Yağlanma Saçı Dökermi

Kafa derisinde aşırı yağlanmanın dökülme yapabileceği konusundaki görüşleri destekleyen bilimsel veri yoktur yani aşırı yağlanma dökülme sebebi değil denilebilir.Ancak saçı yağlı olan kişilerde dökülmenin fazla olması çok sık rastlanan bir durumdur.

aşırı yağ saçı dökermiYağlanma Saçı Döker mi? Aslında bu “yumurtamı tavuktan çıkar tavukmu yumurtadan çıkar” gibi bir soru oluyor. Bu durum şu şekilde izah edilebilir; 1 cm karede 100 saç var olduğunu düşünelim bunların dibinde de 100 yağ bezi olur ve belli miktarda yağ salgılar. Saçların yarısı dökülüp 50 saç kaldığında yağ bezi sayısı aynıdır bu durumda bir saç teline düşen yağ miktarı iki katına çıkmış olur. Yani temel sorun yağlanmanın saçı dökmesi değil dökülme sebebiyle yağın fazla algılanmasıdır yoksa yağ vücudun salgısıdır ve zarar verici bir madde değildir.

Burada asıl dikkat edilmesi gereken aşırı yağlanmanın yağlı egzama dan (seboreik dermatit) kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır. Seboreik dermatit bir tür cilt hastalığıdır ve çok şiddetli olabilir. Bu dermatit hali köklere zarar vererek ölümüne ve dökülmeye neden olabilir. Her ne kadar yağlanma abartılı düzeylerde olsa da asıl zarar veren dermatitin kendisidir.

Egzamayla Dökülen Saç Geri Çıkar mı? Evet zamanında ve doğru bir şekilde tedavi edilirse kökler ölmeden geri canlanması sağlanabilir. Önemli olan uzun süre tedavinin ertelenmemesi ve doğru ilaç kullanılmasıdır. Egzamada yaygın olarak kortizonlar kullanılır ve kortizonun kendisi de saça zarar verebilir. Bu sebeple en sık egzama sebebi olan mantarların tedavisi için climbazol içeren şampuan bunun yanı sıra bitkisel kortizon içeren dermotto benzeri solusyonlar kullanılmalıdır. Gözardı edilmemesi gereken bir durum da egzama saçı dökebilir ancak egzaması olan kişide olmayan kişilerde olduğu gibi başka bir dökülme sebebi de olabilir.

Saçta aşırı yağlanmanın tedavisinde yağlanmaya yönelik şampuanlar veya sabun kullanılabilir ancak seboreik dermatit denilen cilt hastalığının ilk dönemlerinde yağlanmada artış olabildiği için tedavi dermatoloji görüşü alınarak başlanmalıdır. Konu komşu önerisine göre değil bu işin bilimini yapmış doktorun önerisine kulak verilmelidir.

Tedavide yağlanmaya yönelik uygulamalar yanı sıra dökülme tedavisine yönelik bilimsel ilaçlar de alınmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgiye ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

74 comments

 1. Ben 15 yaşında yım saçlar im bir seneden belli dökülüyor ve şakaklar açılmaya başladı çok yaglaniyor ne yapmam lazım

  • Kan değerlerine, demir, vitamin, mineral değerlerini baktır, troid hormonların araştırımalı.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Doktor bey 17 yaşındayım saclrım dökülüyor bide aşırı yağlanma var saç tellerim gittikçe inceliyor ve saç derimde kaşıntı var

 3. Hocam merhaba ben 30 yaşında kadınım yaklaşık 3 senedir saçlarım orta bazende şiddetli olarak dökülüyor ve kaşıntı eşlik ediyor hangi hekime danışsam çare olmadı belirli bir bölge değil her yerde dökülme var en son gittiğim kontrolde d vitamini tamamen bitmiş dedi bana ne önerirsiniz hocam

