Saçtaki cansızlaşmaya bitkisel çözüm

Cansızlaşma bayanların sıkça karşılaştığı bir durumdur ve kişiyi bakımsız gösterir.Özellikle stres ve yoğun rejim dönemlerinde vitamin ve mineral eksikliği, güneş, klorlu su, aşırı sıcak uygulama gibi dış etkenler, çeşitli hastalıklar ve hormonal değişiklikler gibi pek çok sebeple saçlar canlılığını kaybedebilir.

  Saçlarda cansızlaşma görüldüğünde bu sebepler araştırılmalı ve ortadan kaldırılmalıdır.Net bir sebep bulunamıyorsa uzmanın fikri alınmalı ve bilimsel araştırmalar yapılmalıdır.

* Papatya yağı,Mersin yağı,Biberiye yağı Defne uçucu yağı,Portakal yağı.Çam terebentin esansı (tüm yağlar eşit oranda birer kahve fincanı)

   Yukarıda saydığımız bitki yağları cansız saçlar için tam bir bakım sağlayacaktır. Saçlarınızın görünümü değişecek ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız. Tüm yağlardan eşit miktarda bir kap içerisinde karıştırılıp saç diplerine masaj yaparak sürünüz. 1 saat kadar bekletip ılık su ile yıkayınız. Bu bitki yağı karışımını haftada 2 defa saçınıza uygulayınız. Saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız.

*Malzemeler:

 2 yumurta,1 yemek kaşığı zeytinyağı,1 tatlı kaşığı gliserin,2 yemek kaşığı elma sirkesi,

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı:

2 Yumurta sarısını çıprtıktan sonra 1 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 tatlı kaşığı gliserin, 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırın saçınız ıslakken bu karışımı uygulayın, 30 dk. beklettikten sonra durulayın. Saçlarınız güçleninceye dek haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

*Cansız ve mat saçlar şampuandan sonra demli çayla durulanabilir.

*Fesleğen  ile saç diplerine masaj yapılması köklerini güçlendirir

Bu uygulamalara ek olarak saçı kökünden besleyerek kalite artışı sağlamak için günlük 2 mg B7 vitamini almak bitkisel tedavilere bilimsel destek verecektir.Bu sayede alınan cevap daha iyi olur.Cansızlaşmayla beraber dökülmede varsa o zaman biotinle birlikte başka besleyicilerde içeren tabletler tercih edilebilir.

Share

Bu haber 21 Ekim 2013 tarihinde tarafından Sağlıklı Saçlar kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Saçtaki cansızlaşmaya bitkisel çözüm için 1 yorum yapılmış


furkan
25 Ocak 2018

Hocam sitenizi inceliyorum 1 saati geçti 😀 çok güzel paylaşımlarınız var. Burdada bir sorum var bende çam terebentini yağı var bide jojoba hint yağı falan. En son bu çam terebentini aldım lakin bunu şampuanın içine sadece 10 damla dökün diyorlar ama ben şampuana değilde yağ karışımıma koymak istedim. 10 damla koydum karışımıma lakin okadar az geldiki bu küçük çam terebentin şişesi bu şekilde 10 yılda zor biter heralde. 150ml civarı bir yağın içine 10 damla yeterlimi anlamadım, sizce en azından çam terebentinin yarısını falan mı döksem acaba nedersiniz hocam, 50ml’lık şişe
Op.Dr.Atilla Kaya
var olan herşeyi kullanmak zorunda değiliz.:)


Yorum yapın


kudanil