tedavisinde kullanılırlar.
Ketoral Nizoral Konazol
Biotin içeren şampuanlar ; kırılarak dökülen saçlar için önerilirler
Sawpoo, Vita tress, Avalon, Biotina, Natures gate, Jason, Fructis, Fast
Bebe şampuanları; daha az zararlı maddeler içerir, bebeklerde kullanılır ancak hassas ciltli erişkinler de kullanabilir.
Otacı Uni Bebedor Chicco Sentor Ersağ Dalin, Komili Mustela Duaxine Bübchen Canbebe Pine Johnsons Popolin Sebamed Bebemis Organicare Farmaci
Market tipi şampuanlar, bir çoğunda akla hayale sığmaz etkilerden söz edilse de daha çok temizlik için kullanılır, bazıları hafif kepek tedavisinde kullanılabilir.
Elidor Clear Duru Blendax Gliss İpek Hoby Dove Loreal Nivea Pantene Head & shoulders Zeytuni Komili Kerastase Prozink Nivea Bioderma Elseve Rejoice Palmolive Syoss Fiyto Dermokil Plantur Schauma Ducray Revigen Farmasi Sebamed Bioblas Hacı Şakir Biomen İzorya Blue ocean Xtreme Colorflage Hayat Samjs Sp Mr taylors Jwanan Habipoğlu Priorin Prof Saraçoğlu şampuan Mension Seranem Fonex Else Ceradolin Sansai Alpecine Bioxcin Herbalife Argan cure Anti-aging Moraccan Zinco Organicum Tresan Vitalizing Bi collagen Otacı Tony guy Nashi Oriflam DFN defne Morfose Kerium Plesanta Softto Naturway Developer Expert Restorex Axe Eeose System Garlex Telovium Berenis Revita Doa Isırgan Aloe jojoba Phiton Kadolin Sülfür Nude Redist Juan juan Vichy Sentor Linola Rephair Sali cade Bc Ersağ Kloran Mecitefendi Dermoday Komili.
Yukarda kısaca etkilerinden söz edilen etki dışında 3080 saç teli, çıkarır, 1 ayda 6800 saç teli, çıkarır gibi akla, mantığa, bilime aykırı ve tümüyle yalan iddialara kanarak ürün almamalısınız.

şampuan markaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.