  • Merhaba,
   Her alanda seyrelmeden bahsediyorsunuz bu genel vitamin, mineral eksikliklerini veya sistemik bir hastalık düşündürür. Öncelikle troid hormonlarınıza baktırın, troid hastalıkları çok etkiler. Eğer vitamin eksikliği varsa yerine koyun, Xpecia tablet günde iki tane ve biotin tablet 5mg başlayın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Merhaba gerçekten büyük bir umutla yazıyorum saçlarım 20 yaşına kadar gayet gürdü ve 10 gün yıkamasam asla kirli görünmezdi sonrasında saçlarım yağlanmaya başladı yıkadığım günün ertesi günü sanki haftalardır yıkanmamış gibi duruyor, yağ dökülme sebebi değil demişsiniz ama saçlarımı yıkadığım gün dökülme olmuyor ertesi gün yağlandığında topak topak dökülüyor 32 yaşındayım ve tepem neredeyse kel kaldı 🙁 cildiye uzmanına gittim saçımı yıkayıp gittiğim için hiç yağlı değil dedi 😀 keşke ertesi gün gitseydim her neyse erkek tipi dökülme dedi, ne olursunuz benim saçımın yağını kuruyacak ve yeni saçlar çıkaracak bi öneri verin fiyat önemli değil yeter ki saçlarım yeniden çıksın, bir kadını güzel gösteren ilk şey saçlarıdır 🙁 yardımcı olursanız gerçekten minnettar olurum

  • Yağlanma için Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanın, beraberinde xpecia tablet günde iki tane biotin tablet 10mg başlayın. Jinekologa görünün, PCOS hastalığı da olabilir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. sabah yıkadığım saçımda akşam olmadan 17 gibi tekrar yağlanıyor saat 22 civarı artık resmen yağ fışkırıyor ve yağlanmadan dolayı saç giderek cansızlaşıp dökülüyor ne yapmam gerekiyor

  • Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanı öneririm. Beraberinde günlük HP biotin tablet 10mg da başlamalısın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Ben 35 yasinda evli 3 cocuk annesiyim..Saçlarım çocukluğumdan beri seyrek ve cansız evlendikten sonrada aşırı yağlanma oldu cildiyeciye göründüm bütün değerlerim normal çıktı bi şampuan yazdı kullandım hiçbirşey değişmedi şuanda kafamın tepe kısmı sayilacak kadar az sol tarafımda erkek tipi kellesme var ne kullanmamı onerirsiniz

  • Hairforte sprey ve xpecia tablet başlamalırsınız. Günde iki defa düzenli kullanmalısınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. Merhaba, ben 30 yaşında kadınım. 23 yaşımda seboreik dermatit teşhisi kondu, çok şiddetli değildi fakat hiç geçmedi. Seboreik dermatit sadece saçımın tepesinde ve yanlarda vardı. Aynı bölgede dökülmem yoğundu. 7 yılda döküle döküle saç çizgim iyice belirginleşti, saçım inceldi, kalitesi düştü. (D vitamini ve demir eksikliğim de var ama çok şiddetli düzeyde değil, hormon seviyeleri normal) En son gittiğim hekim seboreik dermatitin dökülmeyle hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi, şampuan bile önermedi. Sadece genetik dökülme diyerek Minoxil reçete etti ancak Minoxil dermatiti iyice azdırdı, 1 aydan fazla kullanamadım. Bir ay Vichy Dercos kullandım, şu an hali hazırda Trichos şampuan ve Medobiocomplex kullanmaya başladım. Seboreik ciddi ölçüde azaldı ama dökülme biraz azalmakla birlikte devam ediyor (günde 100-150 tel civarı). Sizce seboreik dermatit mi genetik mi? Durdurmak için başka ne yapabilirim? Teşekkürler.

