Sıcak su saç dökermi

Sıcak su derecesine göre cilt ve cildin derinliklerine zarar verebilir.Cildin yüzeysel olarak hafif kızarması için 60-65 derecelik su olması gerekir,daha derin katların hasar görmesi için yani saç köküne zarar verebilmesi için su sıcaklığının 70 derece ve üzerinde olması gerekir.
Banyo suyu genellikle 40-50 derecedir,bu ısıdaki su cilde ve saç köküne asla zarar veremez bu sebeple saç dökülmesinde banyodaki sıcak suyu suçlamak son derece anlamsızdır.
Bazı kişilerde sıcak su kepekleneme ve yağlanmaya sebep olabilir ama dökülmeye asla neden olmaz.

sıcak su saça zarar verirmi

3 comments

 1. Selam hocam askerden sonra saçımda bir yağlama ve saç derimin tam ortasında sivilce ve yağlanma aşırı derecede kaşıntı var ve saçımın üst bölgesinde dökülme oluyor şuan bir seyrelme oluştu sizce bu neyden kaynaklanıyor ve önereceğiniz bir ilaç var mı

  • Egzama tarif ediyorsunuz. Dermotto losyon ve zwbodeem şampuan kullanabilirsiniz. Saç dökülmesi içinde xpecia tablet ve HP biotin 10 mglık tablet başlayın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. selam hocam. saçtan kirlerin iyicene arınması falan için karbonatla temizleyin diyorlar bunun bilimsel yanı var mı, tavsiye edermisiniz? birde ben uzun senelerdir saçımı hep sıcak suyla yıkamıştım, yağlanma dışında bir kötü tarafını görmedim ama geçen bir yazı okudum sıcak suyla saç yıkayanların saçları daha geç beyazlarmış, benim yaş 28e yaklaşıyor ve çok az beyaz var , acaba bu sıcak suyun etkisi olmuşmudur yoksa tamamen genetik mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  saç beyazlaması daha çok genetiktir.sıcak su tam tersi saça zarar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.