saça göre şampuan seçimi

Diğer tüm kişisel bakım ürünlerinde olduğu gibi en uygun şampuanı araştırıp onu tercih etmeniz genel olarak saçınızla sorun yaşamamanızı ve daha kaliteli saçlara sahip olmanızı sağlar. Şampuan seçerken şunları aklınızda bulundurabilirsiniz;

Normal saçlar için şampuan; Saçlarınızı yıkadıktan sonra yirmi dört saat içinde yağlanmıyorsa saç ve saçlı deriniz normal demektir. Yağ üretimi dengededir. Bu yüzden normal saçlar için üretilmiş şampuanları tercih etmelisiniz. Bu şampuanlar saç ve saçlı derinin nem ve yağ oranını dengede tutar. Böylece saçlarınızın kuruyup kırılması engellenmiş olur.

Yağlı saçlar için şampuan; saç ve saçlı derisinde yağ oranı fazla olan kişiler bu grup şampuanları kullanmalıdır. Her gün ya da gün aşırı kullanılması durumunda saçtaki yağ oranını dengeler. Saç ve saçlı derideki yağ dengesini sağlayan bu şampuanlar aynı zamanda statik elektriği de azaltır.
Kuru ve boyalı saçlar için şampuan;Saç boyaları, renk açıcılar, perma solüsyonları gibi kimyasallar, sık fön gibi uygulamalardan, fiziksel olarak zarar görmüş saçlar için uygun olan şampuanlardır. Yenileme ve bakım özelliği açısından geliştirilmiş formülleriyle saçın kaybettiği nem dengesini yeniden sağlarlar.
Zayıf ve yıpranmış saçlar için şampuan; Hastalık, stres, ilaç kullanımı gibi çeşitli nedenlerle sağlığını koruyamayan ya da kaybetmiş yoğun bakım isteyen saç tipleri için uygun olan şampuanlardır. Kremli formülleri sayesinde saçların kolay taranmasını sağlar, onarıcı ve canlandırıcı özellikleri ile saça yoğun besleyici bakım sağlarlar.
Kepekli saçlar için şampuan; Kepeğe karşı etkinliği kanıtlanmış aktif maddeler içerirler. Düzenli olarak kullanıldığında gözle görülür ölçüde kepek oluşumunu engeller. Yoğun kepek varsa climbazole içeren şampuanlar kullanılabilir.

Dökülen saçlar için şampuan; Saç dökülmesini önlemede şampuanların etkinliği yüksek olmasa da yine saç dökülmesini azaltmak ve şampuanın saça verebileceği zararlardan korunmak için bitkisel içeriğe sahip, Saw palmetto ve Biotin içeren şampuanlar kullanılabilir.

Kremli şampuanlar; Yağlı saçlar hariç her saç türünün gereksinimlerine göre formüle edilen ve bakım özelliği ön plana çıkan ürünlerdir.

Yağlı saçlara sahip olan kişilerin kremli şampuan kullanması saçlarının daha çabuk yağlanmasına neden olur. Bu sebeple krem kullanmaya çalışın.

ş-Şampuan sitesinden alıntıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.