  • Hem erkek tipi dökülme ve sizinde egzamanız aynı bölgede olduğu için ayırt etmek zor. Ama uzun süren ve tedavi edilmeyen egzamalar saç dökülmesine neden olur. Saçınızı incelemek dökülmesi erkek tipi dökülme de düşündürüyor. Size Xpecia kadın tablet ve HP biotin 10 mglık tablet kullanmanızı öneririm. Asla sprey kullanmayın egzamayı aldırır. Egzama içinde dermotto losyon ve seboderm şampuan başlayın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. Hocam merhabalar. Ben 30 yaşındayım ve 6-7 senedir yoğun bir dökülmem var. Her yerden dökülüyor fakat kellik yok. Bi o kadar geri çıkıyor. Fakat son 6-7 aydık dökülen yerlerin seyreldiğini gördüm kulak üstü önler ense. Hangi doktora gittiysem Demir eksikliği dedi. Aylarca hap kullandım dökülme durmuyor. Bu sefer beslenmeye bağlı dedi. Düzenli de yiyorum hiç birşey anlamadım. 1 aydır biotin ve silis kullanıyorum. Hala aynı. Özgüvenim sıfır. En son ne zaman saçımı saldığımı hatırlamıyorum :(( toplasan uçlar fare kuyruğu gibi… o da olmuyor :(( cevabınız benim için çok önemli 🙁

  • Troid hormonlarınızada baktığın, yumurtalık USG si çektirin , Bu arada xpecia tablet ve hairforte sprey başlayın. Eğer hipotroidiniz varsa birde HP biotin 10 mglık tablet de başlayın.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 9. Hocam benim saçım da yağlı egzama başlangıcı olduğu için doktora gittim saçımdaki egzama doktorun verdiği ilaçlarla azalmaya başladı günlük sac dokulmelerim oluyo gene sizce normal mi yada yerine gelirmi

 10. Hocam ben lise öğrencisiyim saçlarım da yağlı egzama başladı doktora gittim ilaçları kullandım sikayetim geçmeye başladı dokulen saçlarım geri cikarmi

 11. Hocam merhaba 18 yaşındayım genetik olarak yatkinligim yok fakat saç derim yağlı ve sivilcelenme var tek tük saçlarım çok dökülüyor öndeki saç çizgisi kayboluyor hormonal olabilir mi yoksa derideki yaglanmadan kaynaklı mi yardımcı olur musunuz

  • Yaşlanma fazla olması ve sivilcelenmenin olması egzama düşündürüyor. Dermotto losyon ve seboderm şampuan başlayın. Egzamanın şiddetine göre haftada 2-4 defa losyonu uygulayın, bone takarak saçlı deride 3-4 saat bekletin, arkasından seboderm şampuanla yıkayın. Ilık su kullanın. Bu arada HP biotin 10 mglık tablet de başlamalısınız.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 12. Hocam 24 yaşındayım ve doğuştan saçları ince telli olan birisiyim. Işıklı ortamlarda saçımın derisi daha fazla gözükmeye başladı.Özellikle saçımı yaparken ön tarafından 4 cm gerisi rahatça görebiliyorum (Fön ve saç spreyi kullanıyorum).Saçımda dökülmeye rastlamadım, elimle saçımı çektiğimde en fazla 8-10 tane saç teli geliyor. Daha rahat görmek için saçımı kısa kestirdim ve saçın her yerinde sıklık derecesinin aynı olduğunu gördüm.
  Elimle saç derisini kontrol ettiğimde fazlaca alttan gelen saçım var (Özellikle o görünen yerlerde) . Saçlarım ciddi şekilde fazla yağlanıyor. Dışarı çıktığım her gün yıkamak zorunda kalıyorum, saçlarım birbirine yapışıyor. 2 gün yıkamazsam bu sefer saç derim kaşınmaya başlıyor, bu yağlanma durumu ergenlikten bu yana hep böyle. Bu sorunlar için ne yapmalıyım.

