En iyi saç ekim merkezi

Hangi kliniğe sorsanız yaklaşık aynı cevabı alırsınız “en iyi biz ekiyoruz” sözünü duyarsınız ama bunlardan biri yada bir kaçı en iyi ekim yapandır hepsi en iyi olamazki  .
Peki araştırırken en iyi saç ekim merkezini nasıl bulursunuz ? Araştırmaya doğal olarak öncelikle internetten başlayacaksınız.
İnternette araştırırken şunlara dikkat etmelisiniz;
– Siteye eklenmiş saç ekimi vakalarında fotomontaj yapılmışmı
– Daha yoğun görünmesi için topik kullanılmışmı
– Dik çıkmayı kamufle etmek için jöle benzeri ürün varmı
Bunları fark ederseniz bilinki onlar sahtekardır ve uzak durun.
Söylemlerinde ; eski saçlarınızı kazanacaksınız, 18 yaşındaki gibi olacaksınız, gençlik yıllarınızı özledinizmi gibi aklınızı çelecek cümleler kullanılmışsa yine uzak durun çünkü bunların hiçbiri mümkün değil.
Bu araştırmalarla bir kısmını eledikten sonra yüz yüze görüşmeye gitmelisiniz.Yüzyüze görüşmede ise şunlara dikkat edip ezberlediğiniz şu soruları sormalısınız.
Görüşmeyi doktorla yapın, ikna etmek konusunda eğitim almış müşteri temsilcisiyle görüşmeyin, doktor ameliyatta diyerek sizi onla görüşmeye ikna etmeye çalışırlarsa ya doktorun çıkmasını bekleyin yada görüşmeden ikna olmamak ve daha sonra ayrıca doktorla görüşmek üzere onla görüşün.
Saç ekimi ciddi bir tıbbi girişimdir, saçınızı ekecek kişinin eğitim düzeyini mutlaka sorgulayın “saç ekim uzmanı adıyla” sizi aldatmaya çalışırlarsa ikna olmayın çünkü Türkiye de saç ekimi uzmanı diye bir uzmanlık yok. Doktor “ekimi kendim yapıyorum” derse sorularınıza devam edin ama “ekip olarak ekiyoruz” derse bir kez daha düşünün çünkü ekip dediği lise mezunu çocuklardan oluşan bir ekiptir ve doktorun kendisi sadece sizi ekimden sonra görür.
Hiçbir tıp eğitimi almamış bünyesinde doktor bulundurmayan “saç ekim koordinatörü” gibi ne anlama geldiği belli olmayan bir ünvanla işletilen yerlerden olabildiğince uzak durun, sorumluluğunuzu mutlaka bir uzman doktor almalıdır. Yoksa sağlık ticaretine kurban gidersiniz.
Köklerin kaç derece açıyla ekileceğini rakamsal olarak öğrenin “yatık ekiyoruz” sözünün bir değeri yok çünkü 85 derece tam dik olan 90 dereceden daha yatıktır ama diktir.Saç bölgelere göre 45-55 derece açılarla ekilmelidir.
Ekilecek delikler nasıl açılacak ? kanal açılarak yapılan ekimde var olan saç köklerinin ve o kökleri besleyen kılcal damarların zarar görebileceği bilinmektedir bu sebeple mümkünse kanal açmadan iğne ile delerek ekim yapan yerleri tercih edin.
Kökler donör alandan alındıktan sonra ne kadar dışarıda bekletiliyor ? Kökler oksijensiz kalmaya çok dayanıklı değildir dışarıda bekleme süresi 3 saati geçtiğinde köklerde ölüm oranı artar. Kökleri bekletmeden ekim yapılıp yapılmadığını sorgulamalısınız.
Saç ekimi hastane ortamında yapılmalıdır saçmalığına asla inanmayın, yeterince steril çalışılan doktor muayenehanesinde gönül rahatlığıyla ektirebilirsiniz.Hastanenin izbe bir köşesinde saç ektirmektense uygun bir klinikte ektirmek daha sağlıklıdır ama ne yazık ki bütün dünyada ofis ortamında yapılabilen bu işlem Türkiye de yasa gereği hastaneye zorlanmaktadır. Önemli olan ortam değil ekimi kimin ve nasıl yaptığıdır.
Tüm bu soruları sorup aldığınız cevaplardan ikna olduktan sonra ücret kısmıyla ilgilenin, başlangıçta ücretle ilgilenirseniz en ucuz yere çok pişman olacağınız bir saç ekimi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Kötü yapılmış bir ekimi düzeltmek sıfırdan ekimden çok daha zordur.
dik çıkan saç ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.