En iyi saç ilacı

Tüketiciyi yönlendirmemek için ilaçlarla ilgili verilen bilgiler mümkün olduğunca marka ile değil aktif maddenin adıyla yazılmıştır. Araştırıp sonuçta kendiniz karar vermelisiniz. Dünyada en fazla ilaç ve destekleyici ürün sanırım dökülme sorunu için üretilmektedir ve sayıları bini bulmaktadır ama ne yazık ki etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış madde sayısı oldukça azdır, bunun dışındakiler beklentileri karşılamaktan çok uzaktır. Saç dökülmesi sorununun yaygın olması da büyük bir pazar oluşturmaktadır. Pazarın büyüklüğü uyanıkların  iştahını kabartmaktadır buna bağlı olarak hiçbir işe yaramayan yüzlerce ürün eczanelerin raflarını doldurmakta hatta bazen vur kaç taktiğiyle abartılı internet reklamlarıyla internet siteleri doldurulmaktadır.

En İyi Saç İlacı; Saç ilacı dendiğinde tabiî ki saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ilaçlar akla gelir, ancak saçlı deri sorunlarından yağlı egzama (seboreik dermatit) kepek (dandruf) gibi sorunlar da çok yaygındır ve ilaçlarla tedavi edilebilir. Dökülmeyi önlemeye yönelik dünnyada 3 hammadde vardır.

Procapil; Saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş bir hammaddedir.Minoxidil gibi kök beslenmesini arttırıp kökü uyarırken bölgesel olarak DHT yi bloke ederek finasteridinde etkisini gösterir bu sayede başarısı ikisinin toplamına yakındır.Bölgesel kullanıldığı için hormonlar ve cinsellik üzerine yan etki yapmaz. Kadınlar için % 2 v erkekler için % 3 lük formlar şeklinde üretilmektedir.Piyasada farklı şekillerde abartılı oranlarda yada içinde ne kadar procapil olduğu belli olmayan ürünler vardır üretici ve satış kanalları güvenilir ürünler alınmalıdır.

Minoxidil; İlk üretimi yüksek tansiyon hapı şeklindedir ama kıllanma şeklinde yan etkisi görülünce hap toplatılmı ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanımı başlamıştır.Kadınlar için % 2 erkekler için % 5 lik formları vardır.Piyasada rogain,rogan,kirkland adlı spreyler olarak satılır.Satın alınırken üretici ve satış kanallarının güvenilir olmasına dikkat edilmelidir.Rogain üçlü spreyi 180 TL ye alabildiğiniz gibi 6 TL ye de alabiliyorsunuz yine benzer şekilde aynı maddeyi içeren minoxil spreyin satış fiyatı 54 TL iken 23 TL ye satan yerler de vardır bu fiyat farkı şüphe uyandırmaktadır.

Finasterid; Prostat büyümesi tedavisi için üretilmiştir kullanıcılarında saç çıktığı gözlenince daha düşük dozda dökülme tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır,cinsellik üzerinde ciddi yan etkileri sebebiyle kullanımı sınırlı kalmaktadır.Menopoz yaşındaki kadınlar dışında doğurgan yaşta kadınlarda asla kullanılmamalıdır.Piyasada propecia (1 mg) ve proscar (5 mg) diye tabletler olarak satılmaktadır.Minoxidille birlikte kullanımı önerilmektedir birlikte kullanımı halinde başarı daha yüksektir.

en etkili saç ilacı

Doğru tedaviyle bu mümkünmü 🙂

Şampuan seçimi; Saç dökülmesini durdurduğu söylenen şampuanların dökülme üzerinde etkili olma ihtimali yok diyecek kadar azdır,doğrusu dökülmeye yönelik ürün kullanmaktır illa sadece şampuan kullanılacaksa bu durumda saw palmetto,  biotin ve provitamin B5 içeren şampuanlar tercih edilebilir.

Formülasyon tabletler; Formülasyon şeklinde yani saça etkili bir çok maddenin bir tablette bir araya getirildiği haplar da vardır.Bölgesel ürün kullanmak istemeyen insanlar için iyi bir seçenektir.Doğru ürün seçimiyle saç dökülmesi konusunda başarılı sonuçlar almak mümkündür.Bu gurubun en çok bilinenleri xpecia tablet, shen min tablet, pantogar (yeni adı pan plus) kapsül ,telovium kapsül, perfectil tablettir.İçerikleri incelendiğinde gerek içerik çeşitliliği gerekse maddelerin miktarı açısından xpecia tablet öne çıkmaktadır, özellikle dökülmeye etkili saw palmetto en etkili düzeylerde etkilenmiştir bunun yanı sıra keratin ve L sistin en yüksek düzeyde xpecia tablettedir..Bunlardan sadece xpecia ve shen min tabletlerin kadın erkek formu vardır diğerleri unisex olarak üretilir.