  • Saç kaliteli artırmak için Xpecia tablet ve HP Biotin 5mg lık tablet başlayabilirsin. Saçın istediğin forma ulaşınca bırakabilirsin. Fakat ince tellik ve kırılgan saçlı olanların fön gibi sıcak uygulamalardan uzak durması gerekir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 13. Mrb hocam 18 yaşındayım sac dersinde sivilceler çıkmaya başladı biraz zaman geçtiğinde yağlanma başladı ve dökülmeye başladı bu arada sac derim agriyo dokununca iğne batıyor gibi oluyo derimde çıkan sivilceler yüzümüzde de cikiyo bunun için bir öneriniz var mı şimdiden çok teşekkür ediyorum…

  • Sivilceye yönelik tedavi almanız gerekir. Bunun için dermatologa görünün. Tedavi başlamadan karaciğer fonksiyon testlerini yapılmalı. Eğer tedavi için ilaç başladıysa mutlaka HP 10mg biotin tablet kullanın, Çünkü sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar biotin swntwzini engellediği için saç dökülmesine neden olur.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 14. Hocam ben 39 yaşındayım hastaneye gittim tahlillerim normal çıktı ama saçım kuru ve cok dökülüyor saç bakım yağları daha da cok döküyor, ne önerirsiniz? yardımcı olursanız sevinirim.

  • dökülmeyi önlemek için Xpecia tablet , kuruluğun önlenmesi ve saçın tekrar elestikiyet kazanması için HP 10 mg Biotin tablet kullanmanızı öneririm
   Op. Dr. Atilla Kaya

 15. hocam ben devirdik dermatit hastası lise öğrencisiyim sınav dönemlerimden dolayı sürekli stres son lezyonlarımı yıllardır poşet poşet ilaca rağmen geçiremedik ve saçım da senelerdir çok dökülüyor benim kafama takılan nokta daha çok orası biotin b12 ve balık yağı kullanmamı önerdi doktorum sizce yeterli mi

  • Eğer dermatit şikayeti devam ediyorsa tedavin şu şekilde olmalı. Uzun süre tedavi edilmeyen seboreik dermatit saç dökülmesine neden olur. Egzama için Dermotto losyon ve Seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Egzamanın şiddetne göre haftada 2-4 defa uygulayıp,losyonu sürdükten sonra bone takarak saçlı deride 3-4 saat bekletin, arkasından seboderm şampuan ile yıkayın. Saç dökülmesini önlemek ve kalitesini artırmak ve cildin daha çabuk iyileşmesini sağlamak için Xpecia tablet günde 2 tane ve HP biotin 10mg tablet kullanın.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 16. Hocam ben 28 yaşındayım.. yaklaşık 4 yıl önce doktora gittim. Erkek tipi saç dökülmesi oldugu kanisina vardi. Tepe noktamda başımın sol tarafında hafif açılmalar olmaya başladı. Minoksil,çinko c ,B12 vitamini, perfectil ve son dönemdede demir eksikliği için ilaçlar kullandım. Aralıklarla.. ve plantur 39 şampuanı kullanıyordum. 2 ay önceye kadar. Sıkıldım. Ve yves rocher markasının saç dökülmesi sampuanını kullanıyorum 2 aydır. Daha iyi geldiğini hissettim. Ve uzamayan saçım daha iyi uzamaya başladı. Ancak yağlanma ve kepek oluşumuna sebep verdi. Halk arasında yağlı saç çabuk dökülür tabiri doğru mudur acaba ? Bunu merak ediyorum. Birde 1 ay yves rocher markasının sampuanını kullandıktan sonra plantur 39 aldım tekrar bir kere kullandım ve keçe gibi sert yaptı daha kötü oldu. Onu bırakıp tekrar yves rocher markasını aldım. Doğru mu yaptım diye merak ediyorum. Yağlanma ve kepek dışında bi sorun gözükmüyor ve daha iyi görünüyor saçlarım ama olanı da kaybetmek istemedigim için bir bilene daha sormak istedim. Teşekkürler:)(biraz uzun oldu 🙁 )

