Dökülme hangi bölüme girer

Ciddiye alınmayan bir hastalık olduğu için genellikle eş dost veya eczacının önerdiği şampuan veya ürünlerle tedavi etmek gibi bir alışkanlık toplumda yaygın ve doğru olmayan bir davranıştır.Oysa saç dökülmesi tedavi edilebilir bir hastalıktır, doğru teşhis ve buna uygun bilimsel tedavilerle % 95 oranında tedavi edilebilmektedir.Ne yazık ki genellikle insanlar olaya ciddi yaklaşmak yerine Tv, radyo, internet ve gazetede yalan yanlış vaatlere inanıp gereksiz yere para harcamakta yetmezmiş gibi birde ümit ve ürünlere güvenini kaybetmektedir.saç dökülmesi tedavisi için en çok suistimal edilen ürün şampuandır ve reklamlarında saç dökülmesini durdurduğu söylenir oysa şampuan sadece saçı temizler hiçbir şampuan saç dökülmesini durdurmaz.Yine insanlar “nasılsa her gün yıkıyorum bari dökülmeyi de durdurur” gibi yanlış bir yaklaşımla şarlatanlara para kaptırmaktadır.

Saç dökülme sorununuz varsa dermatoloji veya saç ekimiyle ilgilenen yani saç sorunlarına hakim olan bir uzmanla görüşmelisiniz.Konu komşu veya eczacıya danışarak ilaç kullanmayınız.

Unutmayın kel kalmak kader değil saç dökülmesi tedavisinin doğru yapılmaması bir hatadır ve kellik bu hatanın cezasıdır.

saç dökülmesi tedavisini hangi branş yapar

https://www.ideaklinik.com/sac-dokulmesi.html
https://www.sachastaliklari.com/sac-dokulmesi-icin-hangi-doktora-gidilir/

7 Comments

Add a Comment
 1. HOCAM YAŞIM 22 SAÇLARIM VE VÜCUDUM YAGLI VE SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR NE YAPARSAM BU DÖKÜLMEYİ ÖNLERİM VE DÖKÜLEN SAÇLARIMIN GERİ ÇIKARMI
  Op Dr Atilla Kaya
  yağlı olması saç dökülmesi nednei değildir.genel saç ve vücut yağlanması için climbazol içeren şampuan kullanabilirsin.

 2. Merhaba Hocam 24 Yaşındayım son dönemde saçlarımda aşırı dökülme bulunmakta. B12 Vitamin eksikliği bulunmakta. B12 Vitamin kullanmaktayım dökülmeyi normal seviyeye düşürmem için herhangi bir şampuan veya ilaç olarak ne kullanmalıyım. Öneride bulunursanız sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sawpoo kullanabilirsin.kimyasal içermez

 3. HOCAM 15 yaşındayım ve öncede şampuan kullanmıyodum arap sabunu kullanıyodum veya zeytinyağlı sabun iki hafta önce bi şampuan kullandım ve saçlarım baya dökülüyor ne yapmalıyım acaba.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sawpoo şampuan kullanabilirsin.

 4. Hocam bir kaç sene önce saçlarım gürdü bundan 4 yıl öncesi. Ancak birden bire ani saç dökülmesi başladı. Ve şu sıralar gittikçe artış gösterdi. Nedenini bir türlü anlayamadım. Ve kaşlarım yavaş yavaş inceden arada dökülür oldu. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim sayın hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYAdermatolojiye muayene olabilir yada xpecia tablet kullsnsbilirsiniz.

 5. hocam 18 yaşındayım saçımı henüz kestirdiğim halde bir haftada kırıklarım tekrar çoğaldı ve çok dökülüyor aynı zamanda tırnaklarımda cok zayıf sebebi nedir ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  B7 vitamini alırsanız düzelir

 6. Hocam sacimda dokulme onceden azdi son 2 3 aydir hizlandi iyice dipleri gorunuyor ne yapabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ilaç başlamalısınız doğru ilaçlarla % 95 ihtimalle durudurabilirsiniz.

 7. HOCAM YAŞIM 19 ŞACIM TEPELERDEN HIZLI Bİ ŞELİKDE DÖKÜLÜYO NE YAPMAM GEREKİYO
  Op.Dr.Atilla KAYA
  AGA başlamıştır, % 3 procapil yanı sıra xpecia tablet kullanın % 90 durur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saça Dair Herşey © 2018