Özel durumlar;

Menopoza bağlı saç dökülmesi; Menopoz döneminde kadınlık hormonu olan östrojen hormonunun azalmasına bağlıdır,en ideal tedavisi östrojen eksikliğinin giderilmesidir bunun yanı sıra saç besleyici maddeler, saç kalitesini artıran vitaminler ve mineraller içeren ürün kullanımıdır.Menopoz dönemi saç dökülmelerinin tedavisi için geliştirilen menopecia tablet tüm bu içerikler açısından zengin bir ilaçtır ve sınıfındaki tek üründür.Özellikle bitkisel östrojen isoflavon diğer menopoz şikayetlerinin düzelmesine de katkı sağlar.

DUPA (sebebi bulunamayan dökülme); Tüm kafadan yaygın dökülme vardır,sebebi bilinmediği için tedavisi de genellikle mümkün değildir.Bölgesel kullanılan procapil ve minoxidil kullanılabilir ancak uygulama zorluğu ve düşük başarısı sebebiyle pek önerilmez.Ağızdan çoklu madde içeren tabletler (xpecia, panplus, procerin vs) denenebilir ancak bunlar da çok yüz güldürücü olmamaktadır.

Saçkıran ; Çok özel bir dökülme şekli olduğundan ayrı başlık altında incelenecektir, bu konuda en etkiili madde SADBE ( Squarik asit Di Butil Ester) dir. Türkiyede satışa hazır formu yoktur ancak eczanelere yaptırılabilir. Bu yazının yayınından sonra Türkiye’de de üretimi başlamıştır ve eczanelerde satılmaktadır. Benzer şekilde yani sorunun ana sebebini ortadan kaldıran bir diğer madde DPCP (di phen ci piron) sadece eczanelerde yapılarak satılmaktadır, hazır şekli yoktur.

Tedaviye başlamadan önce saç ilaçları konusunda piyasadaki tüm saç ürünlerinin ayrıntılı incelemesinin yapıldığı ve tüketiciyi aldatılmaktan koruyacak geniş bilimsel bilgilerle doldurulmuş www.sacilaclari.com sitesine bakmanızı öneririm

Tüm bunlara rağmen saç dökülmesi tedavisinin % 100 tedavisi mümkün değildir ancak doğru kombinasyonla % 90-95 ihtimalle dökülme durdurulup tüyleşmiş saçların kalitesini arttırmak mümkündür.

Yağlı Egzama İçin En İyi İlaç; Hastaların % 60 kadarında mantar olduğu için en etkili mantar ilacı climbazol içeren şampuan kullanılmalıdır. Yağlı egzama çok şiddetliyse ek olarak dermotto losyon gibi bitkisel kortizon içeren ilaçlar tercih edilmelidir yoksa kortizonların yan etkileri daha ciddi sorun yaratabilir.

Aşırı Kepek İçin En İyi Şampuan; Hafif kepek çok yaygındır ve sıradak kepek şampuanlarıyla düzelir ancak ciddi olanlarda yine mantar olma ihtimali çok yüksek olduğu için climbazol içeren şampuanlardan biri kullanılmalıdır.

Share

Bu haber 8 Haziran 2013 tarihinde tarafından Saç Dökülmesi Çözümü kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 34 Yorum yapılmış

En iyi saç ilacı için 34 yorum yapılmış


Omer55
16 Ocak 2018

xpecia tablet ile perfectil ayni zamanda kullanilabilirmi.. Kullanilmaz ise genetik dokulme icin hangisini onerirsiniz..
Op.Dr.Atilla Kaya
xpecia tablet kullanmanızı öneririm.içeriği daha zengin ve yeterli

Yasin
17 Eylül 2017

Hocam 19 yaşındayım yanlardan saçlarım seyrelmeye başladı sakallarım var ama tam olarak çıkmadı daha eger 1 mg finasterid kullansam sakallarımın çıkmasına engel olur mu
Op.Dr.Atilla Kaya
bu grup ürünler doktor kontrolünde alınmalı

Nejdet
30 Nisan 2017

Oncelikle selamun aleyküm
Hocam ben 19 yaşındayım saçlarımin ön ve orta kısmında seyreklikler oluşmaya başladı genel olarak xpecia hap ve sprey öneriyorsunuz hanqisini kullanmaliyim ve son olarak diyelim ki uzun bi süre kullandım
Yan etkisini gorurmuyüm yan etkisi war midir
Simdiden Tşk ederim
Op.Dr.Atilla Kaya
allerji dışında yan etkisi görülmez