  • Merhaba
   Saç dökülüp miktarı azalınca daha çabuk yağlanır çünkü saçlı deri aynı miktarda yağlanmaya devam eder, saç miktarı azaldığı için daha çok ve çabuk yağlanma görülür. Ama aşırı yağlanmanız varsa seboreik dermatitiniz var demektir. bunun tedavisi için Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm, saç dökülmenizi önlemek ve kalite artışı için günde 2 doz Xpecia tablet ve HP 5mg Biotin tablet başlayın.Losyonu yağlanmanın şiddetine göre haftada 2-4 defa uygulayın.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 17. Merhaba hocam. 20 yaşındayım saçlarım çok yağlanıyor ve kepekleniyor. Son 2 yıldır saçlarımda çok dökülme oldu ve son 6,7 aydır aşırı şekilde saçlarım döküldü ve zaman geçtikçe dökülme artıyor. Neredeyse bir tutam saçlarım kaldı saçlarım ince telli ve çok seyrek. Bir bayan olarak Saçım kalmayacak diye korkuyorum. Yardımcı olurmusunuz hocam

  • Merhaba
   Aşırı yağlanma ve kepeklenme seboreik dermatit bulgusudur.Saç dökülüp miktarı azalınca daha çabuk yağlanır çünkü saçlı deri aynı miktarda yağlanmaya devam eder, saç miktarı azaldığı için daha çok ve çabuk yağlanma görülür.Bunun tedavisi için Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm, saç dökülmenizi önlemek ve kalite artışı için günde 2 doz Xpecia tablet ve HP 5mg Biotin tablet başlayın.Losyonu yağlanmanın şiddetine göre haftada 2-4 defa uygulayın.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 18. hocam meraba üc dört yıldır saclarim dokuluyo demir b 12 d vitamini eksikligin var dediler haplarini aliyorum ama dokulmesine engel olamiyorum özellikle su donemde cok fazla dokuluyo seyreklesti baya 20 yasindayim ne yapmami önerirsiniz lütfen cevap verin ne yaptiysam seyrelmesine engel olamiyorum psikolojik olarakta kötu hissediyorum

  • saçlarınız saçlı deeinin her bölgesinden mi yoksa sadece tepe bölgesinden mi dökülüyor?
   Op. Dr. Atilla Kaya

 19. Hocam merhaba ben 20 yaşındayım bir buçuk aydır yoğun bir şekilde saç dökülmem var ve gittikçe artıyor. Testlerimde herhangi bir eksiklik çıkmadı. Dökülmeyle birlikte yağlanmam ve kepeklenmem arttı. Dökülmemin durması için napmalıyım ?

  • Yağlanma saç dökülmesinin artışıyla birlikte olduysa normal,miktarı azalan saç daha çabuk yağlanır. Ama yağlanma ve kepek şikayetinizin olmazı zsboreik dwematit düşündürüyor. Fakat dermatitte yoğun dökülme olmaz, işin içine genetik dökülme de girmiş olabilir.Bir dermatologa muayene olmanızı öneririm.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 20. Merhaba hocam benimde sac dökülme sorunum var 2 sene önce başladı azar azar dökülüyodu ama şu 5 6. aydır cok sitres yapıyorum saclarım aşırı derecede dökülmeye ve yaglanmaya başladı bende bıttım sabunu aldım 1 haftadır kullanıyorum ama suan bi faydasını göremiyorum yıkayınca iyi oluyor ama 1 gün sonra yine aşırı derecede yaglanma ve ardından başlıyor dökülme ne yapmam lazım yanlar komple döküldü 2 sene önceki resimle arada baya fark var yorumunuzu bekliyorum hocam

  • DermoTTO losyon ve Seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Şikayetlerinizin yoğunluğuna göre haftada 2-4 kez uygulayın, saçlı deride 3-4 saat bekletin , daha sonra Seboderm şampuanla yıkayın. beraberinde HP biotin tablet 5 mg günde 2 tane kullanırsanız düzelme daha hızlı olur.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 21. merhaba hocam benim 3 haftadır yoğun bir şekilde saç dökülmem arttı .kan testleri yaptırdım ve herşeyim normal çıktı. ayrıca dökülmeyle birlikte yağlanmamda arttı . dökülme ve yağlanmayı nasıl durdurabilirim?

