Analiz nasıl yapılır

Analiz diğer bir deyimle inceleme yüksek rezolusyonlu kamerayla görüntüleme esasına dayanır. Görüntü kalitesi ve görüntüyü değerlendiren uzmanın bu konudaki birikimi teşhis ve seçilecek tedavide önem arz eder.
Yüksek görüntüleme kapasitesine sahip kamera kafa derisine yaklaştırılarak görüntü alınır. Yapılan bu gözlemde saç ve saçlı deri ayrıntılı incelenir ve bu inceleme sonucunda hastaya gerek duyulan ilaçlar veya şampuanlar önerilir. Elde edilen kamera görüntüleri daha sonra kıyaslanmak istenirse saklanabilir.
Saç analiziyle şu sorunlar tespit edilebilir
-Aşırı yağlanma
-Kepek
-Seboreik dermatit
-Mantar
-Sivilcelenmeler
-Saçta seyrelme
-Tüyleşme (minyatürizasyon)
-Saçlarda kırılma ve çatallanmalar
-Matlaşma
-Kalite kaybı
-Ben
-Bit ve yavşakları veya varsa başka parazitler
Bu sorunlardan biri tespit edildiğinde uygun ilaçlar verilir sonraki dönemde hasta kontrollere çağrılarak tedavi öncesi durumla kıyaslanıp tedavinin başarı düzeyi anlaşılmaya çalışılır. Çıkan sonuca göre tedavi değiştirilir veya aynısına devam edilir. Saç ekimi öncesi yapılan analiz ve kayır ekimden sonraki başarının değerlendirilmesinde de kullanılır.
Saç analizi alışılmış bir şekilde ve yaygın olarak eczanelerde yapılmaktadır bu durum biraz ticari ilişki düşündürse de saç sorunu olanlara hizmet götürülmesi akıllıca bir uygulamadır, tamamen para kazanmaya odaklanmış olabildiğince en karlı ürünleri satmak amacıyla saç analizini tuzak gibi kullanan eczacıların olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Eczaneler dışında meraklı ve hastasını daha iyi bilgilendirmek isteyen dermatoloji uzmanları ve güzellik merkezlerinde de kullanmaktadır.
Sonuç olarak saç analizi ultrason MR veya tomografi gibi bir tür görüntüleme yöntemidir ve tedavi seçiminde yol gösterici olabilir.

saç analizi nasıl yapılır

5 comments

  1. Merhab hocam benim oglumun saclari dügüm oluyor buda onları acmak icin oynuo ve yoluo kafasinin ortasinda saç seyreldi cok rahatsiz oluyor çaresi varmi lütfenn sesimi duyun yardim edin şampunlari deyistirdik olmadi kestirdi uzayinca yine aynı lutfennn cevap verinn

  2. sacta incelme ve ciddi dökülme var

  3. Merhaba hocam butun sorularımı sabirla okugup cevap vrrdiginiz icin size tesekurlerimi sunarim.yine takıntılı ben.istanbulda okadar eczaneye sordum analiz yapan cıkmadı karşıma.ben yaptırmk istiyorum hastaneler yapar mı birde saçım açıcıdan yanmstı.bunun zarar vdrjp vermedigi analizde ortaya cıkatmi.okb yim takntm sac uzerine malesef.
    Op.Dr.Atilla KAYA
    http://www.sacdokulmesitedavisi.net te sanırım yayınlanıyor düzenli bir şekilde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.