Gizem k
17 Mart 2017

Hocam merhaba, 25 yaşındayım. Bende saç dökülmesi var. Saçım cansız ve ince telli. Bunun için check-up bile yaptırdım. Demir eksikliği çıkmıştı ve bunun için ilaç almaya başlamıştım. Fakat hiçbir gelişme olmadı. Saçım yine aynı şekilde dökülmeye devam ediyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çevremde Panplus gibi ilaçlar öneriliyor ama hangisi benim için doğru olur bilemedim. Hangisi benim için doğru bir ilaç olur yardımcı olursanız sevinirim.
Op.Dr.Atilla Kaya
kansızlık düzelmeden dökülme durmaz ve beraberinde saçınınızı destekleyici ürün kullanmalıısnız

tuna
29 Temmuz 2016

sayın hocam sabırla her soruyu cevapladığınız için kendi adıma çok teşekkür ederim
saç ektireli 2 hafta oldu ne zaman vucut geliştirme haraketlerine başlamamı önerirsiniz birde bende priorin kullanıyorum priorini bırakıp xpecia tablete mi geçsem kusura bakmayın cahilliğime verin sabah 1 adet priorin içsem akşamda 1 adet xpecia tablet sıkıntı olur mu ?
Op Dr Atilla Kaya
olmaz spora başlayabilirsin.xpecia ve priorinde kullanabilirsin

arda
19 Temmuz 2016

saç ekimi yaptıralı 3 hafta oldu sayın hocam priorin tablet kullanıyorum aynı anda xpecia tabletde kullansam sakıncası olur mu? Bu aşamada önerebileceğiniz sprey var mı şimdiden teşekkür ederim
Op Dr Atilla Kaya
pr,orin bitince xpecia kullanmanızı öneririm

Recep
06 Temmuz 2016

Hocam merhaba benim şaçlarım iki senedir seyrelmeye başladı mezotarapi tedavisi oluyorum ayda bir birde perfectil tablet mi içeyim yoksa xpeciamı sizce hangisi daha yararlı olabilir şampuan olaraktan Vichy kullanıyorum
Op Dr Atilla Kaya
xpecia alabilirsin

Neco
05 Ocak 2016

Hocam xpecia tablet mi yoksa perfectil tablet mi hangisini kullanma mı önerirsiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
içerik zengin ve yeterli miktarda içerdiği için xpecia tablet

SYPSHN
17 Aralık 2015

hocam kolay gelsin,2 ay kadar minoxil kullandım ve saçım birazcık kendine geldi kullanmayı bıraktım ve çıkanların geneli dökülmeye ve saçlarım aşırı derecede seylekleşmeye başladı ,elimi saçıma atmaya korkuyorum doktora gittim b12 ve çinko verdi birde konazol isimli şampuan verdi.bi işe yaramadı, minoxile devam mı edeyim yoksa,xpecia tablet ve hair forte sprey mi kullanayım bilgilendirirseniz sevinirim…
Op.Dr.Atilla KAYA
genetik tip dökülmen olduğu için saçının varolmasını istediğin sürece ilaç kullanmak zorundasın.minoxidil yada hairforte yanında xpecia tablet kullanabilirsin

Coscun
26 Kasım 2015

http://www.eniyisacekimi.com/ bu site sizmi ait acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
hayır değil

Tülin
23 Kasım 2015

Hocam d vitamini demir eksikliğim var. Ayrıca erkek tipi saç dökülmem var. D vitamini demir biotin pharmaton vitamin ve minoxil %5 kullanıyorum. Evzacı saw palmetto önerdi aldım ama kullanmadım. Saw palmetto kullanmamın bir sakıncası olur mu
Op.Dr.Atilla KAYA
kullandıklarınız yeterli.

Umut..
19 Eylül 2015

Hocam xpecia tableti kullanırken multivitamin kullanırsam bir sıkıntı olur mu
Op.Dr.Atilla KAYA
olmaz