  • Saç dökülmeniz hangi bölgeden,eğer tepe ve üst kısıölardansa erkek tipi dökülme saçlı deeinin her yerinden dökülüyorsa sistemik bir hastalığa bağlıdır.tedavi dökülme tipine göre planlanır.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 22. Hocam alah askina yardımcı olun lütfen derim yağlı 15 yaşından beri saçlarım dökülüyor şimdi 18 yaşındayım tepelerim kel heryerde seyrelme oluyor gittikçe kelesiyom

  • Saç azaldıkça yaşlanma artar çünkü ciltte salgılanan yağ miktarı değişmez. Eğer saçınız genel olarak seyrek ise sistemik hastalıklar, demir eksikliği, vitamin ve mineral eksiklikleri, troid bezi hastalıkları olabilir, Bu nedenle araştırılması. 15 yaşında genetik dökülme başlamaz. Ciddiye alıp araştırmaların. Bu arada biotin 10 mg başlamanı öneririm.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 23. Hocam benim saçalarım hiç yağlanmıyor kendimi bildim bileli nemsiz kaldığı içinde kırılıyor çok kısa iken saç ailede bir ben böyleyim ne yapmalıyım

  • Saç kırılmasını önlemek için BİOTİN 5mg başlayın,aynı zamanda bitkisel yağlarla saçlı deriye friksiyon yapabilirsiniz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 24. Nilufer DURMAZ

  Merhaba hocam, belirli periyodlarla izellikle sonbaharda sacim dokuluyordu. Kuaforum nolmal demisti. Yalniz iki sene once saclarim sanki oldugu gibi avcuma gelmeye basladi. Sonra normale dondu. Sonyeniden takrarladi dr a gittim. Bi suru kan testi yapildi devletin ixin verdigi olcude. Hormonlara bakildi ama cinko vb testlere bakilmadi. Sac dokulmem hic durmadi. Kafamda ozellikle tepe kismimda resmen sac kalmadi. Bu arada kendimi bileli saclarim yagli. Sanki yaglanma oranida artti.Eczaneden sampuan aldim. Cunki dr bisey onermedi. Dokulme aylarca surdu. Hala asiri dokukuyo ancak orani daha az. N yapmaliyim.

  • Dökülme ip önemli eğer tepe bölgesinden dökülüyorsa bu erkek tipi dökülmedır. Erkek tipi dökülmeye yönelik tedavi almanız gerekir
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 25. Hocam Bnm sac diplerim yagli..bebegim olduktan sonra saçlarım dökülmeye başladı eczaneci bana karışım sac yağı verdi iki kez uyguladım çok döküldü devam etmelimiyim bilemedim

  • DoğÜmran sonra dökülmenin nedeni sıklıkla vitamin eksiklikleri ve anemidir, doktora görünen kan tahlilleriniz yapılsın, Ona göre ilaç başlayın
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 26. hocam merhaba benim saçımda çok aşırı ve gözle gözükürderecede yağlanıyor şanpuan deniyorum ama birkaçgünsonra yine eskisigibi yağlanıyor ve dökülüyor

  • seboreik dermatitiniz var.dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanmanızı öneririm.aynı zamanda saç kalitenizi korumak ve dökülmeyi önlemek için günde 2 tablet xpecia başlayabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 27. Hocam merhaba 22 yaşındayım saclarim cabuk yaglanip kepeklenebiliyor sacim ince telli ve suan cansız ve seyrek gözüküyor oyle bir aman aman dökülme durumu yok ama sacimdan hic verim alamiyorum ve pek memnun deilim sabun cesitleri kullandim zeytinyagli arap sabunu vs hic bir ise yaramadı ve sacimi cok kepeklendirdi suan sabun kullanimini bıraktım sampuan olarakta sarimsak ozlu bitkisel sampuan kullanmayi düşünüyorum şu durumda ne yapmam lazım ilac vs falan kullanmak istemiyorum baska cozumu nedir yardimci olursaniz sevinirim..

  • saçınızdaki şikayetler seboreik dermtait düşündürüyor.uzun süre tedavi edilmeyen dermatit saç dökülmesine neden olur.tedavi için dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saç kalitenizi arttırmak içinde xpecia tablet kullanabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 28. Merhaba hocam 23 yaşındayım boy 1.83 kilo 92
  Hocam saçım 1,5 2 günde yağlanıyor vede 4 yıldır dökülüyor çok seyreldi her taraftan seyreldi doktora gittim saçta yağlı egzema Pek çok doktora gittim hepsi öyle dedi ve hepside ketoral şampuan yazıp gönderdi hiç faydası olmadı bu yağlı egzemayı nasıl durdururum bide dökülen saçlar geri gelirmi ?

  • egzama için DermoTTO losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsin.dökülme içinde günde 2 xpecia tablet başlamanızı öneririm.

 29. Hocam benim saçlarım 12 yaşından beri dökülüyor suan 18 yaşındayım saçlarım epey seyrekleşti doktora gittim genetik dedi ama saçlarım her yerden dökülüyor sadece üst kısım değil sizce hormonal bir sıkıntı mı var yada cilt hastalıgı egzema vs.

  • anemi,hormonal dengesizlik ve diğer sistemik hastalıklar araştırılmalı.eğer 12 yaşından beri dökülme varsa bir iç hastalıkları uzmanı ile görüşün.troid fonksiyonları ve kan değerlerinize bakılsın
   Op.Dr.Atilla Kaya

 30. Hocam saçlarım dökülmeye başladı önceden yoktu askerde başladı bunun sebebi nedir sizce

  • beslenme bozukluğu olabilir,birde eğer erkek tipi dökülme ise dökülme zamanı gelmiş olabilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 31. merhaba hocam benim önceleri saçlarda dökülme vardı 1 yıl sonra dökülme azaldı ama kaşıntılar başladı saç dersinde görünen bir şey yok ama aşırı bir kaşıntı var onca doktora gittim hepsi farklı kozmetik ürünleri verdi çare olmak yerine dahada arttırdı ve saçım yağlıydı ama şuan aşırı yağlanmış sabah uyandığımda kaşıntı başlıyor ve hiç bir şekilde durmuyor saçı yıkıyorum kaşıntıdan sonra geçiyor 4 saat sonra aşırı yağlanma ile tekrar başlıyor sizin önerebiliceğiniz bir şey var yaş:21 boy:1.75 yaş 21 kilo:60

 32. Selam, bu yağlanmayla alakalı bir sorunum var. Saçım çok yağlanıyor hatta banyodan çıkınca atıyorum bazen 1-2 saat sonra bile yağlanabiliyor. Ama şöyle bir durum var aynı durum yüzümde ve özellikle alnımda da olabiliyor. 1.75 125 kiloyum, saç ve yüzde bukadar yağlanmanın kilomla alakası olabilir mi? Kafa derimde gözle görünür hiçbir kepek olmamasına rağmen tırnağımla deriyi kazıyınca tırnağımın için böyle yağımsı birşey doluyor , bu ama sadece ıslakken oluyor saç banyoda, kuruyken kazırsam birşey gelmiyor ve gözlede görülmüyor. Bunun nedeni nedir hocam, aynısı sakallarımdada oluyor böyle tırnakla kazıyınca tırnağımın arası beyaz doluyor, kafaderimde kızarıklık yok ama bazen sivilceler çıkıyor lakin fazla değil. Sorun nedir hocam, durum böyleyken saçlarımı döker mi bu durum ve ne kullanmamı önerirsiniz şampuan veya tablet vs farketmez. Evde bioxcin yağlanmaya karşın şampuan var işe yarar mı(daha çok az kullandım), yüzüm için birşey önerirmisiniz birde, yaşım 28
  Dr.Atilla Kaya
  öncelikle kilo vermelisiniz,bunun yollarını araştırın

 33. Hocam 17 yaşındayım 2 günde bir yağlanıyor ve yağlanmadan dolayı dökülüyor lütfen bı çözüm bulurmusun ve şampuanın Clear Men saç dokulmelerine karşı ama etki yapmior ve seyreklesme başlıyor.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  2 günde bir yağlanma normal kabul edilir.yağlanmadan dolayı saç dökülmez.dökülme nedenleri farklıdır.dökülme için HP biotin 5 mg başalaybilirsin.yağlanma için climbazol içeren şampuan kullanabilirsin