fakir hüso
18 Eylül 2015

Merhaba op dr Atilla kaya beyefendi 18 eylül 2015
benimde saçlarım 15 seneye kadar vardı.
Ancak stresten mi nedendir yavaş yavaş dökülmeye başladı.
ancak kafamda kollardaki tüylere benzer kıllar kafamda da mevcut ancak onlar kulak yanındaki saçlarım gibi uzamıyorlar. saç ekimi pahalı ve eskisi gibi uzayacağını garanti vermiyorlar kimileri de sözde hallederiz diyor ama güvenmiyorum.
2015 dünyasında kafa derisinin altında uyuyan kıl köklerini uyandıracak bir sihirli serum veya bir hap üretilmedi mi? yoksa kimi uyanıklar 5000 liraya saç mezoterapi denen yöntemle acaip söz veriyorlar . Mezoterapi para tuzağı mı ?
saçlarıma yeniden kavuşmak imkansız mı hocam ? cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum
fakir hüso
Op.Dr.Atilla KAYA
Eskisi gibi saçlar akvuşmak hayal ama doğru ilaçlarla ciddi kalite artışı ve sıklaşma sağlayabilirsiniz. Mezoterapinin modası geçti onun yerine yeni para tuzağı PRP çıktı son dönemde onunda işe yaramadığı anlaşılınca daha yeni bir tuzak kuruldu gariban kellere yeni tuzağın adı saç aşısı 🙂

Umut..
16 Eylül 2015

Hocam minoxil ve xpecia tablet kullanıyorum ama dökülmem durmadı başka bir sorun olabilir mi ? Teşekkürler
Op.Dr.Atilla KAYA
kullanma süreciniz önemli.ilk 2 ay kadar dökülme normal.genetik tip dökülmede 3.aydan itibaren değişimi görmeye başlarsınız

adem
21 Temmuz 2015

Hocam bu saç ilaçları (sprey hap vs ) dökülmeyi tamamen mi durdurur yoksa azaltır mi ( günde 10 20 tel gibi) ?
Op.Dr.Atilla KAYA
günde 10 20 saç teli dökülmesi için ilaç önerilmez

Umut..
26 Haziran 2015

Hocam iyi günler. Yazılarınızı okuyorum saç dökülmem var ön taraf biraz açıldı doktora gitmedim xpecia ve minoxidil kullanıyorum. Yavaş yavaş saçların çıktıgını görüyorum şunu merak ediyorum saçlarım uzun ilaçlarla çıkan saçlar kısa kalır mı yoksa onlarda zamanla normal saç şeklini alacaklar mı ? Daha 1 ay olmadı etki gösterdi sanırım bu iyi bir şey yazım uzun oldu. şimdiden teşekkürler.
Op.Dr.Atilla KAYA
Dökülmeyen saçlar kadar kaliteli olması ve onlar kadar uzaması zor doğrusu ama canlanması da önemli bir kazanç

pinar
15 Haziran 2015

Hocam benim 1senedir sac dokulme problemim vardi kan degetlerim normal cok ilac kullandim en son siz biotin onermistiniz sacim uzayip dokuluyo demistim sonra dokulme durdu 2 aydir dokulmuyodu simdi yine basladi sampuan degistirdim,ve cok stresliyim sizce neden olabilir bana ne onerirsiniz.?
Op.Dr.Atilla KAYA
kan değerlerinizi tekrar değerlendirp günde iki doz xpecia kullanmanızı öneririm

cansel
03 Haziran 2015

Merhaba hocam;
27 yaşındayım 2 yıldır önlerde bölgesel dökülme var biraz açılmalar oldu.Genetik dökülme teşhisi konuldu,expecia kullanmak istiyorum.Merak ettiğim bu ilacı ömür boyu mu kullanmalıyım bırakınca tekrar dökülr mü.Şimdiden teşekkürler…:)
Op.Dr.Atilla KAYA
genetik dökülmeniz varsa ne yazıkki ömür boyu kullanmak zorundasınız

mirza
20 Mayıs 2015

hocam saçlarım aşırı şekilde erken yağlanıyor ve dökülüyor saç tipin ince telli ve yağlı saçlarım uzun süredir dökülüyor bazen çok seyrek duruyor bazende sıklaşıyor dökülen saçlarım geri çıkıyor fakat fazla uzamadan dökülüyor. şimdiye kadar bir çok sprey ve şampuan kullandım ama bazıları başta etki yapıyor fakat sonra dan tekrar dökülmeler hızlanıyor. bana ne tavsiye edersiniz.
Op.Dr.Atilla KAYA
haftada 2-3 kez dermotto losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanmanı öneririm.dökülme için şimdilik xpecia tablet başla.saçındaki sorun düzelince sprey başlayabilirsin

sümeyya
20 Ocak 2015

Hocam benim 1 yıldır saçkıranım var kortizon yapıldı bi çok ürün kullandım ama fayda etmedi bi avuç içi büyüklüğünde bana önerebileceginiz bişe varmı yardımcı olurmusunuz
Op.Dr.Atilla KAYA
SADBE yaptırıp kullanın en iyi sonuç onda


Yorum yapın


bebek