 34. Hocam ben 50 gün önce saç ektirdim ekilenler döküldü şimdi çıkmaya başladı ama aşıro derecede yağlanma var sizce normal mi sizin önereceğiniz bir yöntem var mı saygılar
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yağlanmayı önleyici şampuan kullanabilirsiniz.climbazol içeren şampuan bu konuda oldukça etkili

 35. Iyi günler. Ben 17 yasindayim saclarim iki gunde yaglaniyor banyo esnasında çok dökülüyor bazen elimi göremiyorum.Ne yaomam lazım benim ne öneriyorsunuz.Aktardan fiyto terebentin özlü şampuan aldım bu işe yararmi
  Op Dr Atilla Kaya
  denemek lazım
  Düzelmezse climbazol içeren şampuanlardan birini kullanıan

 36. İyi günler hocam. Benim saçımda hem yağlanma hemde kepeklenme var ve bu yüzden saçım dökülmeye başladı,eczaneye gittim bana yağlanmaya ve kepeğe karşı şampuan verdi sadece bu şampuan yeterli olur mu sizce ?
  Op Dr Atilla Kaya
  15 gün kullan eğer sorun çözülmezse o zaman ürün değiştirmek gerekir

 37. merhabalar hocam ben 15 yaşındayım ve saçım ciddi derecede yağlı sürekli dökülüyor dökülenin yerine hemen yenisi çıkmasına rağmen yağlanma gözenekleri tıkadığı için uzamıyor. Bir arkadaşım bioblas önerdi doktor ise kepeğe karşı şampuan yazdı sizce ben hangisini kullanmalıyım çünkü saçımdaki tozların yağ olduğunu düşünüyorum.
  Op Dr Atilla Kaya
  seboderm şampuan kullanabilirsin

 38. merhaba eşimin saç derisi çok yağlı olduğu için gözenekleri tıkanıyor saç cıkamıyor ne yapabiliriz yarmınızı beklıyorumm.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seboderm şampuan kullanabilirsiniz

 39. Hocam benim sacim cok yaglaniyor ve saclarim cok ince yanlardan dokulmeye basliyor bunun icin ne yapabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol içeren şampuan kullanın 2-4 günde düzelir

 40. Benim sacim cok asiri derece yaglaniyor ve cokta dokuluyor.. ben banyo yaptgimda sacim kurudugunda dokulmuyor ama ben ikinci gun banyo yapmasam cok yaglaniyor asiri deeece dokuluyor kisacasi sacim hic kalmadi denilecek kadar azaldi.. ltfen yardimci olunda bari kalan bi kac tel sacim gitmesin.. yaglanmayi nasil cozebilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  climbazol şampuan kullanın 2-3 günde düzelir

 41. Hocam kusura bakmayin fazla soru soruom ama avodartin yAninda ne kullanirsan etkiyi yuzde 90 lara getirebilirum simdiden tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ½ 3 procapil içeren spreyle birlikte alırsanız 90 ları da geçer

 42. ii günler hocam oncelıkle bende erkek tıpı saç dokulmesı mevcut ve 22 yasındayım son ıkı haftadır avodart(dutasterıde) 0.5 mg kullanıom hocam sızce dokulen saçlarımın % kaçını en az gerı kazanabılırım ve suan gayet memnunum çunku saçımda bı canlanma oluştu sımdıden cevap için şimdiden teşekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok zaman geçmediyse % 80 civarı memnun edici sonuç alırsınız ama yüzde kaçı geri çıkar bir şey demek zor

 43. hocam benim saç düz ancak baktım ki saçlarım dökülmeye başladı ve saçtaki yağlılığı hissediyordum.derhal bir dermatolog doktoruna gittim ve saçın yaygın oranda yağlandığını söyledi kan tahlilimi aldı ve bana çinko eksikliği var zinco 220 hap verdi. kısa sürece yağlanmadan dolayı seyrek olan saçım geri gelir mii hocam..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlanmayla çinko nun ilişkisini kuramadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.